» » ادعاي كمك‌هاي بدون حسابرسي در لايحه بودجه ۹۷ كذب محض است

ادعاي كمك‌هاي بدون حسابرسي در لايحه بودجه ۹۷ كذب محض است

توسط : dehnavi  |  بازدیدها : 268  | 
30 دی 1396
  | 
  | 
نظرات : 0  | 
  • Like
  • 0
پيرو انتشار گزارشي در روزنامه شرق با تيتر «۵ هزار ميليارد تومان بودجه بدون حسابرسي » سخنگوي ستاد بودجه ۹۷ سازمان برنامه و بودجه كشور ضمن توضيحاتي ادعاهاي مطرح شده در اين گزارش را قويا تكذيب كرد.

ادعاي كمك‌هاي بدون حسابرسي در لايحه بودجه ۹۷ كذب محض است

 

به نقل از مركز اطلاع‌رساني، روابط‌عمومي و امور بين‌الملل سازمان برنامه و بودجه كشور، امير باقري با تاكيد بر خلاف واقع بودن ادعاهاي مطرح شده در خصوص كمكهاي بلاعوض در لايحه بودجه ۹۷ تصريح كرد: صرف نظر از اينكه اين گزارش سرشار از مطالب كذب مي باشد انتشار اين موارد در شرايط كنوني موجب تشويش اذهان عمومي است كه حتي مي تواند پيگيرد قضايي داشته باشد. لذا ضروري است رسانه ها به ويژه روزنامه وزين شرق بر اساس اصول حرفه اي رويه و موارد نادرست بيان شده خود را اصلاح كنند. لذا موارد ذيل جهت استحضار خوانندگان محترم روزنامه ارسال مي شود. مقتضي است وفق ماده ۲۳ قانون مطبوعات در همان صفحه و ستون منعكس گردد:

۱- فصل پنجم لايحه بودجه ۹۷ با رعايت ماده ۶۷ قانون برنامه پنجم و ماده ۷۱ قانون محاسبات عمومي كشور تنظيم شده و كاملا در چارچوب قانون و با نظارتهاي قانوني پيش بيني شده پرداخت مي گردد. لذا ادعاي پرداخت ۵ هزار ميليارد تومان بودجه بدون حسابرسي كذب محض است.

۲- پرداخت هرگونه وجهي توسط وزارتخانه‌ها، موسسات دولتي و شركت‌هاي دولتي به عنوان كمك و هديه به صورت نقدي و غيرنقدي به جز در مواردي كه در قانون مربوط تعيين شده خلاف قانون است. بنابراين يكي ديگر از اشكالات واضح در اين گزارش اين است كه ادعا شده كمك‌هاي بلاعوض در اختيار سران قوا مي ‌باشد كه اين موضوع نيز كاملا كذب است.

۳- ادعاي حذف جدول ۱۷ از سوي مجلس شوراي اسلامي نيز خلاف واقع است زيرا در راستاي شفاف سازي بودجه سال ۱۳۹۷، براي نخستين بار در لايحه بودجه، جدول ۱۷ از سوي دولت حذف شد كه همين امر با واكنشهاي متعددي نيز مواجه شد. اما اينكه در اين گزارش ادعا شده حذف جدول ۱۷ با تصميم مجلس صورت گرفته است محل شگفتي است.

۴- وجود رديف هاي كمك براي برخي عناوين از جمله خبرگزاري سلامت، دانشگاه عدالت، موسسه فرهنگي، هنري آرمان و فرهنگ سلامت نيز كذب است و چنين عناوين در لايحه دولت وجود ندارد.

۵- ادعا شده كه سازمان برنامه و بودجه در خصوص تخصيص بودجه از پاسخگويي خودداري كرده است. اين در حالي است كه به اذعان كارشناسان و رسانه‌ها، سازمان برنامه و بودجه رويه مبتني بر گردش آزاد اطلاعات و شفاف‌سازي را سياست جدي و قطعي خود قرار داده است. در اين راستا نه تنها بيش از ۶۰۰۰ صفحه سند مرتبط با لايحه بودجه سال ۱۳۹۷ را منتشر نموده است، مستمرا از سوي رييس سازمان برنامه و بودجه و نيز سخنگوي ستاد بودجه ضمن اطلاع رساني نسبت به پرسش ها پاسخگويي لازم به عمل آمده است.

۶- انتظار مي‌رود رسانه‌هاي محترم با توجه به آنكه تمامي مستندات بودجه در سايت اين سازمان قابل دسترسي مي‌باشد قبل از انتشار خبر و گزارش از صحت آن مطمئن گردند.

 

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت


آمار بازدید
بازدید امروز: 193
بازدید دیروز: 1107
بازدید ماه:193
بازدید سال:819640
بازدید کل:4891230

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس