» » رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کشور در نخستین جلسه مشترک شورای برنامه ریزی استانهای منطقه یک در ساری گفت:خوشبختانه در این دولت سنگ بزرگ تحریم از پیش پای ملت ایران برداشته شد.

رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کشور در نخستین جلسه مشترک شورای برنامه ریزی استانهای منطقه یک در ساری گفت:خوشبختانه در این دولت سنگ بزرگ تحریم از پیش پای ملت ایران برداشته شد.

03 خرداد 1395
  | 
  • Like
  • 0

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان محمد باقر نوبخت صبح امروز در نخستین نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان‌های منطقه یک کشور در ساری، اظهار داشت: دو ماه از سال 95 سپری شده و امروز در نخستین روز خرداد قرار داریم و باید برنامه‌ریزی اساسی، هدفمند و تعیین‌کننده برای کشور طراحی کنیم.

 

 

 

وی افزود: امسال با توجه به اینکه به نوعی سال پایانی فعالیت دولت یازدهم است باید جمع بندی آنچه در سه سال گذشته در دولت تدبیر و امید صورت داده جمع بندی کنیم.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه در سه سال گذشته بخش عمده‌ای از فعالیت دولت برداشتن سنگی از پش پای سیاست، تجارت و اقتصاد ایران بوده است، تصریح کرد: در این مرحله با دقت توانستیم سنگ بزرگ تحریم را از پیش پای اقتصاد ایران برداشته شد.

وی با بیان اینکه اکنون در فضایی قرار گرفتیم که تاکنون چندین رئیس جمهور بعد از 27 دی به همراه هیئتی بلندپایه به ایران آمدند، افزود: در روزهای آینده نخست وزیر هند وارد ایران می‌شود.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه سفر مسئولان عالی کشورها برای دید و بازدید و تعارفات به ایران نمی آیند، گفت: نباید دستاورد بزرگ ملی را برخی تضعیف کنند چرا که برجام نتیجه تلاش همه آحاد نظام بوده و متعلق صرف به دولت نیست.

وی با اشاره به اینکه تحریم‌های مربوط به هسته‌ای در اجرای برجام برداشته شده است، افزود: نزدیک به 3 میلیارد و 418 میلیون دلار سرمایه خارجی پس از برجام وارد کشور شده است که به سرمایه گذاری 41 طرح در استانهای مختلف منجر شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با بیان اینکه در سه سال گذشته کارهای بزرگ و اساسی در کشور انجام شده است، گفت: برای کاهش تورم لجام گسیخته در این مدت تلاش اساسی صورت گرفته تا گرانی تبدیل به ارزانی و رشد قیمت‌ها تقلیل یابد که صورت گرفته است.

نوبخت با اشاره به اینکه با اشاره به گزارش مرکز آمار ایران در مورد تورم اردیبهشت 95 اظهار داشت: مرکز آمار ایران مرجع رسمی مربوط به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی است که گزارش ماهانه تورم و فصلی رشد اقتصادی را ارائه می‌کند.

وی بیان کرد: نرخ تورم فروردین ماه امسال 0.4 درصد و همین نرخ در اردیبهشت منفی  0.4درصد؛ همچنین تورم نقطه‌ای فروردین 7.7 درصد و تورم نقطه‌ای اردیبهشت 6.8 درصد اعلام شده و تورم سالانه منتهی به فروردین 10.8 درصد و تورم سالانه منتهی به اردیبهشت 10.2 درصد بوده است.

معاون رئیس‌جمهور تاکید کرد: کشور به سمت رشد اقتصادی در حال گذر است.

وی با بیان اینکه تعدادی از واحدهای تولیدی در کشور نیمه فعال است که تاکنون هفت هزار و 500 واحد در کشور شناسایی شده است، افزود: 16 هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای افتتاح این پروژه‌ها تخصیص یافت.

نوبخت با اشاره به اینکه دولت به کمک صندوق بازنشستگی برای پرداخت حقوق بازنشستگان آمده است، گفت: دولت در سال گذشته که صندوق بازنشستگی کل کشور برای پرداخت حقوق بازنشستگان با مشکل مواجه بود، حدود 15 هزار و 500 میلیارد تومان کمک مالی کرد. مجموع نیاز این صندوق برای پرداخت حقوق بازنشستگان حدود 22 هزار میلیارد تومان بود که دولت 70 درصد از این بار مالی را برعهده گرفت.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه همه طرح‌های سفر دولت را که همگی طرح‌های مهم استان‌ها بوده است را احصا و شناسایی کردیم، افزود: برنامه داریم 11 هزار و 400 میلیارد تومان اعتبار کامل طرح‌های عمرانی سفر رئیس جمهور را پرداخت کنیم و تلاش داریم همه این پروژه‌ها تا پایان دولت فعلی افتتاح کنیم.

نوبخت با بیان اینکه دولت تدبیر و امید دولت خدمتگزار است و دولت انتخاباتی نیستیم و صرفاً به‌دنبال تبلیغ بی‌مورد نیستیم، افزود: مدیران استان‌ها باید با جدیت و قدرت پیش بروند تا بتوانیم اقدامات عمرانی استان‌ها را تسریع بخشیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با اشاره به اینکه جلسات منطقه‌ای شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان‌ها را در مناطق برگزار می‌کنیم، گفت: در هشت ماهه مانده به پایان سال در این جلسات گزارش عملکرد استانداران را در حوزه‌های مختلف احصا خواهیم کرد.

 

 

 

 

 

اضافه می کنم در این جلسه که با حضور استانداران ،روسای سازمان مدیریت و برنامه ریزی استانها ،معاونین استاندارها و اعضاء شورای برنامه ریزی استانهای منطقه یک (گیلان ،مازندران وگلستان)در محل سالن همایش های سازمان بهزیستی کشور در ساری برگزار گردیده بود .موضوعات مربوط به اقدامات انجام شده در خصوص عملیاتی نمودن سیاستهای اقتصاد مقاومتی و وضعیت واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی و راهکارهای اساسی در خصوص افزایش صادرات غیر نفتی هریک از استانها توسط استانداران ،روسای سازمانهای مدیریت و برنامه ریزی ،سازمان صنعت ،معدن وتجارت،سازمان جهاد کشاورزی ،دانشگاه علوم پژشکی ،سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری ، شرکت آب منطقه ای و اتاق بازرگانی ،صنایع معادن وکشاورزی برا ی اعضاء جلسه ارائه گردید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت

آمار بازدید
بازدید امروز: 387
بازدید دیروز: 1296
بازدید ماه:88706
بازدید سال:209740
بازدید کل:9299708

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

آخرین بروزرسانی

در تاریخ:  21 اردیبهشت 1400

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس