» » روابط عمومی ها موتور محرک دستگاه های اجرایی هستند
استاندار گلستان در هشتمین همایش و کارگاه روابط عمومی های دستگاه های اجرایی استان؛

روابط عمومی ها موتور محرک دستگاه های اجرایی هستند

30 اردیبهشت 1397
  | 
  • Like
  • 0

روابط عمومی ها موتور محرک دستگاه های اجرایی هستند

استاندار گلستان با تأکید بر نقش رسانه ها در توسعه استان اظهار کرد : ما به تنهایی نمی توانیم در مسیر توسعه حرکت کنیم و توفیق داشته باشیم. روابط عمومی ها موتور محرک دستگاه های اجرایی هستند و باید به عنوان مراکز رسانه در دستگاه های اجرایی مورد توجه قرار گیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان ، دکتر هاشمی در هشتمین همایش و کارگاه روابط عمومی های دستگاه های اجرایی استان ضمن گرامیداشت روز ارتباطات و روابط عمومی با بیان این که کار رسانه و روابط عمومی تنها در حد تولید خبر نیست، اظهار کرد: حوزه روابط عمومی و رسانه نیز دارای ظرفیت های بالایی هستند و آنها می توانند بازوهای اصلی تجارت و موضوعات اقتصادی باشند.

وی افزود: جوانان در کل کشور مظلوم واقع شده اند و خیلی به آنان اعتماد نشده است. در حوزه بانوان نیز به رغم اینکه 50 درصد جامعه را تشکیل می دهند اما نتوانسته اند به جایگاه واقعی خود دست پیدا کنند.
وی با اشاره به عزم استان در جهت توسعه فعالیت های اقتصادی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در استان بر روی مباحث اقتصادی و حرکت به این سمت تأکید شده است، می توانیم از ظرفیت حوزه های مختلفی که برشمرده شد، استفاده کنیم و توفیقات خود را افزایش دهیم.
دکتر هاشمی گفت: روابط عمومی ها و رسانه ها حلقه اتصال بین مردم و مسئولین بوده و موجب پیوست با مدیران می شوند.
وی با تأکید بر نقش رسانه ها در توسعه استان افزود: ما به تنهایی نمی توانیم در مسیر توسعه حرکت کنیم و توفیق داشته باشیم. روابط عمومی ها موتور محرک دستگاه های اجرایی هستند و باید به عنوان مراکز رسانه در دستگاه های اجرایی مورد توجه قرار گیرند.
استاندار گلستان با بیان اینکه جامعه نیاز به امید و نشاط دارد، اظهار کرد: برای رسیدن به توسعه، جامعه نیاز به امید و نشاط دارد و روابط عمومی ها می توانند این نشاط عمومی را در جامعه ایجاد کنند.
وی با اشاره به نقش خبرنگاران و رسانه ها در تسهیل امر توسعه گفت: خبرنگاران در دنیا بسیاری از پروژه های لاینحل را حل کرده اند و رسانه ها هم نقش زیادی در توسعه داشته اند.
دکتر هاشمی، آموزش را نیاز اصلی رسانه و روابط عمومی ها برشمرد و افزود: ما معتقد به کار کردن در ادارات شیشه ای هستیم اما به اخبار صحیح و صادقانه هم تأکید داریم.
وی در ادامه با اشاره به نقدپذیری دولت اظهار کرد: دولت انتقاد پذیر است اما تخریب با انتقاد دارای تفاوت است و تخریب یکسره هم توسعه ایجاد نمی کند. کشتی انقلاب متعلق به جناح خاصی نیست و هرجا که احساس خطر کردیم؛ در منافع ملی نباید ساز تخریب بزنیم.
استاندار گلستان با بیان اینکه مطالبات در جامعه باید افزایش پیدا کند، به نقش رسانه ها اشاره کرد و گفت: رسانه ها می توانند نقش مطالبه گری در برخی موضوعات کلان استان از جمله راه آهن، آشوراده و غیره داشته باشند. اگر رسانه ها در کنار روابط عمومی ها نقش مطالبه گری خود را داشته باشند، مدیران نیز حرکت خود را سریعتر و با شتاب بیشتری دنبال می کنند.
وی با بیان اینکه روابط عمومی ها و رسانه ها مسئولیت خطیری برعهده دارند، عنوان کرد: روابط عمومی جزو جاهایی است که مردان و زنان در کنار هم به خوبی فعالیت می کنند که نیروهای جوان و باانگیزه هستند.
دکتر سید مناف هاشمی، برجسته سازی چالش ها را از وظایف رسانه ها برشمرد و عنوان کرد: این کار موجب می شود دولت و مجلس نسبت به موضوعات استان توجه بیشتری کنند. برای نمونه آزادراه های استان بعد از 20 سال همچنان استاندارد نیست و حتی فاقد روشنایی هستند. رسانه ها می توانند در این زمینه نقش اساسی ایفا کنند.
وی با بیان اینکه همه دستگاه ها باید برای رسیدن استان به توسعه فعال شوند، گفت: در غیراینصورت اتفاق خاصی نخواهد افتاد. موضوعاتی همچون افزایش مراکز خرید گندم و سیلوها و راهکارهای کاهش تصادفات، زمینه سازی برای اجرای پروژه های بزرگ گردشگری و پررنگ کردن نقش بخش خصوصی از مسئولیت هایی است که برعهده روابط عمومی ها و رسانه ها قرار دارد.
استاندار گلستان با بیان اینکه با پول نفت، مالیات و منابع دولتی نمی توان به توسعه رسید، افزود: برخی ادارات و دستگاه های اجرایی خوب کار می کنند که باید فعالیت ها و اقدامات خود را به مردم عرضه کنند و اداراتی هم که خنثی هستند، باید رسانه ها آنها را به حرکت وادارند.
وی گفت: دلیل اینکه برخی مدیران به روابط عمومی اعتقاد ندارند برای اینست که شناخت درستی از این حوزه نداشته و یا از کمکی که روابط عمومی می تواند به مجموعه داشته باشد، مطلع نیستند.
لازم به ذکر است در این هماش,کارگاه آموزشی با حضور دکتر افخمی عضوهیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی پیرامون موضوع مدیریت و برنامه ریزی راهبردی در روابط عمومی برگزار شد.
گفتنی است در این همایش یازرلو مدیر کل روابط عمومی استانداری گلستان ضمن خیرمقدم به اعضای حاضر، گفت: خدمات روابط عمومی ها شایسته تقدیر است اما باید از روش های نوین در اطلاع رسانی خدمات دولت تدبیر و امید بیش از پیش استفاده شود.
شایان ذکر است در این همایش تعدادی از مدیران و روسای روابط عمومی ها از جمله رییس حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی نقطه نظرات خود را با استاندار گلستان در میان گذاشتند.

روابط عمومی ها موتور محرک دستگاه های اجرایی هستند

 

روابط عمومی ها موتور محرک دستگاه های اجرایی هستند

 

روابط عمومی ها موتور محرک دستگاه های اجرایی هستند

 

روابط عمومی ها موتور محرک دستگاه های اجرایی هستند

 

روابط عمومی ها موتور محرک دستگاه های اجرایی هستند

 

روابط عمومی ها موتور محرک دستگاه های اجرایی هستند

 

روابط عمومی ها موتور محرک دستگاه های اجرایی هستند

 

روابط عمومی ها موتور محرک دستگاه های اجرایی هستند

 

روابط عمومی ها موتور محرک دستگاه های اجرایی هستند

 

مطالب مشابه

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت


آمار بازدید
بازدید امروز: 58483
بازدید دیروز: 57114
بازدید ماه:115597
بازدید سال:1305886
بازدید کل:5377476

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس