» » بیش از 95 درصد تعهد اشتغال در سال جاری محقق شده است
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در کارگروه اشتغال استان ؛

بیش از 95 درصد تعهد اشتغال در سال جاری محقق شده است

توسط : کارشناس1  |  بازدیدها : 248  | 
01 اسفند 1396
  | 
  | 
نظرات : 0  | 
  • Like
  • 0

بیش از 95 درصد تعهد اشتغال در سال جاری محقق شده است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با اشاره به تلاش دستگاه های اجرایی، اظهار کرد: بیش از 95 درصد تعهد اشتغال در سال جاری محقق شده است و امیدواریم تا پایان سال تعهد ایجاد 19 هزار و 400 شغل در سال 96 اجرایی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان، مهندس حسین پیش قدم دوشنبه 30 بهمن در جلسه کارگروه اشتغال استان که با حضور استاندار گلستان و مدیران دستگاه های اجرایی برگزار شد، تصریح کرد: تا کنون 854 میلیارد تومان پرونده اشتغال روستایی از طریق فرمانداران به سمت دستگاه های اجرایی آمده است.

وی با اشاره به اعتبار 60 میلیاردی که هم اکنون در اختیار استان جهت توزیع است ، خاطر نشان کرد : پیشنهاد می شود تقسیم این اعتبار بر اساس طرح های وصول شده و همچنین دامنه روستایی هر یک از شهرستان ها صورت گیرد.

وی یادآور شد: 680 طرح از طرح های ارائه شده در حوزه دام سنگین و سبک قرار دارند و 23 درصد طرح ها در هیچ یک از رسته های تعریف شده قرار ندارند.

همچنین در این جلسه استاندار گلستان برای بانک هایی که اعتبارات دستگاه های اجرایی جهت ارائه تسهیلات به مردم نزد آنهاست ضرب العجل تعیین و اظهارکرد: باید پول های ارزانی که دولت بر اساس توافق دستگاه های اجرایی به بانک ها داده است در قالب تسهیلات تا 15 اسفند به متقاضیان ایجاد اشتغال پرداخت شود و اگر این امکان وجود ندارد دلایل آن را اعلام کنند.

دکتر سید مناف هاشمی تصریح کرد: اگر چنانچه بانک هایی که اعتبارات دستگاه هایی همچون بهزیستی و کمیته امداد در آن است همکاری لازم را جهت ارائه تسهیلات اشتغال زا نداشته باشند لازم است دستگاه هایی اجرایی از همکاری با آنها خودداری کرده و از ظرفیت بانک های موازی بهره گیرند.

وی با قدردانی از بانک هایی که در راستای خدمات دولت و همسو با مردم حرکت می کنند، خاطر نشان کرد: رویکرد ما باید بازگشایی گره ها باشد و دیگر منابع دولتی نیز باید از بانک هایی که قصد همراهی ندارند خارج شود و به بانک های همراه و همسو با اهداف اشتغال و تولید منتقل گردد.

استاندار گلستان با اشاره به اهمیت شناسایی طرح های بزرگ در شهرستان ها ، گفت: فرمانداران و مدیران تنها به طرح های کوچک توجه نداشته باشند بلکه تلاش کنند از ظرفیت طرح های بزرگ نیز استفاده نمایند و ما نیز طرح های بالای 2.5 میلیارد تومان را پس از تصویب در کارگروه استانی به کارگروه ملی ارسال می نماییم تا از اعتبارات در اختیار وزارتخانه استفاده شود.

وی افزود: برخی طرح ها نشیر احداث نیروگاه های کوچک خورشیدی و زراعت چوب در رسته های سامانه اشتغال تعریف نشده که لازم است با همکاری دبیرخانه و تجمیع این موارد دستور ویژه آن را از وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی اخذ نماییم.

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت


آمار بازدید
بازدید امروز: 138
بازدید دیروز: 928
بازدید ماه:222554
بازدید سال:653109
بازدید کل:4724699

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس