» » حسین پیش قدم در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی از تهیه نشریه اقتصاد مقاومتی استان و تقویم برنامه های انجام شده به صورت عملکردی خبر داد.

حسین پیش قدم در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی از تهیه نشریه اقتصاد مقاومتی استان و تقویم برنامه های انجام شده به صورت عملکردی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان گلستان ، یازدهمین و دوازدهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گلستان با حضور اعضاء ستاد در محل دفتر استاندار برگزار گردید.

حسین پیش قدم در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی از تهیه نشریه اقتصاد مقاومتی استان و تقویم برنامه های انجام شده به  صورت عملکردی خبر داد.

 

در این جلسه مهندس پیش قدم رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ضمن خیر مقدم به اعضاء ستاد به ارائه گزارش اقدامات صورت‌گرفته و مصوبات جلسه قبل پرداختند، در ادامه مجموعه دستگاه‌های اجرایی حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه وزارت نفت(شرکت گاز و شرکت پخش فرآورده‌های نفتی)، حوزه دفتر روستایی و مناطق محروم، حوزه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی(آموزش فنی و حرفه ای، بهزیستی و صندوق کارآفرین امید) و حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات( اداره کل پست) برش استانی برنامه های ملی وزارتخانه متبوع خود را ارائه نمودند؛ در پایان موارد ذیل  به عنوان مصوبات جلسه اعلام گردید.

1-پروژه‌های حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه شده مورد تصویب  قرار گرفت و مقرر گردید دستگاه‌های اجرایی در تولید محتوی نظرات و پیشنهادات خود را حداکثر ظرف مدت دوهفته به  دبیرخانه و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال نمایند.

2- پروژه‌های حوزه وزارت نفت توسط مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط مطرح و کلیات آن تصویب شد و مقرر گردید:

الف: به منظور بررسی ایجاد زیر ساخت‌های لازم برای اجرای طرح و توسعه صادرات و سوآپ فرآورده‌های نفتی در استان جلسه‌ای ویژه در این خصوص با مدیریت کمیته زیرساخت و حقوق ارتفاقی با حضور دستگاه‌های اجرایی (معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، شرکت گاز، راه و شهرسازی، راه آهن، اداره کل زیر ساخت راه، ومنابع طبیعی) برگزار گردد.

ب: پروژه بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان‌های مسکونی، تجاری و اداری و مشوق های مرتبط در کمیته زیر ساخت و حقوق ارتفاقی مورد بررسی قرار گرفته و نتیجه آن در جلسه بعدی ستاد ارائه گردد.

3-پروژه‌های حوزه دفتر روستایی و امور شوراها توسط مدیردستگاه‌ اجرایی مطرح و کلیات آن تصویب شد و مقرر گردید؛

الف: دفتر روستایی و امور شوراها مکاتبه‌ای با معاونت توسعه روستایی رئیس جمهور مبنی بر اعلام آمادگی استان در خصوص 5 درصد سهم سود تسهیلات انجام دهد و خواستار عملیاتی نمودن تخصیص اعتبار تسهیلات مربوط به بانک سینا شود.

4-پروژه‌های حوزه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توسط مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط مطرح و کلیات آن تصویب شد و مقرر گردید؛

الف: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی جلسه مشترکی با دستگاه‌های اجرایی جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص میزان اشتغال تولید شده برای پروژه تکاپو با حضور نماینده دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ظرف مدت یک هفته برگزار نمایند.

ب: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص جذب اعتبار از  unido را پیگیری و گزارش آن را به دبیرخانه ستاد ارسال نماید.

ج: اداره کل بهزیستی تفاهم نامه پیشنهادی خود را در خصوص برنامه غربالگری شنوایی سنجی به دبیرخانه ستاد ارائه دهد.

د: اداره کل بهزیستی برش استانی پروژه‌ها  را متناسب با ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان پیگیری و اصلاح نماید.

5-پروژه‌های حوزه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات توسط مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط مطرح و کلیات آن تصویب شد و مقرر گردید؛

الف: پروژه‌های پیشنهادی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در قالب نیپا تهیه و به دبیرخانه ستاد ارسال گردد.

ب: در خصوص پروژه‌های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات به شرح ذیل جلسه‌ای با ریاست جناب آقای مروتی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، شهرداری گرگان، شهرداری گنبد و دستگاه‌های اجرایی مرتبط برگزار گردد.

- اجرای پروژه توسعه شبکه دسترسی فیبرنوری در راستای گسترش شبکه دسترسی پهن باند استان (FTTX) با مشاركت و همكاري بخش خصوصي و همکاری معاونت هماهنگی امور عمرانی و سایر دستگاه های مرتبط

- اجرای پروژه شهر هوشمند در راستای تحقق دولت الکترونیکی و دولت همراه و با مشاركت و همكاري بخش خصوصي و شهرداری و سازمان همیاری شهرداریها و سایر دستگاه های اجرای مرتبط

- اتصال فرمانداریها و دستگاه های اجرایی استان به شبکه دسترسی فیبر نوری و ارتقاء شبکه دولت با استفاده از سرویس MPLS به منظور افزایش پایداری و امنیت در ارائه خدمات دولت الکترونیکی.

- تهیه نقشه پارسل بندی شهرها و روستاهای استان گلستان  در راستای اجرای کامل پروژه GNAF

6- دستگاه‌های اجرایی در خصوص پروژه‌های مصوب اقتصاد مقاومتی استان نسبت به احصاء مشکلات و پیشنهاد جهت رفع آن حداکثر ظرف مدت یک هفته اقدام و نتیجه را به دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ارسال نمایند.

7- دستگاه‌های اجرایی ضمن تکمیل فرمت نیپا برای پروژه‌های مصوب ستاد فرماندهی نسبت به معرفی پروژه‌های جدید حداکثر ظرف مدت یک هفته اقدام نمایند.

8- دبیران کمیته‌های ذیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی (اداره کل امور اقتصادی و دارایی ، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اداره کل صنعت، معدن و تجارت، سازمان جهاد کشاورزی،  مرکز پارک علم و فناوری و اداره کل راه و شهرسازی)  نسبت به برگزاری جلسات و پیگیری مصوبات اقدام و گزارشی از عملکرد اقدامات خود را جهت ارائه در جلسه بعدی ستاد به دبیرخانه ارسال نمایند.

در پایان تأکید شد دستگاه‌های اجرایی از ظرفیت بخش غیر دولتی داخلی و سرمایه‌گذران خارجی در تحقق اجرای پروژه‌های دولتی عمومی استفاده نمایند.

حسین پیش قدم در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی از تهیه نشریه اقتصاد مقاومتی استان و تقویم برنامه های انجام شده به  صورت عملکردی خبر داد.

 

حسین پیش قدم در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی از تهیه نشریه اقتصاد مقاومتی استان و تقویم برنامه های انجام شده به  صورت عملکردی خبر داد.

 

حسین پیش قدم در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی از تهیه نشریه اقتصاد مقاومتی استان و تقویم برنامه های انجام شده به  صورت عملکردی خبر داد.

 

 

 

 

 

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت

آمار بازدید
بازدید امروز: 15
بازدید دیروز: 1722
بازدید ماه:118134
بازدید سال:886702
بازدید کل:9976670

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

آخرین بروزرسانی

در تاریخ:  21 دی 1400

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس