» » جبران افزايش هزينه‌هاي مصرفي خانوار و بخصوص بازنشستگان شريف و گرامي يكي از وظايف اساسي و اولويت‌هاي دولت است

جبران افزايش هزينه‌هاي مصرفي خانوار و بخصوص بازنشستگان شريف و گرامي يكي از وظايف اساسي و اولويت‌هاي دولت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان،سازمان برنامه و بودجه بر اساس ظرفيت‌ها و برآوردهاي منابع و مصارف بودجه با لحاظ درآمدهاي مالياتي، اجراي عمليات بازار باز توسط بانك مركزي، و با مساعدت كل بدنه دولت در صرفه‌جويي در هزينه‌ها، توانسته است از ابتداي زمستان سال گذشته با اجراي فصل دهم قانون مديريت خدمات كشوري نسبت به افزايش حقوق كاركنان دولت اقدام كند.

 

جبران افزايش هزينه‌هاي مصرفي خانوار و بخصوص بازنشستگان شريف و گرامي يكي از وظايف اساسي و اولويت‌هاي دولت است

همچنين دولت با همراهي مجلس به منظور حمايت از اقشار آسيب‌پذير جامعه حداقل حقوق كارمندان دولت را مطابق بند الف تبصره ۱۲ قانون بودجه سال جاري ۷۰ درصد افزايش داده است. اين اقدام موجب تغيير چشم‌گير در دريافتي اقشار آسيب‌پذير شد. در زمان تصويب اين احكام بسياري به دولت هشدار مي‌دادند كه تامين منابع مالي اين طرح‌ها خارج از توان مالي دولت بوده و دولت بناچار سراغ بانك مركزي خواهد كرد در حالي كه اينگونه نشد. عليرغم امهال درآمدهاي مالياتي ناشي از شيوع كرونا و افزايش شديد در هزينه‌هاي بخش سلامت كه به صورت كامل تامين و پرداخت شده است، ميزان استفاده از تنخواه‌گردان خزانه (نوعي بدهي ماهانه از منابع بانك مركزي) نزديك به ۴۰۰۰ ميليارد تومان در انتهاي تيرماه نسبت به سال گذشته كاهش داشته است. بنابراين سازمان برنامه و بودجه نشان داده است كه ظرفيت افزايش پرداختي بابت حقوق را دارد و برنامه‌ريزي اين سازمان در افزايش حقوق مطابق پيش‌بيني منابع و مصارف بوده است.

جبران افزايش هزينه‌هاي مصرفي خانوار و بخصوص بازنشستگان شريف و گرامي يكي از وظايف اساسي و اولويت‌هاي دولت است. به همين دليل مطابق بند «و» تبصره ۲ قانون بودجه و با مصوبه هيات وزيران، دولت نسبت به تاديه ۳۲ هزار ميليارد تومان از بدهي خود به سازمان تامين اجتماعي بدون هرگونه بار مالي بودجه‌اي اقدام تا مستمري‌بگيران اين صندوق نيز از مزاياي متناسب‌سازي بهره‌مند شود. همچنين، متناسب‌سازي دريافت‌هاي بازنشستگان شريف كشوري و لشگري يكي از اولويت‌هاي دولت و ماده ۳۰ قانون برنامه ششم توسعه است. كسانيكه متناسب‌سازي را اشتباه مي‌شمارند آيا به امر واقف هستند كه عدم اجراي اين حكم همزمان با شرايط تورمي، قدرت خريد بازنشستگان را كاهش شديد خواهد داد. سازمان برنامه و بودجه اين اطمينان را به اصحاب رسانه و منتقدان مي‌دهد كه در ظرف بودجه و بار مالي مصوب قانوني و بدون استفاده از منابع بانك مركزي سياست متناسب‌سازي حقوق بازنشستگان در نيمه دوم سال جاري عملياتي خواهد شد. 

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت

آمار بازدید
بازدید امروز: 1437
بازدید دیروز: 1804
بازدید ماه:127238
بازدید سال:760403
بازدید کل:8814053

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

آخرین بروزرسانی

در تاریخ:  25 مرداد 1399

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس