» » نمايشگاه سالانه كتاب سازمان برنامه و بودجه كشور افتتاح شد

نمايشگاه سالانه كتاب سازمان برنامه و بودجه كشور افتتاح شد

 

نمايشگاه سالانه كتاب سازمان برنامه و بودجه كشور با حضور زهرا اربابي معاون توسعه منابع انساني و پشتيباني اين سازمان در محل كتابخانه مركزي سازمان مذكور افتتاح شد.
به گزارش مركز اطلاع‌رساني، روابط‌عمومي و امور بين‌الملل سازمان برنامه و بودجه، زهرا اربابي معاون توسعه منابع انساني و پشتيباني سازمان در اين مراسم اظهار داشت: برگزاري چنين نمايشگاهي فرصت مغتنمي است كه همكاران ستاد مركزي و سازمان‌هاي استاني و نيز مراجعه‌كنندگان به كتابخانه بتوانند از آخرين كتاب‌هاي منتشر شده در حوزه‌هاي مختلف، به ويژه حوزه برنامه‌ريزي وتوسعه آگاه شوند.
وي افزود: بسيار مناسب و شايسته است كه كتابخانه سازمان برنامه و بودجه كشور، ويژه برنامه‌هايي را تنظيم كند تا همكاران به مناسبت‌هاي مختلف با نويسندگان كتاب‌ها هم، نشست مشتركي داشته باشند تا هم گفت‌وشنودي با نويسنده ‌اثر انجام پذيرد و هم پرسش و پاسخ‌هايي در اين مورد رد و بدل شود.
شايان ذكر است كه در طول برگزاري نمايشگاه سالانه كتاب سازمان برنامه و بودجه كشور، ۳۵۰ عنوان كتاب خريداري شده از بيست و دومين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران نيز به نمايش گذاشته مي‌شود و از دو پايگاه‌ معتبر Econlit،  EIU كه از مراجع معتبر بين‌المللي در زمينه اطلاعات، پيش‌بيني‌ها و تحليل‌هاي اقتصادي است و نيز پايگاه فارسي "‌مگيران" كه محتواي ۱۵۰۰ نشريه ادواري معتبر فارسي را تحت پوشش قرار مي‌دهد و به تازگي به منظور بهره‌برداري كارشناسان سازمان، مورد اشتراك كتابخانه مركزي قرار مي‌گيرد، رونمايي شد.
گفتني است كه نمايشگاه سالانه كتاب سازمان از اول تيرماه تا پنجم تيرماه سال ۱۳۹۸ داير خواهد بود.
به موجب اين گزارش، در افتتاح نمايشگاه سالانه كتاب ، مهدي پازوكي رييس مركز اسناد، مدارك و انتشارات سازمان ، گزارشي از چگونگي اين نمايشگاه و نيز خدمات الكترونيكي كتابخانه مركزي ارايه كرد و گفت: اطلاعات و مشخصات منابع موجود در كتابخانه در هفت پايگاه شامل كتاب‌هاي فارسي، كتاب‌هاي غيرفارسي،  مجلات صحافي شده فارسي، مجلات صحافي شده غيرفارسي، اطلاعات مقالات فارسي، مقالات غيرفارسي و پايگاه منابع اطلاعاتي توليد شده در سازمان ذخيره شده است.
وي افزود: در پايگاه‌هاي اطلاعاتي پيوسته Ebsco، بيش از ۲۵۰ پايگاه اطلاعاتي در زمينه موضوعات گوناگون از جمله علوم انساني، علوم اجتماعي، ‌مديريت و اقتصاد تحت پوشش قرار مي‌گيرد.
به گفته پازوكي، EIU واحد اطلاعات اكونوميست، يكي از برجسته‌ترين ارايه دهندگان اطلاعات اقتصادي كشورهاي جهان است و دامنه اين اطلاعات از پيش‌بيني‌هاي جهان اقتصاد كلان تا تحليل‌هاي سياسي و اقتصادي براي ۲۰۰ كشور متغير است.
وي در مورد "مگيران" گفت: اين پايگاه فارسي به عنوان يكي از معتبرترين بانك‌هاي اطلاعات نشريات كشور، متن كامل مقالات ۹۰۰ عنوان نشريه و فهرست مطالب و چكيده بيش از ۱۵۰۰ عنوان نشريه علمي و تخصصي كشور را در اختيار استفاده‌كنندگان قرار مي‌دهد. 
پازوكي تصريح كرد كه دسترسي به تمام پايگاه‌هاي مراكز اسناد، مدارك و انتشارات از طريق سايت سازمان و با مراجعه به پرتال مركز يا از طريق آدرس htt://library.mporg.ir/portal امكان‌پذير است.

نمايشگاه سالانه كتاب سازمان برنامه و بودجه كشور افتتاح شد

 

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت


آمار بازدید
بازدید امروز: 13
بازدید دیروز: 598
بازدید ماه:171964
بازدید سال:450940
بازدید کل:7063564

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

آخرین بروزرسانی

در تاریخ:  25 تیر 1398

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس