» » آمارهاي توليد شده در مركز آمار ايران سريع و دقيق و صحيح و متقن است

آمارهاي توليد شده در مركز آمار ايران سريع و دقيق و صحيح و متقن است

آيين بزرگداشت روز آمار و برنامه‌ريزي  با حضور دكتر محمدباقر نوبخت معاون رييس‌جمهور و رييس سازمان برنامه و بودجه كشور و با شركت جمع كثيري از مديران و دست‌اندركاران نظام آماري كشور در محل وزارت كشور برگزار شد. 
به گزارش مركز اطلاع‌رساني، روابط‌عمومي و امور بين‌الملل سازمان برنامه و بودجه كشور، دكترمحمدباقر نوبخت معاون رييس‌جمهور و رييس اين سازمان در جلسه مذكور اظهار داشت: انتخاب روز آمار و برنامه‌ريزي، بي‌ترديد با اين انگيزه و هدف صورت گرفته است كه اين دو امر مهم در مسير رشد و توسعه و پيشرفت كشور اهميت بالايي دارد. 
وي افزود: من وظيفه خود مي‌دانم از تلاش ارزنده تمام همكارانم در مركز آمار ايران كه آمارهاي ماهانه، فصلي و سالانه را با دقت، صحت و سرعت توليد و منتشر مي‌كنند، قدرداني كنم.
دكتر نوبخت در ادامه سخنان خود تصريح كرد كه در نظام قانون‌گذاري كشور و نيز در مصوبه‌هاي شوراي عالي اداري، مركز آمار ايران جايگاه رفيعي دارد و اين مركز در كنار سازمان نقشه‌برداري كشور به عنوان بازوان توانمندي هستند كه در امر راهبري و رصد توسعه كشور به سازمان برنامه و بودجه كشور كمك مي‌كنند و من از عملكرد اين دو نهاد مهم تشكر مي‌كنم.
رييس سازمان برنامه و بودجه كشور در ادامه سخنان خود اظهار داشت: بي‌ترديد اين سازمان در كنار ديگر دستگاه‌هاي نظارتي كشور وظايف نظارتي خود را هم با قدرت و قوت انجام مي‌دهد.
وي خاطرشان ساخت كه نظام برنامه‌ريزي و تصميم‌گيري كشور با بهره‌گيري از آمار توليد شده مركز آمار ايران مسووليت سامان رخدادهاي اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي را در كنار دستگاه‌هاي مسوول ديگر انجام مي‌دهد و من با صراحت اعلام مي‌كنم كه آمارهاي توليد شده مركز آمار ايران سريع، دقيق، به‌هنگام، صحيح و متقن و قابل دفاع است.

دكتر نوبخت با اشاره به آمارهاي اعلام شده ماهانه و فصلي مركز آمار ايران اظهار داشت: من كار اين مركز را تقديس مي‌كنم كه توانسته است آمار به‌هنگام توليد و منتشر كند و در آمارهاي اين مركز كوچك‌ترين تشكيك و ترديدي نمي‌توان كرد.
وي افزود: در دو ماه گذشته شاخص تورم نقطه به نقطه شش واحد درصد تقليل يافته و در مورد شاخص بهاي مصرف‌كننده هم تغييرات مثبتي رخ داده كه همه اين موارد، باعث خرسندي است كه در چنين فضاي حساسي مي‌توان به آينده كشور اميدوار بود.
دكتر نوبخت تأكيد كرد كه ملت بزرگ ايران نوسان‌ها و شوك‌هاي بسيار خطيري را پشت سر گذاشته است كه يكي از اين نوسان‌ها، قيمت ارز بود كه خوشبختانه در اين حوزه با ثبات نسبي مواجه هستيم.
وي افزود: اگر آنچه كه ترامپ ادعا مي‌كرد درست بود، او التماس به مذاكره نمي‌كرد و روندي كه مشاهده مي‌شود بي‌اثر بودن تحريم‌ها و تهديدها است.
دكتر نوبخت در ادامه سخنان خود گفت: بي ترديد دشمنان خارجي و برخي جريان‌هاي نادان يا مغرض، تحمل پيشرفت كشور را ندارند و نقاط منفي را مي‌بينند و بزرگ مي‌كنند.اما به ياري خداوند و با همت مردم بزرگوار كه مصداق عيني آن در راهپيمايي بزرگ اربعين مشاهده شد، ملت بزرگ ايران راه خود را با صلابت ادامه خواهد داد.
گزارش مذكور حاكي است كه در ادامه مراسم، لوح تقدير به برترين‌هاي نظام آماري كشور اهدا و اعطا شد.

آمارهاي توليد شده در مركز آمار ايران سريع و دقيق و صحيح و متقن است

 

 

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت

آمار بازدید
بازدید امروز: 245
بازدید دیروز: 1651
بازدید ماه:99425
بازدید سال:608489
بازدید کل:8662139

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

آخرین بروزرسانی

در تاریخ:  21 تیر 1399

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس