» » هفتمین ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان برگزار شد

هفتمین ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان برگزار شد

05 تیر 1395
  | 
  • Like
  • 0

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان در این جلسه حسین پیش قدم رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان و دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی استان در ابتدا ضمن گرامی داشت ایام لیالی القدر وارزوی قبولی طاعات  وعبادات برای اعضاء جلسه ،گزارشی از اقدامات انجام شده در دو هفته گذشته را خدمت اعضاء ارائه نمودند.

هفتمین ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان برگزار شد

 

دبیر ستاد اقتصاد مقاوتی استان گفت:از مهمترین اقدامات انجام شده می توان به برگزای جلسه با فرمانداران  محترم شهرستانهای استان ،جلسه با دبیران  محترم کمیته ها ی 5 گانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان ،جلسه  بررسی پروژه های مهم استان در خصوص سایت میگو و زهکشی اراضی 280 هزار هکتاری وهمچنین جلسه کمیته عدالت بنیانی ونیز برگزاری همایش اقتصاد مقاومتی ویژه مدیران وکارشناسان  اشاره نمود .

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خواست :همه دستگاههای اجرایی به موقع و با دقت پیگیری مسائل مربوط به اقتصاد مقاومتی خودشان باشند واقدامات انجام شده را به دبیرخانه اقتصاد مقاومتی استان ارسال نمایند.

ادامه جلسه دکتر صادقلو استاندار محترم استان با  تاکید بر اینکه دستگاه ها باید بین اقدامات عادی و مباحث اقتصاد مقاومتی خود تفاوت قائل شوند، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی به معنای توجه به اقدامات جهادی و فوق العاده در دستگاه هاست

وی در این جلسه که برش استانی 3 دستگاه جهاد کشاورزی، پارک علم و فن آوری و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مورد بررسی و تصویب قرار گرفت، گفت: زهکشی اراضی، تجهیز ناوگان کشاورزی، توجه به آب بندان ها و راه های بین مزارع و همچنین توسعه ماهیان خاویاری و میگو باید مورد توجه جدی جهاد کشاورزی باشد.

وی با تاکید بر حمایت از ایجاد پایانه تخصصی صادرات صنایع دستی، یادآور شد: ساخت هتل های با کیفیت، توسعه مراکز صنایع دستی بزرگ و متوسط، توجه به مراکز صادراتی هدایت کننده و آموزشی باید در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی قرار گیرد.

استاندار گلستان با بیان اهمیت توجه به اسناد و کتب خطی استان ، خاطر نشان کرد: موزه های خصوصی در استان ایجاد خواهد شد و همچنین به دنبال ثبت جهانی دیوار دفاعی گرگان و شهر تاریخی جرجان و در عین حال تکمیل موزه روستایی استان هستیم.

دکتر صادقلو با اشاره به اهمیت مباحث دانش بنیان در اقتصاد مقاومتی ، گفت: امسال باید 50 شرکت دانش بنیان در استان ایجاد شود و در این راستا مدیریت استان با تقویت پارک علم و فن آوری و مراکز رشد پشتیبانی لازم را صورت می دهد.

همچنین در هفتمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که برش 3 دستگاه جهاد کشاورزی، پارک علم و فن آوری و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مورد بررسی و تصویب قرار گرفت، مدیران حاضر در جلسه و اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی استان به ارائه دیدگاه ها و نظرات خود پیرامون برش های استانی این دستگاه ها پرداختند.

لازم به ذکر است در این جلسه ایجاد سالانه 1500 کیلومتر جاده بین مزارع، تکمیل سایت 4هزار هکتاری میگو در سال جاری و مطالعات سایت 10 هزار هکتاری ماهیان خاویاری و میگو توسط جهادکشاورزی و همچنین توجه جدی به شرکت دانش بنیان استفاده کننده از اشعه گاما و ارائه زمین 30 هکتاری به پارک علم و فن آوری مورد تصویب قرار گرفت.

گفتی است برنامه اقتصاد مقاومتی 19 دستگاه در سطح کشور به تصویب رسیده که برخی از آنها فاقد برش استانی هستند و دیگر دستگاه هایی که دارای برش استانی هستند در جلسه آتی برنامه های خود را جهت تصویب ارائه خواهند کرد.

هفتمین ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان برگزار شد

 

هفتمین ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان برگزار شد

 

هفتمین ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان برگزار شد

 

هفتمین ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان برگزار شد

 

هفتمین ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان برگزار شد

 

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت

آمار بازدید
بازدید امروز: 1701
بازدید دیروز: 900
بازدید ماه:99191
بازدید سال:569996
بازدید کل:9659964

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

آخرین بروزرسانی

در تاریخ:  25 شهریور 1400

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس