» » برگزاری جلسه کشت گلخانه ای در راستای مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی :

برگزاری جلسه کشت گلخانه ای در راستای مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی :

توسط : adli  |  بازدیدها : 268  | 
14 دی 1395
  | 
  | 
نظرات : 0  | 
  • Like
  • 0

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان برنامه و بودجه استان ، پیرو بند 3 هفدهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و بند 1 مصوبه جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در خصوص کشت گلخانه ای ، جلسه ای راس ساعت 9 صبح روز سه شنبه مورخ 14/10/95 با حضور جناب آقای مهندس حسین پیش قدم رئیس سازمان برنامه و بودجه استان ، جناب اقای عابدی معاون هماهنگی برنامه و بودجه ، مهاجر رئیس سازمان جهاد کشاورزی و کارشناسان دستگاههای اجرایی و نمایندگان بخش خصوصی در محل دفتر رئیس سازمان تشکیل گردید.

برگزاری جلسه کشت گلخانه ای  در راستای مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی :

 

در ابتدای جلسه مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان ضمن ارائه گزارشی از روند کشت محصولات گلخانه ای در استان افزود: مسائلی از جمله بحران جدی آب رشد جمعیت و ضرورت حفظ امنیت غذایی احکام برنامه اقتصاد مقاومتی و ماده 14 برنامه ششم وجود جوانان و ایجاد اشتغال کاهش ریسک تولید و تضمین کیفیت و کمیت تولیدد از دلایل اصلی رویکرد کشت گلخانه ای در استان گلستان می باشد.

مهندس صادقی با اشاره به سیاست های کلان حمایت از توسعه گلخانه ها ادامه داد: حمایت از توسعه کشت در محیط های کنترل شده پرداخت تسهیلات ارزان قیمت می تواند به روند گسترش کشت محصولات گلخانه ای در استان کمک نماید.

وی رتبه 24 استان گلستان در کشت محصولات گلخانه ای در کشور را جایگاه مناسبی ندانست و گفت: استانهای اصفهان ، تهران و مازندران توانستنه اند جایگاه مناسبی را در کشت محصولات گلخانه ای داشته باشند.

در ادامه جلسه هر یک از حاضرین به بیان نقطه نظراتشان در خصوص موضوعات مطرح شده از جمله شرکت آب منطقه ای استان نسبت به تامین آب گلخانه ها از سد گلستان و محیط زیست در خصوص تعامل و هماهنگی های لازم در خصوص عملیاتی نمودن ایجاد گلخانه پرداختند.

مهندس حسین پیش قدم رئیس سازمان برنامه و بودجه استان ضمن جمعبندی موارد مطرح شده افزود: مطالعات ایجاد گلخانه ها در استان باید همسو با سند آمایش استان بوده و هیچ سندی را در سو عدم همسویی قبول نخواهیم کرد.

وی همچنین ضمن حمایت قاطع خود از سند آمایش استان گفت: نرم افزارهای تعبیه شده در این سند امکان گرفتن جزئیات کلیه نقاط را دارد و در آینده نزدیک در جلساتی کارشناسان این سند برای مدیران ، کارشناسان و سرمایه گذاران بخش خصوصی کاملا تشریح و آموزش داده خواهد شد.

پیش قدم گفت : از 48355 هکتار اراضی که در برنامه ششم توسعه باید به کشت گلخانه ای اختصاص یابد 1500 هکتار سهم استان گلستان می باشد.

ایشان اقدامات صورت گرفته در بخش اقتصادی استان را بسیار مثبت خواند و گفت : به زودی کتاب سرمایه گذاری و اقتصادی استان چاپ و در اختیار متقاضان و سرمایه گذاران قرار خواهد گرفت.

لازم به توضیح است در استان گلستان 4 هکتار گلخانه زینتی وجود دارد که 20 میلیون شاخه گل تولید می شود و 37 واحد تولید کننده محصولات گلخانه ای مشغول فعالیت هستند.

 

 

برگزاری جلسه کشت گلخانه ای  در راستای مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی :

 

 

 

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت


آمار بازدید
بازدید امروز: 803
بازدید دیروز: 792
بازدید ماه:62498
بازدید سال:167069
بازدید کل:3368080

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس