» » جلسه ستاد راهبری و رصد پروژه های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گلستان

جلسه ستاد راهبری و رصد پروژه های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گلستان

توسط : dehnavi  |  بازدیدها : 89  | 
14 مهر 1397
  | 
  | 
نظرات : 0  | 
 • Like
 • 0

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان گلستان جلسه ستاد راهبری و رصد پروژه های ستاد فرماندهی  اقتصاد مقاومتی استان گلستان با حضور جناب آقای دکتر روزبهان رئیس سازمان مدیریت وبرنامه استان گلستان ودبیر ستاد فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی استان ،دکتر دودانگی مدیرکل سرمایه گذاری استانداری،مهندس اغنامی مدیرکل اقتصادی استانداری،مهندس مقدم مدیرکل دفتر فنی استانداری وهمکاران سازمان در محل دفتر ریاست سازمان برگزار گردید.

جلسه ستاد راهبری و رصد پروژه های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گلستان

 

در این جلسه جناب آقای دکتر روزبهان ، ضمن خیر مقدم به مدعوین در جلسه هدف از تشکیل  جلسه را پیگیری خواسته‌ها و تأکیدات مهم استاندار محترم در آخرین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ( چهل و دومین جلسه اقتصاد مقاومتی ) دانسته و فرموند : همانگونه که استحضار دارید مطابق فرمایشات استاندار محترم در چهل و دومین جلسه ستادفرماندهی اقتصاد مقاومتی ، یکی از مهمترین موضوعات مطرح شده از سوی ایشان ، نهایی نمودن عناوین پروژه‌های اقتصاد مقاومتی است.که ما آن را  به عنوان دستورکار نخست جلسه امروز گذاشته ‌ایم . موضوع بعدی رسیدن به یک رویه روش و رویه واحد برای پیگیری و رصد پروژه‌های اقتصاد مقاومتی است، در این خصوص لازم است باتوجه به وجود تجربه و رویه‌های قبلی موجود در زمینه پیگیری و رصد پروژه‌ها ، روشی سریع‌تر و بهینه‌تر برای پیگیری پروژه‌ها انتخاب گردد . و آخرین نکته و خواسته استاندار محترم هم انتخاب و گروه‌بندی پروژه‌ها به منظور پیگیری و رصد آن‌هاست که سه سطح پیگیری برای آن پیشنهاد شده است یکی سطح‌بندی پروژه‌های اقتصاد مقاومتی با اولویت پیگیری از طریق استاندار محترم ( حداکثر حدود 20پروژه ) وسطح  دیگر، پیگیری پروژه‌ها از سوی معاونین استانداری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و در نهایت آخرین سطح بندی هم با اولویت پیگیری از سوی مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران شهرستان‌ها است . ایشان سپس با اشاره به تأکیدات استاندار محترم مبنی بر لزوم برگزاری جلسات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به صورت فشرده‌تر و در فواصل زمانی کوتاه‌تر مثلاً برگزاری جلسات به صورت هفته‌ای، عنوان نمودند که جهت تحقق این خواسته استاندار،لازم است ما نیز زمینه‌های برگزاری این جلسات و مستندات لازم را مهیا نمائیم تا در جلسات اصلی به اتخاذ تصمیم برسیم .

جلسه ستاد راهبری و رصد پروژه های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گلستان

 

جلسه ستاد راهبری و رصد پروژه های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گلستان

 

دکتر روزبهان در خصوص اولویت‌بندی پروژه‌های اقتصاد مقاومتی، نظر اولیه و مقدماتی خود را ابراز داشته و بیان داشتند که تعداد 20 تا از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی می‌تواند در جلساتی که خود استاندار محترم شخصاً حضور دارند پیگیری شود و تعداد 30 پروژه‌ توسط گروه دوم و 50 پروژه دیگر نیز از طریق گروه سوم پیگیری شوند. وی افزود: هدف نهایی از این سطح‌بندی این است که مسئول مستقیم پیگیری و رصد پروژه‌ها  و جلسات هماهنگی مشخص شود تا نهایتاً تسریعی در کارها صورت گیرد . ادبیرستاد اقتصاد مقاومتی استان گفت:چند عامل وفاکتور در شاخصها و معیارهای انتخاب این پروژه‌ها می توان در نظر گرفت که احیاناً در مستندات قبلی اقتصاد مقاومتی وجود داشته و یا به برخی از آن‌ها اشاره شده است . یکی از آن‌ها اهمیتی است که این پروژه‌ها به لحاظ اقتصادی و درآمدی می‌توانند داشته باشند مثلاً بندرخشک و یا راه‌آهن گرگان مشهد، اهمیت اقتصادی بالایی برای این استان می‌تواند داشته باشد نکته بعدی تعداد بهره‌برداران ویا ذی‌نفعان پروژه‌هاست. موضوع بعدی تعداد اشتغالی است که پروژه ایجاد می‌کند. با توجه به اینکه تمام برنامه‌های دولت در این قبیل موارد بحث افزایش اشتغال و کاهش بیکاری است بنابراین موضوع اشتغال ایجاد شده توسط هریک از این پروژه‌ها می‌تواند خیلی مهم باشد . 

جلسه ستاد راهبری و رصد پروژه های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گلستان

 

جلسه ستاد راهبری و رصد پروژه های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گلستان

 

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت


آمار بازدید
بازدید امروز: 212
بازدید دیروز: 1107
بازدید ماه:212
بازدید سال:819659
بازدید کل:4891249

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس