» » جلسه شورای برنامه ریزی وتوسعه استان گلستان

جلسه شورای برنامه ریزی وتوسعه استان گلستان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان گلستان جلسه شورای برنامه ریزی وتوسعه استان با حضور دکتر هاشمی استاندار،مهندس پیش قدم رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان ودبیر شورای برنامه ریزی توسعه استان،مهندس کوسه غراوی نماینده مردم شریف استان،مهندس مروتی وربیعی معاونین استاندار  ومدیران کل وروسای سازمانهادستگاههای اجرایی استان بر گزار گردید.

جلسه شورای برنامه ریزی وتوسعه استان گلستان

 

جلسه شورای برنامه ریزی وتوسعه استان گلستان

 

در این جلسه مهندس پیش قدم ضمن قرائت مصوبات جلسه قبل هریک از دستگاههای اجرایی اقدامات انجام شده در راستای مصوبات را در جلسه ارائه نمودند و سپس رئیس سازمان گزارشی از ویژگیهای لایحه بودجه را برای اعضاء شورا تشریح نمودند.دبیر شورای برنامه ریزی توسعه گفت:لایحه بودجه امسال نسبت به بودجه‌های گذشته تفاوت‌های بسیار خوبی دارد.واز مهمترین ویژگی های لایحه بودجه سال 1397 کشور می توان به اصلاحات ساختاری در تدوین بودجه اشاره نمود که در آن مواردی همچون ،بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد،افزایش شفافیت و انضباط بودجه ای وحرکت به سمت تمرکز زدایی دانست پیش قدم افزد: دومین ویژگی اساسی لایحه بودجه را  توجه ویژه به اولویت های برنامه ای همچون آب ،محیط زیست و ساماندهی پسماندها و مقابله با آلودگی هوا و ریزگردها ،حمل و نقل ریلی  و حمل و نقل عمومی ،توسعه سواحل مکران ، توجه به مسکن و بافت های فرسوده و تقویت بنیه دفاعی دانست .رئیس سازمان گفت: با توجه به شعار سال دولت توجه ویژه به اشتغال وتولید داشته وبه همین خاطر موضوع تولید واشتغال بعنوان سومین ویژگی لایحه بودجه بوده که در آن  موضوعاتی چون اشتغال گسترده و تولید (توجه ویژه به تولید)،مشارکت عمومی و خصوصی (توجه ویژه به پروژه های عمرانی) وتوجه ویژه به صادرات غیر نفتی در دستور کار قرار گرفته است.رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان آخرین ویژگی لایحه بودجه سال 97 را توجه ویژه به عدالت اجتماعی دانست وافزود در این بخش دولت توجه ویژه وبرنامه های خاصی در دستور کار خود قرار داده که از مهمترین آنها  تلاش برای حذف فقر مطلق وتلاش برای بهبود بهداشت و سلامت مردم می باشد.پیش قدم با اشاره به اینکه بودجه عمومی دولت بالغ بر 368 هزار میلیارد تومان تقدیم مجلس شورای اسلامی شد، گفت: بودجه نشان می‌دهد که در سال آینده علاوه بر رشد19.9 درصد نسبت به عملکرد سال 96(رشد نسبت به مصوب سال 96 به میزان 6.1) ضریب اتکا به مالیات از 33 درصد به 35 درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: درآمدهای استان در لایحه بودجه سال آینده با 20 درصد رشد به 555 میلیارد تومان افزایش یافته در حالیکه سال گذشته درآمدهای استان 462 میلیارد تومان بود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گلستان گفت: اعتبارات دستگاه‌های اجرایی استان از 282 میلیارد تومان در بودجه سال گذشته با 15.3 درصد رشد به 325 میلیارد تومان افزایش یافته است.

پیشقدم با اشاره به کاهش 37 درصدی بودجه عمرانی گلستان خاطرنشان کرد: این بودجه از 690 میلیارد تومان در سال 1396 به 605 میلیارد تومان در لایحه بودجه سال آینده رسیده است.

وی به رشد اعتبارات هزینه‌ای استان و اضافه شدن دو دستگاه بنیاد شهید و آموزش و پرورش به اعتبارات هزینه‌‌ای استان اشاره کرد و گفت: تمهیدات لازم برای واگذاری پروژه‌های نیمه‌تمام به بخش خصوصی انجام شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تصریح کرد: مکاتبات جدی در این حوزه با دستگاه‌های اجرایی استان در حال انجام است و امیدواریم بتوانیم از این ظرفیت به خوبی استفاده کنیم.

پیشقدم تاکید کرد: همایش جذب سرمایه‌گذاری به منظور تلاش برای ورود سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به استان در آینده‌ای نزدیک برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به مبادله موافقتنامه‌های دستگاه‌های اجرایی گفت: تاکنون 60 درصد موافقتنامه‌ها مبادله شده و در آینده‌ای نزدیک امیدواریم باقی آن نیز مبادله شود اما تا دو هفته آینده این 60 درصد رشد چشمگیری خواهد داشت.

در ادامه مهندس غراوی و تعدادی از مدیران دستگاههای اجرایی نقطه نظراتی را در خصوص لایحه بودجه ووضعیت بودجه سازمان مربوطه ارائه نمودند وسپس مدیریت آموزش وپژوهش های توسعه وآینده نگری گزارشی از وضعیت وضعیت آموزش دستگاههای اجرایی و نیز شرایط پژوهش واعتبارات مذکور ارائه کردند.

جلسه شورای برنامه ریزی وتوسعه استان گلستان

 

در ادامه استاندار استان گلستان جمع بندی جلسه را ارائه کردند ودر صحبتهای خودشان ضمن قدردانی از مهندس پیش قدم و همکاران سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان در جمع بندی پیشنهادات وارائه راهکارها برای استفاده بهتر از بودجه سال 1397 ،  بر ظرفیتهای منابع  تامین مالی بودجه که تا کنون تعیین تکلیف نشده تاکید نمودند وافزودند : مدیران باید بکوشند از این ظرفیت ها بهره کافی را ببرند. سید مناف هاشمی خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا منابعی نظیر درآمد حاصل از فروش نفت با قیمت بالاتر از حد پیش بینی شده در بودجه، ردیف توازن، درآمد حاصل از ساماندهی یارانه ها و حذف افراد پردرآمد و همچنین افزایش قیمت حامل های انرژی را برای گلستان که از استانها کم برخوردار است جذب کنیم.

وی با اشاره به هزار میلیارد تومان اعتبار اشتغالزایی استان افزود: تمام هماهنگی ها و برنامه ریزی ها در کارگروه اشتغال و رفع موانع تولید استان انجام شده تا به محض تخصیص این اعتبار پرداخت شود.
هاشمی با بیان اینکه برنامه ریزی برای تنظیم بودجه به یک سال کاری وقت نیاز دارد، خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه امسال زمان مفید از دست رفت و فرصت کافی برای چانه زنی جهت افزایش بودجه سال آینده نداریم اما مدیران باید از ابتدای سال بعد برای بودجه 98 برنامه ریزی کرده و با رایزنی هایی که در وزارتخانه های مربوطه انجام می دهند در صدد افزایش بودجه 98 خود باشند.
استاندار گلستان گفت: علیرغم اینکه بودجه 97 کل کشور کاهشی بسته شده اما با رایزنی های صورت گرفته شاهد افزایش سهم استان در برخی قسمتها بودیم که لازم است از مدیرانی که در این جهت تلاش کردند قدردانی کنیم.
هاشمی به فرمانداران دستور داد با جدیت نسبت به مسائل حوزه فعالیتی خود پیگیر باشند و با تعامل مدیران دستگاه‌های اجرایی و نمایندگان حوزه خود در مجلس شورای اسلامی سعی کنند تا در جذب بودجه برای استان موفق عمل کنند.
وی افزود: ما بیشترین مطالبه را از کمیسیون عمران داریم که نقش نماینده مردم شرق استان گلستان در مجلس شورای اسلامی به عنوان عضو این کمیسیون برای جذب اعتبارات عمرانی برای استان نقش پررنگی است.
استاندار گلستان تصریح کرد: بودجه کار جمعی است و نیاز است همه کاری کنیم که تغییراتی در لایحه بودجه برای استان گلستان دیده شود.
وی در پایان یادآور شد: بدون شک، رقم بودجه 97 ملاک اصلی و مهم ارزیابی مدیران خواهد بود و لازم است مدیران محترم به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

جلسه شورای برنامه ریزی وتوسعه استان گلستان

 

جلسه شورای برنامه ریزی وتوسعه استان گلستان

 

جلسه شورای برنامه ریزی وتوسعه استان گلستان

 

جلسه شورای برنامه ریزی وتوسعه استان گلستان

 

جلسه شورای برنامه ریزی وتوسعه استان گلستان

 

 

 

           

 

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت


آمار بازدید
بازدید امروز: 150
بازدید دیروز: 167
بازدید ماه:96085
بازدید سال:96085
بازدید کل:6708709

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

آخرین بروزرسانی

در تاریخ:  30 فروردین 1398

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس