» » استاندار گلستان در کارگروه اشتغال استان؛ تاکنون ایجاد 27 هزار و 500 شغل در سال 97 ثبت شده است

استاندار گلستان در کارگروه اشتغال استان؛ تاکنون ایجاد 27 هزار و 500 شغل در سال 97 ثبت شده است

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی وبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر سید مناف هاشمی امروز چهارشنبه 15 اسفندماه 1397 در جلسه کارگروه اشتغال استان، تاکید کرد: با تلاش های صورت گرفته در راستای جذب اعتبارات در مسیر اشتغال زایی استان، تا کنون ایجاد 27 هزار و 500 شغل در سامانه اشتغال استان ثبت شده و این میزان تحقق 140 درصدی اقدامات استان نسبت به تعهد خواسته شده دولت را نشان می دهد. وی تصریح کرد :نباید اعتبارات ارزان قیمت فریز شود و ما با توجه به اینکه دولت در شرایط سختی این اعتبارات را ابلاغ می کند، تمام توان خود را در مسیر جذب بسیج کرده ایم تا بتوانیم این اعتبارات را در مسیر اشتغال و توسعه استان بکار گیریم.تاکنون ایجاد 27 هزار و 500 شغل در سال 97 ثبت شده است
وی افزود: با همکاری معاونت امور اقتصادی و اداره کل کار باید دو کارگروه ویژه جهت اعتبارات حمایتی و فراگیر شکل گیرد و ظرف یک ماه آینده خروجی های لازم را ارائه دهند.
وی با اشاره به دستگاه هایی که تعهدات خود را در زمینه اشتغال انجام داده و نداده اند، گفت: دستگاه‌هایی که بیشترین تعهد اشتغال را اجرا کردند تشویق و دستگاه‌هایی که کمترین تعهد را انجام دادند تذکر کتبی و برخورد لازم از سوی دبیرخانه نسبت به آنها صورت خواهد گرفت.
 استاندار گلستان خاطرنشان کرد: نمی‌توان شرایط دستگاه‌هایی که کمترین و بیشترین فعالیت را دارند در شرایط یکسان مقایسه قرار گیرند و این عدالت نیست.
دکتر هاشمی بیان کرد: ارزیابی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد انحراف زیادی در پرداخت تسهیلات وجود ندارد اما کمترین تخلف هم برای ما مهم است و باید به بانک‌ها اعلام شود که به این افراد تسهیلاتی تعلق نگیرد.
وی همچنین با انتقاد از عملکرد مدیریت بانک پارسیان یادآور شد: این بانک ظرف مدت یک ماه جذب اعتبارات پرداخت روستایی را به صد درصد برساند، چرا که ما حق عدم ارائه تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان را نداریم و با این مسئله برخورد خواهد شد.
استاندار گلستان با بیان اقدامات خوبی که در حوزه اشتغال روستایی صورت گرفته ، گفت: تا کنون 160 درصد اعتبارات روستایی ابلاغ شده و این نشان از دغدغه ایجاد اشتغال در این حوزه را دارد و تلاش داریم این فعالیت ها کماکان ادامه داشته باشد.
دکتر هاشمی با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری در زمینه معیشت و اشتغال مردم، خاطر نشان کرد: طی سال 97 علی رغم اینکه دولت ایجاد 20 هزار شغل را در تعهد گلستان قرار داده بود، مدیریت استان ایجاد 30 هزار شغل را تعهد کرده است.
لازم به ذکر است در این جلسه مازندرانی مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان و عبداللهی معاون دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گلستان، گزارشی از آخرین اقدامات حوزه اشتغال استان را ارائه کردند.

تاکنون ایجاد 27 هزار و 500 شغل در سال 97 ثبت شده است

 

تاکنون ایجاد 27 هزار و 500 شغل در سال 97 ثبت شده است

 

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت

آمار بازدید
بازدید امروز: 2651
بازدید دیروز: 4141
بازدید ماه:21415
بازدید سال:385601
بازدید کل:10606182

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

آخرین بروزرسانی

در تاریخ:  03 خرداد 1401

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس