» » حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در گردهمایی معاونین هماهنگی امور اقتصادی استانداری های کشور

حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در گردهمایی معاونین هماهنگی امور اقتصادی استانداری های کشور

13 خرداد 1397
  | 
  • Like
  • 0

حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در گردهمایی معاونین هماهنگی امور اقتصادی استانداری های کشور

گردهمایی معاونین هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه اي  استانداری ها با حضور مسئولان ملی و استانی از جمله رؤسای سازمان مدیریت وبرنامه ریزی و مديران كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان ها به منظور بررسی طرح های اشتغال زا به ویژه طرح حمایت از توسعه و اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری در محل ساختمان وزارت کشور برگزار شد و پیشقدم رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ، ربیعی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و مازندرانی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از گلستان حضور داشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان در این گردهمایی بابك دین پرست معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منطقه اي وزارت کشورگفت: در اين گردهمايي كه با دستور دكتر رحماني فضلي وزير كشور برگزار شد،‌ چند طرح بسيار مهم دولت در حوزه اشتغال مورد بررسي قرار مي گيرد. اين طرح ها عبارت از طرح حمايت از توسعه و ايجاد اشتغال پايدار در مناطق روستايي و عشايري، طرح حمايت از رسته‌هاي پراشتغال كه در قالب اشتغال فراگير ابلاغ شده است،‌ طرح مهارت آموزي در محيط واقعي كار، ‌طرح ساماندهي و حمايت از مشاغل خانگي، طرح كارورزي دانش آموختگان دانشگاهي و طرح مشوق هاي بيمه كارفرمايي است كه در محدوده زماني جلسه و با اولويت مطرح و مورد بررسي قرار خواهد گرفت.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منطقه اي وزارت كشور درباره اهداف برگزاری این گردهمايي گفت: مهمترين هدف برگزاري اين نشست، مشخص شدن آخرين وضعیت اجراي طرح ها در حوزه اشتغال است.

 وي ادامه داد:‌ اطلاعات و گزارشهای مختلف با نتيجه گيري و تحليل هاي متنوعي از روند اين طرح ها داريم و سعي كرديم در این گردهمایی از همه طرفهای فعال دعوت کنيم که در نهايت به جمع بندی مناسبي برسیم و نتایج حاصل از این جلسه را به استحضار رئیس جمهور و معاون اول رئيس جمهور برسانيم.

دین پرست گفت: یکی دیگر از اهداف این گردهمايي اين است كه به اين نتيجه دست يابيم كه اجرای طرحهای مدنظر، تا چه ميزان با هدف‌گذاري ها و برنامه زمانبندي اعلام شده تطبيق داشته و چقدر در اين راستا توانسته ايم به اهداف خود دست يابيم؟

وی ادامه داد: درنظر داريم دلایل عدم توفیق در اجراي كامل طرحها به طور شفاف و كاملا كارشناسي بررسی شده و  دستگاههايي كه در سطح ملي يا استاني به وظایف و تکالیف خود در اين زمينه به خوبی عمل نکرده اند،‌ شناسايي و تمهيدات لازم به منظور دستيابي به راهكارهاي موثر اتخاذ شود.

دین پرست خاطرنشان کرد: مهمترین هدف این گردهمایی یافتن راهکارهای موثر برای جبران عقب افتادگی در برخی از طرح های اشتغال زا و اتخاذ تصمیماتي براي تسريع در روند كار است.

در اين گردهمايي علاوه بر معاونين هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري ها،‌ رضوي معاون توسعه روستايي و مناطق محروم رياست جمهوري،‌ منصوري معاون توسعه كارآفريني و اشتغال وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي،‌ شهيد زاده رييس هيأت عامل صندوق توسعه ملي، نماينده بانك مركزي، مديران عامل بانكهاي كشاورزي، ‌پست بانك، ‌توسعه تعاون و صندوق كارآفريني اميد، همچنين معاونين و مديران وزارتخانه هاي صنعت، معدن و تجارت، جهاد كشاورزي و سازمان ميراث فرهنگي حضور داشتند.

گفتني است اين گردهمايي پيرو پيگيري هاي معاون اول رئيس جمهور و وزير كشور و با توجه به تأكيد رييس جمهور درخصوص به نتيجه رسيدن نتايج طرحهاي اشتغال زا برگزار شد.

حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در گردهمایی معاونین هماهنگی امور اقتصادی استانداری های کشور

 

 

مطالب مشابه

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت


آمار بازدید
بازدید امروز: 58486
بازدید دیروز: 57114
بازدید ماه:115600
بازدید سال:1305889
بازدید کل:5377479

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس