» » دکتر نوبخت:دولت در استيفاي حقوق فرهنگيان به هيچ وجه كوتاه نخواهد آمد

دکتر نوبخت:دولت در استيفاي حقوق فرهنگيان به هيچ وجه كوتاه نخواهد آمد

 دكترمحمدباقر نوبخت رييس سازمان برنامه و بودجه كشور در مورد ميزان تحقق بودجه آموزش و پرورش و آموزش عالي در سال ۹۷ گفت: اگرچه تمام رقمي كه در بودجه پيش‌بيني شده بود، تحقق پيدا نكرد ، اما به دليل استحقاق آموزش و پرورش و ضرورتي كه وجود داشت، پرداخت به آموزش و پرورش ۱۰۸ درصد بود، يعني ۸ درصد بيش از آنچه قانون مقرر شده بود.

دکتر نوبخت:دولت در استيفاي حقوق فرهنگيان به هيچ وجه كوتاه نخواهد آمد

 

به گزارش مركز اطلاع‌رساني، روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان برنامه و بودجه كشور،وي در مورد فرهنگيان هم اظهار داشت : بر‌اساس آنچه كه آموزش و پرورش به سازمان برنامه و بودجه كشورگزارش داده ، ميزان مطالبات فرهنگيان حدود ۹۳۴ ميليارد تومان بود و همان طور كه قول داده بودم، قبل از هفته گرامي داشت مقام معلم ، اين امر پرداخت شود، انجام شد و اگر مطالباتي باقي‌مانده باشد، دولت خود را موظف مي‌داند با اولويت ، نسبت به تأمين اين مطالبات اقدام كند.
 دكتر نوبخت در پاسخ به اين سؤال كه آيا رقم ميزان مطالبات فرهنگيان مشخص است، ادامه داد: آنچه اعلام شده براي سال گذشته، همان ۹۳۴ ميليارد تومان بود كه ما پرداخت كرديم ، اگر تعاريف ديگري از مطالبات و پرداخت‌ها وجود داشته باشد، با كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس توافق كرديم كه كارگروهي تشكيل شود و آنها را محاسبه كنند. دولت در استيفاي حقوق فرهنگيان به هيچ‌وجه كوتاه نخواهد آمد.
دكتر نوبخت كه با خبرگزاري خانه ملت گفت‌وگو نموده است، با اشاره به بودجه سال ۱۳۹۹ ادامه داد: اگر ما بتوانيم تعريف اعتبارات هزينه‌اي براي آموزش و پرورش و آموزش عالي را از آنچه كه در عُرف به عنوان پرداخت حقوق تعريف مي‌شود، جدا كرده و آن را به عنوان سرمايه‌گذاري تلقي كنيم ، بايد بتوانيم آنها را به عنوان نوعي اعتبارات تملك دارايي‌هاي انساني و سرمايه‌اي تعريف كنيم.
 نوبخت درمورد رويكرد دولت نسبت به احياي صندوق ذخيره فرهنگيان، گفت: وزارت آموزش و پرورش در صدد احياي اين صندوق است.

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت


آمار بازدید
بازدید امروز: 330
بازدید دیروز: 36729
بازدید ماه:330
بازدید سال:226250
بازدید کل:6838874

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

آخرین بروزرسانی

در تاریخ:  01 خرداد 1398

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس