» » دولت امسال بيش از ۷ هزار ميليارد تومان به آموزش عالي اختصاص مي‌دهد

دولت امسال بيش از ۷ هزار ميليارد تومان به آموزش عالي اختصاص مي‌دهد

 رييس سازمان برنامه بودجه از سرمايه گذاري ۷۳۰۰ ميليارد توماني براي آموزش عالي در سال جاري خبر داد و گفت: تلاش مي‌كنيم اين تخصيص‌هاي براي آموزش عالي به ۱۰۰ درصد برسد.
 به گزارش مركز روابط عمومي، اطلاع‌رساني و امور بين‌الملل سازمان برنامه و بودجه كشور، دكتر نوبخت در دومين روز اجلاس سراسري روساي دانشگاه‌ها و مراكز آموزشي توجه به دانشگاه‌ها و مراكز علم و فناوري را از اولويت‌هاي دولت دانسته و نقش دانشگاه‌ها در توسعه كشور را بسيار مهم و راهبردي توصيف كرد و گفت: نگاه به توسعه انساني به عنوان يكي از شاخص‌هاي توسعه يكي از اصلي ترين هدف دولت به شمار مي‌رود.
 دكتر نوبخت آموزش را يكي از شاخص‌هاي اصلي توسعه انساني عنوان كرد و گفت: سياست و نگاه ما در دولت اين است كه شرايطي فراهم شود تا بر اساس آن افراد بتوانند ايده‌هاي خود را به مطلوب و در نتيجه به ثروت تبديل كنند. بنابراين سازمان برنامه و بودجه كشور توجه به توسعه علمي را از اولويت‌هاي خود مي‌داند.
 معاون رئيس جمهور با تاكيد بر حركت مراكز آموزش عالي كشور به سمت دانشگاه‌هاي كارآفرين گفت: تلاش ما اين است كه طي ۳ تا ۵ سال آينده دانشگاه‌ها وابستگي كمتري به خزانه دولت داشته باشند چرا كه آنها بايد بر اساس برنامه به دانشگاه كارآفرين تبديل شوند.
 رييس سازمان برنامه و بودجه از افزايش بودجه آموزش عالي در سال آينده خبر داد و گفت: ما تعهد داريم براي سال جاري ۷۳۰۰ ميليارد تومان در آموزش عالي سرمايه گذاري كنيم كه البته اين ميزان در سال گذشته ۶۲۰۰ ميليارد تومان بود. در واقع يكي از مبالغ درشت دولت در حوزه آموزش عالي سرمايه گذاري مي‌شود و اين حوزه در كنار حوزه‌هاي رفاه اجتماعي، كميته امداد و بهزيستي بيشترين سرمايه گذاري را از آن خود مي‌كند.

 

 

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت

آمار بازدید
بازدید امروز: 38
بازدید دیروز: 770
بازدید ماه:19043
بازدید سال:477036
بازدید کل:8530686

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

آخرین بروزرسانی

در تاریخ:  03 خرداد 1399

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس