» » استاندار گلستان در جلسه شورای اداری استان:ثبت دیوار دفاعی گرگان باعث هویت کشور و استان گلستان در دنیا خواهد شد و ارزش افزوده بزرگی در سرمایه‌گذاری سریع به وجود می‌آورد.

استاندار گلستان در جلسه شورای اداری استان:ثبت دیوار دفاعی گرگان باعث هویت کشور و استان گلستان در دنیا خواهد شد و ارزش افزوده بزرگی در سرمایه‌گذاری سریع به وجود می‌آورد.

30 اردیبهشت 1395
  | 
  • Like
  • 0

حسن صادقلو ظهر امروز در جلسه اداری شورای استان گلستان که با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در پایانه مرزی اینچه‌برون برگزار شد، اظهار کرد: شرایط خلیج گرگان مشابه شرایط دریاچه ارومیه است که باید در این زمینه تصمیمات جدی گرفته شود. دو کانال چاپاقلی و خزینی بسته شده که لایروبی این کانال‌ها نیازمند 50 میلیارد تومان اعتبار است که در مرحله اول با 5 میلیارد تومان می‌توان خلیج گرگان را از این وضعیت نجات داد.

استاندار گلستان در جلسه شورای اداری استان:ثبت دیوار دفاعی گرگان باعث هویت کشور و استان گلستان در دنیا خواهد شد و ارزش افزوده بزرگی در سرمایه‌گذاری سریع به وجود می‌آورد.

 

وی بر لزوم توازن‌بخشی مناطق محروم تأکید و تصریح کرد: بنا بود که اعتبارات مناطق محروم 10 درصد افزایش داشته باشد که این مطالبه از سال 92 تاکنون محقق نشده است.

استاندار گلستان، ظرفیت گردشگری این استان را قابل توجه خواند و بر ضرورت تقویت موزه روستایی تأکید کرد و گفت: ثبت دیوار دفاعی گرگان باعث هویت کشور و استان گلستان در دنیا خواهد شد و ارزش افزوده بزرگی در سرمایه‌گذاری سریع به وجود می‌آورد.

صادقلو با اشاره به طرح جامع سیل استان گلستان گفت: استان گلستان در موقعیت 30 ساله قریب به 110 سیل با خسارت‌های مختلف را تجربه کرده است و سیل یک سال و نیم اخیر در این استان 185 میلیارد تومان خسارت ایجاد کرد لذا می‌طلبد که استان در این زمینه مورد توجه دولتمردان قرار بگیرد.

وی موقعیت استان گلستان را ویژه خواند و افزود: استان گلستان 20 هزار 438 کیلومتر مساحت دارد و یک میلیون و 877 هزار نفر جمیعت را در خود جای داده است و به عنوان ایرانی کوچک شناخته می‌شود.

استاندار گلستان میزان مشارکت مردم استان گلستان را در انتخابات مرحله اول 80.39 درصد اعلام کرد و گفت:‌ مردم این استان در مرحله دوم انتخابات مشارکت 60.25 درصدی را ثبت کرده است که این مهم نشان از همگرایی مردم دارد.

صادقلو با بیان اینکه از 13 اقلیم جهان حدود 7 اقلیم در استان گلستان وجود دارد، گفت: یک هزار و 450 نوع گیاه دارویی در استان گلستان داریم و با عنوان بزرگترین ذخیره‌گاه بیوسفر کشور محسوب می‌شود.

وی، برخورداری از تالاب‌های مختلف، وجود جزیره آشوراده و تنوع زیستی جانداران را از جاذبه‌های این استان ذکر کرد و گفت: بیش از 400 میراث فرهنگی و تاریخی در استان گلستان آماده ثبت است.

استاندار گلستان با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی به عنوان مهم‌ترین مطالبه مقام معظم رهبری، دولت یازدهم و مردم است، گفت: 280 هزار هکتار زمین در بخش شمالی این استان مطالعه شده که نیازمند زهکشی است، استان گلستان بزرگترین خسارت را در سیل و موندابی دارد که به دلیل شورزاره بودن و بیابانی بودن این اراضی نمی‌تواند محصول تولید کند.

صادقلو بیان کرد: در سفر رئیس جمهور به استان گلستان مصوب شد که 22 هزار هکتار از این اراضی زهکشی شود که بخشی از منابع تخصیص یافته است که اگر زهکشی انجام شود میزان تولیدات استان در محصول گندم افزایش پیدا خواهد کرد.

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت

آمار بازدید
بازدید امروز: 1755
بازدید دیروز: 900
بازدید ماه:99245
بازدید سال:570050
بازدید کل:9660018

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

آخرین بروزرسانی

در تاریخ:  25 شهریور 1400

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس