» » اجرای طرح آمارگيري بهره‌مندی از خدمات سلامت از10 اسفندماه بطور هم‌زمان در استان گلستان و کلیه استان‌های کشور

اجرای طرح آمارگيري بهره‌مندی از خدمات سلامت از10 اسفندماه بطور هم‌زمان در استان گلستان و کلیه استان‌های کشور

13 اسفند 1394
  | 
  • Like
  • 1
اجرای طرح آمارگيري بهره‌مندی از خدمات سلامت از10 اسفندماه بطور هم‌زمان در استان گلستان و کلیه استان‌های کشور

ایجاد نظام خدمات سلامت برای بهبود سطح ارائه‌ی خدمات و برقراری عدالت در سلامت افراد جامعه با سطوح اقتصادی و اجتماعی مختلف، از اهداف اصلی سیاست‌گذاران بخش بهداشت و درمان کشورها است و به عبارتی تأمین عادلانه خدمات سلامت از سال‌ها پیش مورد توجه دولت‌ها قرار داشته که در بسیاری مواقع با چالش‌ها و موانع جدی مواجه بوده است و باعث می‌شده اهداف و خواسته‌ها به درستی محقق نشود. از این رو توجه به نظام سلامتی که با امکانات و شرایط موجود بهترین خدمات را در اختیار عموم مردم جامعه قرار دهد از اهمیت بالایی برخوردار است.

بر این اساس در سال‌های اخیر طرح تحول سلامت در کشور با هدف افزایش دسترسی افراد جامعه خصوصاً اقشار آسیب‌پذیر به خدمات سلامت طراحی و اجرا شده است (وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اجرای طرح تحول نظام سلامت از 15 اردیبهشت سال 93 طرح تحول نظام سلامت را آغاز نموده است) که در چشم‌انداز این طرح افزایش امکان بهره‌مندی و رضایت‌مندی مردم از خدمات سلامت و کاهش هزینه‌های بستری در بیمارستان‌های دولتی به عنوان اولویت‌های مهم دیده شده که بی‌تردید دست‌یافتنی است. همچنین حمایت از متخصصان در مناطق محروم و رفع کمبودهای این بخش، حضور پزشکان متخصص در بیمارستان‌های دولتی تکمیل اورژانس هوایی و حمایت ویژه از بیماران خاص و صعب‌العلاج را می‌توان از نقاط امیدوارکننده آن دانست.

لذا به منظور جمع‌آوری و ارزیابی خدمات سرپایی و بستری دریافتی توسط خانوارها و آگاهی از میزان و چگونگی بهره‌مندی از خدمات سلامت در کشور و سنجش تقاضا و بهره‌مندی عموم افراد جامعه از خدمات، آمارگیری بهره‌مندی از خدمات سلامت در کشور، در دیماه سال 1393 توسط پژوهشکده‌ آمار و با همکاری مرکز آمار ایران و مؤسسه‌ی ملی تحقیقات سلامت وابسته به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی، در کل کشور اجرا شد.

در سال 1394 نیز، این طرح از تاریخ 10/12/1394 لغایت 25/12/1394 به مدت 16 روز بطور هم‌زمان در استان گلستان و کلیه استان‌های کشور اجرا می‌شود. این طرح در استان گلستان با مراجعه حضوری به 670 خانوار نمونه، توسط 8 مأمور اجرا می‌گردد.

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت

آمار بازدید
بازدید امروز: 429
بازدید دیروز: 1296
بازدید ماه:88748
بازدید سال:209782
بازدید کل:9299750

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

آخرین بروزرسانی

در تاریخ:  21 اردیبهشت 1400

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس