» » سخنرانی دکتر نوبخت در مصلی نماز جمعه با موضوع یوم الله 22 بهمن

سخنرانی دکتر نوبخت در مصلی نماز جمعه با موضوع یوم الله 22 بهمن

محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در مراسم ۲۲ بهمن شهرستان گرگان در مصلی وحدت مرکز استان گفت: ۳٨ سال از عمر با برکت و عزت انقلاب اسلامی می گذرد و با توجه به اینکه نسل های کنونی در زمان آن روزهای پرشکوه و عزتمند نبودند ضروری است که حداقل سالی یکبار در چنین روزی به ویژگی ها، ابعاد و اجزای این انقلاب بی نظیر در تاریخ اشاره کنیم.

سخنرانی دکتر نوبخت در مصلی نماز جمعه با موضوع یوم الله 22 بهمن

 


وی نخستین ویژگی بی بدیل انقلاب اسلامی را دینی بودن و رهبریت فقیه عالیقدر اسلام خواند و افزود: در کشورهای دیگر حرکت ها و کودتاهایی اتفاق افتاد که منجر به تغییر حاکمیت شد اما برای هیچ یک لفظ و وصف انقلاب بکار نمی رود ولی آنچه در جغرافیای ایران اسلامی اتفاق افتاد کودتا و بلوا نبود بلکه یک انقلاب بی نظیر بود.
نوبخت با اشاره به تقابل دو اتحاد فکری «نازیسم آلمان و فاشیزم ایتالیا» با «کاپیتالیزم آمریکا و سوسیالیزم جماهیر شوروی» در نیمه اول قرن بیستم، متذکر شد: پس از پیروزی اتحاد «کاپیتالیزم و سوسیالیزم» و بر زمین گذاشتن بیش از ٨۰میلیون نفر کشته و زخمی و مفقود، بین آمریکا و جماهیر شوروی اختلاف افتاد و زمانی که آمریکا به دنبال حاکم کردن لیبرال دموکراسی و جماهیر شوروی به دنبال حاکم کردن کمونیزم بود ناگهان در کشور ایران «انقلابی اسلامی» معادلات جهانی را بهم ریخت.
نوبخت تصریح کرد: شعار مدبرانه «نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی» دو مدعی انقلاب جهانی کمونیزم و لیبرال دموکراسی را متوجه یک گفتمان قدرتمند جدید کرد، به همین دلیل یک اتحاد نانوشته دیگر بین این دو شکل گرفت و از همان ابتدا نه تنها جمهوری اسلامی ایران از حمایت شرق و غرب بهره نبرد بلکه با خصومت در حد اعلای آنان مواجه شد.
انقلاب اسلامی مفهوم غنی تری از آزادی ارائه داد.
نوبخت گفت: دومین ویژگی انقلاب اسلامی این بود که اهداف فراگیر داشت، آمریکا معتقد بود باید آزادی حاکم شود و روسها معتقد به امپریالیسم بودند اما انقلاب اسلامی با سه هدف بزرگ «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» مفهوم غنی تری از آزادی ارائه داد.
سخنگوی دولت تأکید کرد: جمهوری اسلامی یعنی مردم سالاری دینی در حد اعلی که شعارهای بی بدیل و بدیع و مرجعیت دینی آن جهان را متحیر کرد.
وی با اشاره به تدبیر امام(قدس سره) در آشتی ارتش و ملت، متذکر شد: این تدیبر و آشتی دادن مردم با برادران ارتشی باعث شد انقلاب ما مانند تحرکات دیگر نقاط جهان خونین نباشد و به نوعی از ویژگی های این انقلاب غیر خونین بودن آن و سریع موفق شدن آن است.
نوبخت تصریح کرد: با وجود اینکه همه مردم فریادشان جمهوری اسلامی بود اما امام راحل مردم سالاری را در حد اعلی به تصویر کشیدند و گفتند باید رفراندوم برگزار شود و آنجا بود که بیش از ۹٨ درصد مردم پای صندوق های رأی آمدند و انقلاب خودشان را به صورت کتبی نیز تأئید کردند.
مدعیان حقوق بشر حتی رأی و حق کتبی ملت ایران را نمی پذیرند.
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه این غربی که به خود صفت مدافع حقوق بشر می دهد حق ملت ایران را نمی پذیرد، گفت: اولین اقدام مخالفان علیه ما تجزیه کشور بود، آنها تصور کردند کرد و بلوچ و ترکمن و اعراب عزیزی که در کنار انقلاب بودند را می توانند از هم جدا کنند اما در حادثه گنبد دیدیم که ترکمن ها در دهان آنها زدند دیدیم که اعراب خوزستان چگونه در جریان خلیج عرب از انقلاب اسلامی حمایت کردند.
وحدت خود را زیر سایه مقام معظم رهبری حفظ می کنیم.
نوبخت افزود: نتیجه تلاش دشمن برای تجزیه کردن انقلاب اسلامی اتحاد بیشتر اقوام غیور ملت ایران اسلامی شد، همانطوری که امام(ره) فرمودند رمز بقای این انقلاب حفظ وحدت است و این ملت وحدت خود را زیر سایه جانشین به حق امام(ره) حفظ می کنند و فصل الخطاب آنان فرمایشات مقام معظم رهبری است.
وی افزود: حربه بعدی مخالفین تخریب چهره ها و شخصیت های بزرگ انقلاب بود و تلاش بسیاری کردند تا تک تک چهره های انقلابی را در ذهن مردم کوچک کنند اما امثال شهید بهشتی ها محبوب تر شدند.
نوبخت گفت: بعد از تخریب ناموفق چهره های بزرگ نظام ترورهای فیزیکی شروع شد، ٱنها ابتدا می خواستند زبان نظام را بزنند به همین دلیل شهدای ائمه جمعه و شهدای محراب را هدف قرار دادند بعد که دیدند هنوز انقلاب در حرکت است باهنر و رجایی را به عنوان دستان انقلاب شهید کردند و بعد که دیدند انقلاب از حرکت باز نمی ایستد به ترور سرانگشتان نظام که همان مردم حزب اللهی بودند روی آوردند و در عین کوته نظری بسیجیان کشور را به شهادت می رساندند.
نوبخت تأکید کرد: اقدام بعدی مخالفین بعد از بی نتیجه ماندن ترورهای فیزیکی که موجب افشای چهره رجوی و بنی صدر شد اقدام نظامی و تحمیل جنگ هشت ساله بود اما این خصومت نیز بی نتیجه ماند و ببینید که امروز صدام کجاست و ایران در چه عزتی به سر می برد گرچه ملت بزرگ عراق با ماست.امروز ایران اسلامی نقطه اتکای برادران ما در یمن و سوریه و عراق است.
وی به عزت و اقتدار ایران اسلامی در منطقه اشاره کرد و افزود: امروز ایران اسلامی نقطه اتکای برادران ما در یمن و سوریه و عراق است و اقتدار ما به رغم تمام دشمنی ها رو به فزونی است.
معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: آخرین حربه دشمن تشدید تحریم های هوشمند و فلج کننده به اتهام استفاده از انرژی هسته ای برای مقاصد نظامی بود که اگر علیه هر کشوری صادر می شد آن را ساقط می کرد اما یاران مقام معظم رهبری در کنار سپاه و بسیج و نیروهای نظامی و انتظامی از کیان انقلاب در برابر این تحریم ها دفاع کردند.
کشورهای بزرگ نفتی یارانه و حقوق کارکنان خود را کاهش دادند.
نوبخت با بیان اینکه با افت قیمت نفت حتی بزرگترین کشورهای نفتی مجبور شدند حقوق کارکنان و یارانه ها را کم کنند، متذکر شد: ایران اسلامی با وجود این افت قیمت طبق آمار سایت بانک جهانی و صندوق بین المللی پول اقتصاد جمهوری اسلامی ایران با ثبات ترین اقتصاد در منطقه است.
وی تأکید کرد: طبق اعلام صندوق بین المللی پول، ایران اسلامی هجدهمین اقتصاد بزرگ جهان است این همان اقتصادی است که دنیا به دنبال فلج کردن آن بود اما موفق نشد.
معاون رئیس جمهور در پایان گفت: این موفقیت دست نمی یافت جز با وفاداری ملت غیور ایران با تمام سختی هایی که کشیدند، دورد و تهنیت بر شما مردم که مقاومت کردید و ایستادید، این ملت با پیروی از مقام معظم رهبری در ابعاد دیگر نیز پیروز خواهند شد و این وعده الهی است.

سخنرانی دکتر نوبخت در مصلی نماز جمعه با موضوع یوم الله 22 بهمن

 

سخنرانی دکتر نوبخت در مصلی نماز جمعه با موضوع یوم الله 22 بهمن

 

سخنرانی دکتر نوبخت در مصلی نماز جمعه با موضوع یوم الله 22 بهمن

 

سخنرانی دکتر نوبخت در مصلی نماز جمعه با موضوع یوم الله 22 بهمن

 

سخنرانی دکتر نوبخت در مصلی نماز جمعه با موضوع یوم الله 22 بهمن

 

سخنرانی دکتر نوبخت در مصلی نماز جمعه با موضوع یوم الله 22 بهمن

 

سخنرانی دکتر نوبخت در مصلی نماز جمعه با موضوع یوم الله 22 بهمن

 

سخنرانی دکتر نوبخت در مصلی نماز جمعه با موضوع یوم الله 22 بهمن

 

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت


آمار بازدید
بازدید امروز: 221
بازدید دیروز: 2957
بازدید ماه:9841
بازدید سال:2479221
بازدید کل:6550811

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس