» » سی وسومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گلستان

سی وسومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گلستان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی سی وسومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با حضور کلیه اعضاء در محل دفتر استاندار گلستان برگزار گردید.در این جلسه ابتدا مهندس پیش قدم رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان ودبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گزارشی از اقدامات انجام شده با توجه به مصوبات جلسه گذشته ستاد برای اعضاء جلسه ارائه فرمودند

سی وسومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گلستان

 

وسپس مهندس نظری مدیرعامل آب منطقه ای استان گزارشی از اقدامات  وپیگیریهای انجام شده در خصوص پروژه های مرتبط با دستگاه بخشی ارائه نمود .در ادامه مهندس کریمی مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان گزارشی از تعدادی از پروژه های مهم گردشگری استان که به دلایل خاصی هنوز به اتمام نرسیده اند و نیاز به تسهیلات دارند را ارائه نمود .ودر ادامه دکتر هاشمی استاندار استان ضمن تاکید  بر جایگاه طرح های گردشگری و تفریحی در شادابی و جذب گردشگران، اظهار کرد: اجرای پروژه های گردشگری با رعایت مسائل محیط زیستی زمینه های رونق اقتصادی و اشتغال را در استان فراهم می آورد.

سی وسومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گلستان

 

استاندار گلستان با اشاره به ظرفیت شهرستان های بندرترکمن و بندرگز، تصریح کرد: فرمانداران باید حضوری محوری در پروژه های سرمایه گذاری شهرستان ها داشته باشند و در خصوص طرح های گردشگری این دو شهرستان ساحلی باید ظرف یک ماه آینده موانع قانونی پیش پای سرمایه گذاران رفع شود.
وی با اشاره به اینکه در گلستان پروژه گردشگری مناسبی در حال حاضر وجود ندارد، گفت: پروژه تله کابین علی آباد کتول می‌تواند به نحوی اجرا شود که آسیبی به محیط زیست نزند و رونق گردشگری منطقه را به همراه داشته باشد.
وی افزود: تله کابین رامسر و نمک آبرود در استان مازندران آسیبی به محیط زیست نزده و زیبایی طبیعت حفظ شده است و در علی آباد کتول هم می‌شود به همین نحو آن را اجرا کرد.
استاندار گلستان یادآور شد: احداث تله کابین علی آباد کتول موجب رونق گردشگری در گلستان خواهد شد و با توجه به وجود سد زرین گل ، مردم می‌توانند از زیبایی‌های طبیعت استفاده کنند.
وی ادامه داد: لازم می دانیم تا پایان امسال چند پروژه گردشگری جذاب را در دستور کار قرار دهیم و امیدواریم تحقق پیدا کند.
دکتر هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله استعلامات اشاره کرد و گفت: دستگاه های اجرایی باید هر گونه اظهار نظر و یا استعلامی را ظرف مدت 10 روز پاسخ دهند و حتی اگر مسئله در پروسه ای طولانی تر قابل حل بود ، این مسئله را به مراجعه کننده چه دولتی و چه خصوصی پاسخ دهند و مراجعین را بلاتکلیف نگذارند.
وی افزود: حمایت از سرمایه گذاران و فراهم کردن زمینه فعالیت بدون دغدغه آنها ،یک اولویت مهم مدیران استان است و باید اطمینان خاطر در این افراد برای سرمایه گذاری در گلستان ایجاد شود.
دکتر هاشمی بیان کرد: اگر به دنبال جذب گردشگر و افزایش سرانه درآمدی گلستان ازاین بخش هستیم باید زیرساخت های مرتبط با آن را اجرا و مسیر ورود سرمایه گذاران را به استان هموار کنیم.
استاندار گلستان با اشاره به طرح تسهیلات برای 5 هزار روستا در کشور، که سهم گلستان 119 روستاست، گفت: ابلاغ این اعتبارات بزودی صورت می گیرد و در این راه باید از طریق فرمانداری و بخشداری ها برای مردم متقاضی ساده سازی شود و خودمان را به جای آنها بگذاریم و در مسیر دریافت تسهیلات به آنان کمک کنیم.
لازم به ذکر است در سی و سومین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان، طرح های بزرگ گردشگری استان شامل پروژه های بنادر ترکمن و گز، هتل 5 ستاره پارتیا، تله کابین علی آباد کتول، بندر سبز گمیشان و دیگر طرح های کلان گردشگری استان بحث و تبادل نظر صورت گرفت و مصوباتی در این زمینه ها تعیین شد.

سی وسومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گلستان

 

سی وسومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گلستان

 

سی وسومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گلستان

 

سی وسومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گلستان

 

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت


آمار بازدید
بازدید امروز: 64
بازدید دیروز: 167
بازدید ماه:95999
بازدید سال:95999
بازدید کل:6708623

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

آخرین بروزرسانی

در تاریخ:  30 فروردین 1398

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس