» » بیست وهفتمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان

بیست وهفتمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان

توسط : dehnavi  |  بازدیدها : 126  | 
11 تیر 1396
  | 
  | 
نظرات : 0  | 
  • Like
  • 0

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی بیست وهفتمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در محل سالن جلسات اداره کل مدیریت بحران استانداری برگزار گردید.

بیست وهفتمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان

 

در این جلسه حسین پیش قدم رئیس  سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان  ودبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مفاومتی استان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد سال 95ستاد اقتصاد مقاومتی استان، گفت: مهمترین چالش های پیش روی مسیر توسعه استان شامل منابع محدود مالی در بخش های مختلف، وجود قوانین و مقررات مزاحم، مشارکت پایین ارگان های توسعه، ناکارآمدی و عدم تخصیص کافی، کمبود ابزارهای پایش و ارزیابی مناسب، شناسایی دقیق ارکان توسعه و بروزرسانی نقاط قوت و ضعف استان است. وی همچنین مدل پیشنهادی توسعه استان گلستان را که در آن تاکید بر بهرگیری از ظرفیت بخش غیر دولتی بر اساس سیاستهای اقتصاد مقاومتی داشت را برای اعضاء توضیح داد وافزود در این مدل مناطق استان بر اساس توانمندیها و ظرفیتها تقسیم بندی شده اند.وی خاطر نشان کرد: در این مسیر تهیه، تدوین و تصویت برنامه ها و پروژه ها، اجرای صحیح و نظارت و ارزیابی از اهمیت بالایی برخوردار است.
حسین پیشقدم یادآور شد: مقرر شده 20 درصد اعتبارات جدول 10 – 1 بودجه در راستای کمک های فنی و حرفه ای و زیر ساخت ها هزینه شود که تلاش ما بر این است که این اعبارات را به سمت اشتغال بیشتر هدایت نماییم.

بیست وهفتمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان

 


اضافه می کنم در این جلسه دکتر صادقلو  استاندار و رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان ضمن قدر دانی از همکاری اعضاء ستاد اقتصاد مقاومتی استان افزود: دستگاه های اجرایی باید پروژه های ملی مصوب اقتصاد مقاومتی را جذب کرده و عملیات اجرایی آن را در استان انجام دهند.
وی با تاکید بر اجرای انجام اقدامات ذاتی توسط دستگاه های اجرایی، یادآور شد: باید وظایف ذاتی دستگاه ها از پروژه های اقتصاد مقاومتی آنان تفکیک شود و همه تلاش کنند در سطح اقتصاد مقاومتی کاری کارستان را ارائه دهند.
وی افزود: اقدامات باید با روح اقتصاد مقاومتی تناسب داشته باشد و در عین حال فعالیت ها و گزارش عملکرد دستگاه ها باید بگونه ای باشد که با ارزیابی قرارگاه اقتصاد مقاومتی در سطح کلان تناسب داشته باشد.
وی همچنین تولید گری و بنگاه های تولیدی را مهم ارزیابی کرد و خاطر نشان کرد: توجه به کارهایی که تولید مضاعف ایجاد می نمایند و به تبع آن موجب افزایش اشتغال می شوند باید در دستور کار قرار گیرد.
وی تصریح کرد: سطح اشتغال ایجاد شده در جامعه باید در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها مورد توجه قرار گیرد.
استاندار گلستان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سال گذشته ، گفت: باید به سراغ بنگاه های تعطیل شده اند و یا در شرف تعطیلی هستند برویم و ضمن بهبود وضعیت ها تحلیل و افقی از وضعیت بنگاه های اقتصادی استان داشته باشیم.
دکتر صادقلو رفع مشکلات واحد های تولیدی و عرصه تولید را پراهمیت دانست و یادآور شد: باید در یک برنامه تعاملی دستگاه های اجرایی به سراغ واحدهای تولیدی بروند و از آنها خبرگیری نمایند.
وی پنجره واحد سرمایه گذاری را یک مسئله پراهمیت در زمینه تولید قلمداد کرد و گفت: همه باید در جذب سرمایه گذاری خارجی برای استان اهتمام ویژه داشته باشند و در این مسیر صادرات ظرفیتی از برون گرایی در اقتصاد مقاومتی است.
وی توجه به فعالیت های زودبازده اساسی، برجسته سازی دانش بنیانی در تولید، تقویت دانشگاه ها در نقش سازی میدانی و توجه به مدل استان های موفق در اقتصاد مقاومتی را پر اهمیت دانست.

بیست وهفتمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان

 

بیست وهفتمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان

 

بیست وهفتمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان

 

بیست وهفتمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان

 

بیست وهفتمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان

 

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت


آمار بازدید
بازدید امروز: 40
بازدید دیروز: 1012
بازدید ماه:40591
بازدید سال:328099
بازدید کل:3529110

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس