» » استاندار گلستان در نشست ستاد توسعه درختکاری استان؛ باید با استفاده از ایجاد منافع اقتصادی به توسعه درختکاری بپردازیم

استاندار گلستان در نشست ستاد توسعه درختکاری استان؛ باید با استفاده از ایجاد منافع اقتصادی به توسعه درختکاری بپردازیم

 

 

باید با استفاده از ایجاد منافع اقتصادی به توسعه درختکاری بپردازیم

استاندار گلستان با بیان اینکه بی شک برخورد قهری در موضوع درختکاری نتیجه نمی دهد ، اظهار کرد: دو راهکار را برای توسعه درختکاری می توان مورد استفاده قرار داد که نخست استفاده از ظرفیت محکومین و زندانیان است و دیگر اینکه باید منافع اقتصادی لازم را برای این امر ایجاد نماییم.

 

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان وبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر هادی حق شناس شنبه 29 تیر در نشست ستاد توسعه درختکاری استان، به احداث ۳۳ بوستان روستایی در استان اشاره کرد و گفت : تاکنون ۱۵ بوستان روستایی ایجاد شده است و ۱۸ بوستان دیگر با محوریت آموزش و پرورش، دانشگاهها و بسیج عملیاتی می شود.

وی با بیان اینکه در هر ثانیه 400 لیتر آب کشاورزی می تواند در مسیر درختکاری مورد استفاده قرار گیرد، تصریح کرد: باید با ایجاد منافع اقتصادی در امر درختکاری و برداشتن موانع موجود سازو کار لازم برای استفاده از این میزان آب و کاشت درخت در اراضی شیبدار استان عملیاتی شود.

استاندار گلستان خاطر نشان کرد: موضوع درختکاری مسئله ای جدی است و ورود بسیج به این موضوع می تواند کار بزرگی را شکل دهد و حتی در کاشت درختان مثمر می تواند ظرفیتی اقتصادی نیز محسوب شود.

دکتر حق شناس یادآور شد: ظرفیت درختکاری برای همه دستگاه ها وجود دارد و هر دستگاهی که علاقه مند باشد می تواند در این عرصه حاضر شود و می تواند در 75 هزار هکتار اراضی شیبدار استان ورود کند.

همچنین در این جلسه مهاجر مدیرکل جهادکشاورزی استان هم در این نشست به قابلیت کاشت ۵۰ هزار هکتار زیتون، ۱۰ هزار هکتار درخت گردو و پنج هزار هکتار فندق در اراضی شیبدار استان اشاره کرد.

لازم به ذکر است،کاظمی دانشجوی دکترای کشاورزی نیز که مهمان ویژه این ستاد بود از قابلیت‌های توسعه درختکاری در استان گزارشی بر مبنای یک کار تحقیقات میدانی ارائه کرد.

 

باید با استفاده از ایجاد منافع اقتصادی به توسعه درختکاری بپردازیم

 

باید با استفاده از ایجاد منافع اقتصادی به توسعه درختکاری بپردازیم

 

باید با استفاده از ایجاد منافع اقتصادی به توسعه درختکاری بپردازیم

 

 

 

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت

آمار بازدید
بازدید امروز: 2437
بازدید دیروز: 7120
بازدید ماه:73404
بازدید سال:73404
بازدید کل:9163372

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

آخرین بروزرسانی

در تاریخ:  24 فروردین 1400

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس