» » مسئوليت و سهم هر يك از استان‌ها در برنامه جهش توليد، تعيين و ابلاغ مي‌شود/ اعتبارات محروميت‌زدايي در بودجه امسال تقويت شده است

مسئوليت و سهم هر يك از استان‌ها در برنامه جهش توليد، تعيين و ابلاغ مي‌شود/ اعتبارات محروميت‌زدايي در بودجه امسال تقويت شده است

مسئوليت و سهم هر يك از استان‌ها در برنامه جهش توليد، تعيين و ابلاغ مي‌شود/ اعتبارات محروميت‌زدايي در بودجه امسال تقويت شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان و به نقل از مركز روابط‌عمومي و امور بين‌الملل سازمان برنامه و بودجه كشور، همايش يك‌روزه رؤساي سازمان‌هاي مديريت و برنامه‌ريزي استان‌ها و سازمان‌هاي تابعه سازمان برنامه و بودجه كشور با رويكرد جهش توليد با مشاركت مردم، صبح امروز – پنج‌شنبه ۲۰ ارديبهشت‌ماه – آ‎غاز شد.

دكتر «داود منظور»، معاون رئيس‌جمهور و رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور، در اين همايش، خواستار اهتمام ويژه رؤساي سازمان‌هاي مديريت و برنامه‌ريزي استان‌ها به پيگيري براي تحقق منابع و درآمدهاي بودجه امسال شد و گفت: امسال، همه ما بايد تمام توان و ظرفيت‌هاي موجود را به كار بگيريم تا شعارها و برنامه‌هاي دولت در خدمت‌رساني به مردم به ثمر بنشيند.
پيام دولت سيزدهم، اميدآفريني براي مردم است
وي افزود: پيام دولت سيزدهم، اميدآفريني براي مردم است و عملكرد كارگزاران نظام بايد به‌گونه‌اي باشد كه مردم احساس كنند دولت مسائل آنها را متوجه مي‌شود و با داشتن برنامه مشخص، مشكلات مردم را حل مي‌كند.
دكتر منظور با بيان اينكه مهم‌ترين مسئله مردم، توسعه و پيشرفت كشور است، گفت: سازمان برنامه و بودجه كشور و زيرمجموعه‌هاي استاني‌اش، راهبران پيشرفت كشور هستند و بايد عملكرد ما، اين احساس را به جامعه بدهد كه با تمام توان به مأموريت‌هايمان عمل مي‌نماييم. 
معاون رئيس‌جمهور در ادامه گفت: براي تحقق شعار امسال و عمل به فرامين مقام معظم رهبري، برنامه عملياتي تحقق شعار سال در همين روزهاي آغازين سال، از طرف سازمان برنامه و بودجه كشور، تهيه و ارائه شد.
وي با بيان اينكه در اين برنامه عملياتي، براي همه موضوع‌هاي مرتبط با توليد در سطوح ملي و استاني، تدابير مهمي انديشيده شده است، گفت: در برش استاني اين برنامه، سهم و نقش هر يك از استان‌ها در جهش توليد معلوم و ابلاغ مي‌شود.
رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور با تأكيد بر لزوم پيگيري رؤساي سازمان‌هاي مديريت و برنامه‌ريزي استان‌ها به عنوان دبيرخانه ستاد درآمد در استان‌ها براي تحقق كامل منابع بودجه امسال، گفت: در كنار تحقق تمام منابع بودجه، موضوع مولدسازي دارايي‌ها و اموال دولت، بايد به صورت ويژه در دستور كار استان‌ها قرار بگيرد.
تخصيص كامل منابع حاصل از انتشار ۲۵۴ همت اوراق مشاركت به تكميل پروژه‌هاي عمراني
دكتر منظور گفت: تكميل طرح‌هاي نيمه‌تمام از اولويت‌هاي دولت است و لازم است استان‌ها ضمن نظارت دقيق بر اجراي طرح‌هاي استاني و ملي، در تقويت انضباط مالي كوشش بيشتري داشته باشند. وي اضافه كرد در بودجه سال جاري انتشار ۲۵۴ همت اوراق مالي پيش‌بيني شده است كه منابع حاصل از انتشار اين اوراق عيناً صرف تكميل طرح‌هاي تملك دارايي ثابت خواهد شد. 
وي با بيان اينكه اعتبارات محروميت‌زدايي در بودجه امسال تقويت شده است، گفت: به اعتبارات استاني نيز رشد مناسبي داده شده است تا حركت به سمت عدالت بين استاني، سرعت بيشتري بگيرد.
معاون رئيس‌جمهور در ادامه خواستار تقويت ارتباطات و افزايش تعامل سازمان‌هاي مديريت و برنامه‌ريزي استان‌ها با بخش خصوصي، اصناف، اتحاديه‌ها و سرمايه‌گذاران شد و گفت: توسعه استان‌ها و جهش توليد، مي‌طلبد كه مسائل بخش خصوصي را حل كنيد.
برنامه توسعه استان‌ها براساس برنامه هفتم پيشرفت به روز رساني‌شود
دكتر منظور در ادامه بر لزوم بازنگري در برنامه‌هاي توسعه استان‌ها تأكيد كرد و گفت: در هر استان، لازم است كه نقشه توسعه شهرستان‌ها بر اساس برنامه هفتم پيشرفت به روزرساني شود تا شاخص‌هاي توسعه در سطح شهرستان‌ها با سرعت ارتقا يابد.
معاون رئيس‌جمهور همچنين خواستار تبيين و تشريح اقدامات و فعاليت‌هاي دولت از طريق رسانه‌ها شد و گفت: با توجه به تدوين جدول زمان‌بندي افتتاح طرح‌هاي عمراني، پوشش خبري و تصويري مناسبي به برنامه‌هاي افتتاحيه داده شود تا جامعه از دستاوردهاي دولت آگاه شود.
در اين همايش يك‌روزه، معاونان سازمان برنامه و بودجه كشور، رؤساي سازمان‌هاي مديريت و برنامه‌ريزي استان‌ها و رؤساي مركز آمار ايران، سازمان نقشه‌برداري كشور، سازمان هدفمندسازي يارانه‌ها و موسسه عالي آموزش و پژوهش مديريت و برنامه‌ريزي نيز به بيان ديدگاه‌ها و برنامه‌هاي خود با رويكرد جهش توليد با مشاركت مردم پرداختند.

مسئوليت و سهم هر يك از استان‌ها در برنامه جهش توليد، تعيين و ابلاغ مي‌شود/ اعتبارات محروميت‌زدايي در بودجه امسال تقويت شده است

 

 

 

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت

آمار بازدید
بازدید امروز: 3219
بازدید دیروز: 12067
بازدید ماه:28700
بازدید سال:406139
بازدید کل:15450575

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

آخرین بروزرسانی

در تاریخ:  05 خرداد 1403

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس