» » وزیر کشور در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه گرگان:همه اراده دولت در بهبود اوضاع اقتصادی است

وزیر کشور در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه گرگان:همه اراده دولت در بهبود اوضاع اقتصادی است

05 شهریور 1395
  | 
  • Like
  • 0

 وزیر کشور با بیان اینکه ایران اسلامی با جدیت به دنبال رفع تحریم‌ها و استفاده حداکثری از این فرصت است، گفت: همه اراده دولت در بهبود اوضاع اقتصادی است.

عبدالرضا رحمانی‌فضلی ظهر امروز در جمع نمازگزاران گرگان اظهار داشت: دشمنان در شرایط کنونی جنگی را بین مسلمین به راه انداخته‌اند و شاهد جنگ جهانی بزرگ در منطقه هستیم و ایران تنها کشور حامی مسلمانان در منطقه است.

 وی افزود: کمک سیاسی، نظامی، دارویی و غذایی را وظیفه خود به مردم و مسلمین منطقه می‌دانیم و یکی از نقاط قوت دولت است که کمک به مردم مسلمان منطقه را در دستور کار قرار دهد.

 وزیر کشور گفت: دولت‌ها تجلی اراده مردم هستند و هفته دولت فرصتی است تا حداقل وظایف خود را برای مردم انجام دهیم و مطالبات آنها را پیگیری کنیم.

 رحمانی‌فضلی با اشاره به سومین فعالت دولت گفت:‌ قبل از انتخابات سال 92 هجمه‌های فراوانی از سوی دشمنان نظام علیه نظام جمهوری اسلامی بود و فشارها و تحریم‌های اقتصادی و تسهیلاتی را ‌علیه ما شاهد بودیم.

 وی افزود: به علت تورم 40 درصد و مشکلات اقتصادی دشمنان فکر می‌کردند که می‌توانند از این راه و ایجاد تنش در برگزاری انتخابات سال 92 به کشور ضربه وارد کنند اما حضور با شکوه مردم در انتخابات و پای صندوق‌های رأی سبب خنثی شدن نقشه‌های آنان شد.

 وزیر کشور افزود: ما در آن ایام نمی‌توانستیم نفت صادر کنیم و تنها یک میلیون بشکه سهمیه داشتیم و فشارهای بین‌المللی فراوانی را تحمل می‌کردیم و آن میزان نفت را که صادر می‌کردیم نمی‌توانستیم پول آن را به داخل بیاوریم و شاهد قطعنامه‌های فراوانی بر علیه کشورمان بودیم.

 رحمانی‌فضلی بیان کرد: وحدت و همگرایی و حضور با انسجام مردم در انتخابات سبب شد که دشمنان پس از انتخابات راهی به جز نشستن در پای میز مذاکرات با ما نداشتند و مقاومت مردم ایران اسلامی عامل آن بود.

 وی گفت: مقام معظم رهبری هدایت‌کننده اصلی و سیاست‌گذار اصلی مذاکرات بودند و هیچ کاری بدون مصوبات ایشان انجام نشده ‌و یک شر بزرگ را از ملت دور کردیم.

 وزیر کشور افزود: ایران اسلامی با جدیت به دنبال رفع تحریم‌ها و استفاده حداکثری از این فرصت است.

 رحمانی‌فضلی تصریح کرد: اکنون شاهد افزایش حجم سرمایه‌گذاری، تولید، استخراج نفت و از بین رفتن ایران‌هراسی در دنیا هستیم که باید از این شرایط استفاده کنیم.

 وی با اشاره به اوضاع و سیاست داخلی کشور گفت: با توجه به شرایط منطقه‌ای در داخل دارای امنیت مناسب و مطلوبی هستیم و تاکنون شاهد هیچگونه اقدام ناامنی در کشور نبودیم.

 وزیر کشور اظهار داشت: این امنیت را مدیون مردم هستیم و مسئولان باید در راستای حفظ وحدت، انسجام و یکرنگی تلاش کنند و قدر این امنیت را بدانیم.

 رحمانی‌فضلی گفت: در حوزه سیاست داخلی کشورمان دارای تنوع قومی و منطقه‌ای فراوانی است که دشمن تلاش داشت که این تنوع را به شکاف تبدیل کند اما تاکنون هیچگاه نتوانسته است.

 وی افزود: حضور 62 درصدی مردم در انتخابات گذشته و ثبت‌نام 12 هزار نفر و برگزاری انتخابات با آرامش کامل نشان از پویایی و نشاط سیاسی در کشور است و اینکه گروه‌های سیاسی و مردم به بلوغ و رشد کافی رسیده‌اند.

 وزیر کشور افزود: در سال آینده 3 انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی و مجلس شورای اسلامی را در کشور داریم که امیدواریم مردم بار دیگر با حضور با شکوه و انتخاب مناسب این ثبات سیاسی را به دشمنان نشان دهند.

 رحمانی‌فضلی اقتصاد را مشکل اصلی کشور دانست و افزود: در گذشته در حوزه اقتصادی شاهد بی‌ثباتی و ناپایداری بودیم و قیمت ارز و سکه روزانه تغییر می‌کرد اما امروز ثبات اقتصادی برنامه دولت قرار گرفته و تورم 46 درصدی به یک رقمی تبدیل شده و ثبات اقتصادی داریم.

 وی افزود: باید به نحوی تلاش کنیم که رکود در جامعه از بین برود و با این که شاهد افزایش 10 درصدی رشد اقتصادی در کشور هستیم که دولت تلاش دارد در راستای کاهش رکود حرکت کند.

 وزیر کشور با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گفت: مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی را اولویت اول قرار دادند و ایشان همواره این موضوع را پیگیری و نظارت می‌کنند.

 رحمانی‌فضلی اظهار کرد: مقام معظم رهبری مردم‌محوری، عدالت‌محوری، دانش‌بنیانی، درون‌زایی و برون‌گرایی را از ویژگی‌های اقتصاد مقاومتی اعلام کردند و اقتصاد مقاومتی را نسخه شفابخش کشور می‌دانند.

 وی خاطرنشان کرد: همه اراده دولت در بهبود اوضاع اقتصادی است و باید گفتمان اقتصاد مقاومتی در کشور تبیین شود.

 وزیر کشور با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری بر حوزه اجتماعی افزود:‌مقام معظم رهبری آسیب‌های اجتماعی را یکی از دغدغه‌های خود مطرح کردند و دولت در این راستا متعهد شده است که آسیب‌های اجتماعی را ساماندهی کند.

 رحمانی‌فضلی افزود: بزرگترین دغدغه مسئولان کشور اقتصادی است و استان گلستان با توجه به منابعی که در اختیار دارد می‌تواند الگویی در راستای اقتصادی مقاومتی باشد.

مطالب مشابه

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت

آمار بازدید
بازدید امروز: 2660
بازدید دیروز: 4141
بازدید ماه:21424
بازدید سال:385610
بازدید کل:10606191

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

آخرین بروزرسانی

در تاریخ:  03 خرداد 1401

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس