» » استاندار گلستان:بسیج می تواند نقشی موثر در اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی استان داشته باشد

استاندار گلستان:بسیج می تواند نقشی موثر در اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی استان داشته باشد

23 اردیبهشت 1395
  | 
  • Like
  • 0

استاندار گلستان با تاکید بر اهمیت اقتصاد مقاومتی به عنوان ضرورت زمانه، اظهار کرد: بسیج توانسته است نقش موثری در اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی داشته باشد و با باور و اعتقادی محکم نسبت به مباحث آن اقدام و عمل نماید.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان گلستان دکتر حسن صادقلو  رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی و استاندار استان گلستان در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که با حضور فرمانده بسیج سازندگی کشور  وکلیه اعضاء ستاد در محل دفتر استاندار برگزار شد، تصریح کرد: یقیناً با توجه به جمعیت 48 درصدی روستایی استان و وجود قریب به 670 نوع دانش بومی و قومیتی که در گلستان وجود دارد بسیج می تواند در ایجاد درآمد پایدار با استفاده از دانش بومی روستایی و تلفیق آن با علم روز موثر باشد و اقتصاد مقاومتی در روستاها را به معنای واقعی اجرایی کند.

وی افزود: امروز بسیج سازندگی از پتانسیلها و ظرفیتهای خوبی برخوردار است ومی تواند از این ظرفیتها در توسعه استان وبویژه پروژه های  زهکشی 280هزار هکتار از اراضی شمالی ،مدیریت کلان استان  یاری کند.

وی با اشاره به آماده سازی سند آمایش سرزمین استان، یادآور شد: در گذشته گلستان با 160 هزار هکتار سطح زیر کشت پنبه به سرزمین طلای سفید شهرت داشته و بر همین اساس 38 کارخانه پنبه پاک کنی در این استان فعال بوده اند اما به دلیل تغییر الگوی کشت به سمت برنج این سطح زیر کشت به 12هزار هکتار رسیده است.

استاندار گلستان با بیان اینکه تغییر الگوی کشت نمادی از بهره برداری صحیح از زمین و اجرای اقتصاد مقاومتی است، گفت: امیدواریم با همکاری بسیج بتوانیم در تغییر الگوی کشت در استان شاهد افزایش اشتغال زایی باشیم.

دکتر صادقلو با اشاره به نامگذاری سال 95 توسط مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل ، گفت: اقتصاد مقاومتی ضرورت زمانه ماست و اقدامات بسیج کاملاً با آن همخوانی دارد و باید توجه داشت که در این مدل اقتصادی ما باید مقاومت پیدا کنیم.

همچنین در جلسه ستاد فرماندهی قرار گاه اقتصاد مقاومتی استان،  سردار صادق فرمانده بسیج نینوا استان، عابدی معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ،برخی از مدیران دستگاههای اجرایی وسردار محمدرضا نقدی نظران خودشان را ارائه نمودند

 

 

 

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت

آمار بازدید
بازدید امروز: 8266
بازدید دیروز: 6453
بازدید ماه:111739
بازدید سال:731644
بازدید کل:10952225

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

آخرین بروزرسانی

در تاریخ:  19 مرداد 1401

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس