» » سرشماری آزمایشی نفوس و مسکن در گلستان آغاز می شود

سرشماری آزمایشی نفوس و مسکن در گلستان آغاز می شود

26 مهر 1394
  | 
  • Like
  • 1

 از 21 مهر لغایت 4 آذرماه سرشماری نفوس و مسکن در گلستان آغاز می‌شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گلستان از آغاز سرشماری آزمایشی نفوس و مسکن از 21 مهر لغایت چهار آذرماه جاری به صورت اینترنتی در استان خبر داد.
حسین پیش‌قدم صبح امروز در نشست خبری سرشماری آزمایشی نفوس و مسکن استان گلستان اظهار کرد: ماموران سرشماری از چهارم آبان لغایت چهارم آذرماه به درب منازل مراجعه می‎کنند و کسانی که موفق به پر کردن اطلاعات سرشماری به صورت اینترنتی نشدند، از این طریق می‎توانند اطلاعات فردی خود را ارائه کنند.
وی تصریح کرد: سرشماری آزمایشی امسال در سطح پنج شهرستان در کشور انجام می‎گیرد و شهرهای بندرترکمن، میناب، دهلران، آبیک، هشتگرد و منطقه سه تهران در این طرح مشارکت می‎کنند.
سرشماری موجب برنامه‎ریزی صحیح در کشور می‎شود
مدیر اجرایی سرشماری نفوس و مسکن استان گلستان با اشاره به اینکه سرشماری اصلی در سال 1395 انجام می‎شود، افزود: این سرشماری از جهاتی برای ما مهم است، چرا که باعث اجرای بهتر سرشماری اصلی در کشور خواهد شد و موجبات برنامه‎ریزی صحیح را در کشور رقم می‎زند.
پیش‌قدم با بیان اینکه سرشماری نفوس و مسکن کامل‌ترین و موثرترین روش جمع‎آوری اطلاعات مورد نیاز کشور است، خاطرنشان کرد: این سرشماری آحاد ملت را در بر خواهد گرفت و شناخت دقیق تعداد افراد جامعه، ویژگی‎های خاص اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و رفاهی مردم برای صاحبان برنامه‎ریزی و پژوهشی کشور مهم و حیاتی است.
وی از مردم خواست مشارکت عمومی خوبی با مجموعه سرشماری آزمایشی سال 1394 داشته باشند تا نتایج حاصل از سرشماری توفیقات موثری برای استان در پی داشته باشد.
هدف اصلی سرشماری آزمایشی کاهش خطا در آزمایش اصلی است
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گلستان با بیان اینکه این سرشماری هشتمین مرحله سرشماری کشور محسوب می‎شود، ابراز داشت: این سرشماری برای نخستین‌بار از طریق اینترنت در سامانه www.sarshomari94.ir و مراجعه حضوری ماموران سرشماری از طریق تبلت در کشور انجام می‎شود، سال گذشته در بخش سرشماری کشاورزی نیز جمع‎آوری اطلاعات از طریق تبلت انجام گرفت.
پیش‌قدم گفت: هدف اصلی آزمایش سرشماری نفوس و مسکن به دلیل کاهش خطا در آزمایش اصلی، شناخت مشکلات اجتماعی، فنی و اجرایی در سرشماری اصلی و پیدا کردن نقاط ضعف در سرشماری اصلی است.
وی بیان داشت: در روش اینترنتی ماموران به درب منازل مردم مراجعه نمی‎کنند و فرد مطلع خانواده از شرایط سجلی با ورود از طریق سامانه اینترنتی و دریافت کد نسبت به ارائه اطلاعات خانوادگی خود اقدام کنند.
افرادی که در سایت اینترنتی اطلاعات خود را پر می‌کنند، بعد از قرعه‌کشی جایزه می‌گیرند
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گلستان بر لزوم ارائه اطلاعات دقیق تاکید کرد و بیان داشت: مرکز آمار ایران از افرادی که در سایت اینترنتی اطلاعات خود را پر می‎کنند، بعد از قرعه‌کشی به رسم قدردانی جوایز نفیس و ارزشمندی اهدا خواهد کرد.
پیش‌قدم گفت: اهمیت سرشماری نفوس و مسکن ایجاب می‎کند که افراد با حوصله و دقت کافی جواب ماموران را بدهند.
وی با تاکید بر محرمانه بودن اطلاعات به دست آمده از این سرشماری، تاکید کرد: تمام اطلاعات فردی و خانوادگی در مرکز آمار کشور کاملا محرمانه خواهد بود و طبق قانون، تنها مرکز آمار کشور می‎تواند اطلاعات خود را در اختیار مرکز مختلف قرار ندهد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی استان گلستان این استان را پیش‎رو در استخراج اطلاعات آمار کشور خواند و یادآور شد: استان گلستان سال‎هاست که استان نمونه در استخراج و جمع‎آوری طرح‎‎های آمار از مرکز آمار کشور شناخته شده است.

 

 

 

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت

آمار بازدید
بازدید امروز: 1723
بازدید دیروز: 3819
بازدید ماه:27277
بازدید سال:988090
بازدید کل:11208671

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

آخرین بروزرسانی

در تاریخ:  09 مهر 1401

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس