» » ششمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان

ششمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان

توسط : dehnavi  |  بازدیدها : 674  | 
22 خرداد 1395
  | 
  | 
نظرات : 0  | 
  • Like
  • 0

 

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان گلستان ششمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان با حضور همه اعضاء در محل دفتردکتر صادقلو استاندار استان گلستان برگزار گردید.در این جلسه بعد از تلاوت کلام الله مجید جناب آقای پیش قدم دبیر محترم ستاد اقتصاد مقاومتی استان ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده و پیگیری مصوبات جلسه قبل افزود ، اقتصاد مقاومتی باید مردمی شود و همه دستگاه‎های اجرایی نیز باید پای کاربیایند و بیشتر روی این موضوع وقت بگذارند. وی افزود :خوشبختانه همکاری سپاه و بسیج در بخش های مختلف خوب بوده است و امیدواریم با همکاری آنان زیرساخت های توسعه بیش از پیش در استان ایجاد شود.وی همچنین از دستگاه های اجرایی در خواست کردعلاوه بر برش های استانی پیشنهادات اقتصاد مقاومتی خود را به دبیرخانه این قرارگاه ، واقع در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ارائه کنند.رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان علاوه بران به قابلیتهای استان در خصوص توسعه میگو وواگذاری 280 هزار هکتار زمینهای شور وقابل احیاء درشمال استان به بخش خصوص اشاراتی را داشتند.

 

ششمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان

 

اضافه می کنم در این جلسه جناب آقای صادقلو استاندار محترم با تاکید براینکه کمیته های مشخص شده در ستاد اقتصاد مقاومتی استان باید با قدرت مسیر خودشان راطی کنندو مصوبات کمیته‎های اقتصاد مقاومتی باید عملیاتی و برش استانی آنها تهیه شود .وی در ادامه نقش وفعالیت سپاه نینوا گلستان را در راستای اقتصاد مقاومتی ،یک فرصت مناسب برای استان برشمرد و افزود: سپاه مسیر خودش را در زمینه اقتصاد مقاومتی و در راستای ایجاد اشتغال طی می‎کندو همه دستگاه‎های اجرایی باید در تحقق اقتصاد مقاومتی به یکدیگر کمک کنیم.

وی با اشاره به طرح بسیج مبنی بر قطب بندی شهرستان های مختلف استان در راستای اشتغال و اقتصاد مقاومتی، تصریح کرد: باید از ابتدا در اقدامات، اشتغال زایی را به عنوان موضوعی پراهمیت مد نظر قرار داد و این قطب بندی با همکاری دستگاههایی نظیر صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی تکمیل، دقیق و به روز شود.

وی مسائل زیرساختی را مهم دانست و افزود: از آنجا که بخش خصوصی برای حضور در پروژه های زیر ساختی و زیربنایی انگیزه لازم را ندارد، انتظار داریم، سپاه وارد عمل شود و در ایجاد زیر ساخت ها استان را یاری رساند.

استاندار گلستان خطاب به دستگاه های اجرایی اظهار کرد: دستگاه های اجرایی استان باید هرچه سریعتر برش استانی خود را در اقتصاد مقاومتی ارائه دهند و حتی اگر موضوعاتی به عنوان پیشنهاد مدنظر آنهاست اما در برش استانی نیامده ، ارائه کنند.

دکتر صادقلو با اشاره به توافقات صورت گرفته با سردار نقدی، فرمانده بسیج سازندگی کشور، گفت: یقیناً همراهی بسیج در زهکشی 280 هکتار اراضی شمالی استان می تواند ارزش افزوده بالایی را در گلستان ایجاد کند.

وی با بیان اهمیت کشت محصولات مختلف در آینده استان، گفت: با توجه به موقعیت استان در گذشته و حال باید به محصولاتی نظیر پنبه و گندم در رویکرد آینده توجه ویژه ای شود و با بهبود کیفیت ارقام آن، کاهش ضایعات، مکانیزه شدن فرایند تولید و افزایش سطح کشت موجبات رشد این محصولات را فراهم آوریم.

همچنین سردار صادقی فرمانده بسیج نینوا استان گلستان گزارشی از اقدامات سپاه و بسیج در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل و همچنین تفاهمات صورت گرفته با سردار نقدی فرمانده بسیج سازندگی کشور ارائه کرد .

وی افزود: در سال جاری با ایجاد 1300 واحد، اشتغالزایی برای 3500 نفر صورت می گیرد و همچنین با همکاری قرارگاه خاتم الانبیا ، بسیج مستضعفان در زمینه زهکشی اراضی شمالی ورود خواهد کرد.

وی از قطب بندی شهرستان های استان جهت تولید محصولات مختلف خبر داد و گفت: مقدمات این اقدام انجام شده و با همکاری دستگاه های اجرایی و تکمیل زیرساخت ها امیدواریم این امر محقق گردد.

در این جلسه سازمان جهاد کشاورزی استان گزارشی از برش استانی برنامه عملیاتی در سطح ملی وزارتخانه مذکور را در افق 1404 ارائه نمودند

ششمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان

 

ششمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان

 

ششمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان

 

ششمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان

 

ششمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان

 

ششمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان

 

ششمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان

 

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت


آمار بازدید
بازدید امروز: 16
بازدید دیروز: 1012
بازدید ماه:40567
بازدید سال:328075
بازدید کل:3529086

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس