» » روح حاکم برنامه ششم توسعه کشور مبتنی بر سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی است

روح حاکم برنامه ششم توسعه کشور مبتنی بر سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی است

30 فروردین 1395
  | 
  • Like
  • 0

قدرت اله عابدی معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان در اولین جلسه شورای اداری شهرستان علی آباد کتول تاریخ 25/1/1395 گفت: با عنایت به پیام نوروزی و شعار سال از سوی مقام معظم رهبری " اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" بایستی رویکردهای توسعه استان منطبق با اقتصاد مقاومتی باشد.

وی افزود: ایجاد فرهنگ اقتصاد مقاومتی باید در سطح جامعه و دستگاهی استانی و شهرستانی نهادینه گردد.

در ادامه به تشریح مباحث اقتصاد مقاومتی، سیاست‌های ابلاغی، عناوین 12 برنامه ملی و طرح‌های مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ، وظایف و تکالیف دستگاه‌های ملی، اقدامات صورت گرفته در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، حمایت از بخش غیر دولتی و واگذاری پروژه‌ها بر اساس ماده 27 قانون تنظیم بخشی ار مقررات مالی (2) اشاره نمودند.

عابدی گفت: در تهیه و تدوین برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور تلاش دولت بر این بوده که روح حاکم بر برنامه ششم توسعه مبتنی بر سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی باشد.

 وی در ادامه به تهیه و تدوین برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و برش استانی توسط وزارتخانه‌ها و سازمانها با رویکرد عدالت بنیانی، دانش بنیانی، مردمی کردن، درونزا و برونگرایی اشاراتی داشتند.

ایشان در ادامه به اقدامات صورت گرفته در استان از جمله تشکیل ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی و برگزاری سه جلسه ستاد، برگزاری کمیته‌ها و نشست‌های تخصصی، تهیه ساختار مشخص در تدوین برنامه‌ها و پروژه‌ها و هماهنگی با دستگاه‌های ملی در تهیه برش استانی بخش‌ها، شناسایی 64پروژه استانی و ملی برای واگذاری به بخش غیر دولتی و شناسایی واحد‌های تولیدی و صنعتی نیازمند به حمایت رابه اجمال اشاره نمود.

 

 

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت سپس به نقش شهرستانها در عملیاتی نمودن اقتصاد مقاومتی به ویژه تعامل با دستگاه‌های استانی در تهیه برش استانی، شناسایی دقیق واحدهای تولیدی و صنعتی نیازمند حمایت و پشتیبانی، شناسایی پروژه های نیمه تمام قابل واگذاری به بخش غیر دولتی، مردمی کردن اقتصاد( مشارکت مردم در اقتصاد)، شناسایی ظرفیت‌های توسعه‌ای شهرستان ، تعامل ، همکاری و همسویی دستگاههای اجرایی شهرستان اشاراتی داشتند.

 

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت

آمار بازدید
بازدید امروز: 2763
بازدید دیروز: 4141
بازدید ماه:21527
بازدید سال:385713
بازدید کل:10606294

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

آخرین بروزرسانی

در تاریخ:  03 خرداد 1401

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس