» » سرشماری آزمایشی نفوس و مسکن در گلستان با قوت در حال اجراست /بندرترکمن پایلوت سرشماری

سرشماری آزمایشی نفوس و مسکن در گلستان با قوت در حال اجراست /بندرترکمن پایلوت سرشماری

12 آبان 1394
  | 
  • Like
  • 0

حسین پیش‌قدم صبح امروز در گفت‎وگو با خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: مرحله اینترنتی از 21 مهرماه تا چهارم آذرماه در سطح استان گلستان در حال اجراست و شهروندان گلستانی با مراجعه به سامانه سرشماری اینترنتی به آدرس www.sarshomari94.ir اقدام به تکمیل فرم خانوار کنند.
وی با بیان اینکه در مرحله حضوری سرشماری از چهارم آبان تا چهارم آذرماه انجام می‎شود، تصریح کرد: 18 مأمور سرشماری که از سوی معاونت آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی استان آموزش‎های لازم را دیدند، به مدت یک ماه با مراجعه حضوری به نقاط شهری و روستایی شهرستان بندرترکمن به منازل مردم این شهرستان مراجعه کرده و با تبلت اقدام به تکمیل فرم اطلاعات مربوطه می‎کنند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی گلستان گفت: هم‌اکنون سرشماری آزمایشی نفوس و مسکن در پنج منطقه کشور شامل مناطق شهری و روستایی شهر‌ستان‌ بندرترکمن استان گلستان، نقاط شهری شهرستان میناب استان هرمزگان، شهرستان دهلران استان ایلام، شهرستان آبیک استان قزوین و منطقه سه شهر تهران انجام می‌شود.
برای نخستین‌بار استفاده از اینترنت و تبلت در سرشماری نفوس و مسکن در کشور
پیش‌قدم خاطرنشان کرد: استفاده بدون کاغذ فرایند سرشماری نفوس و مسکن به شیوه الکترونیکی که با روش خود تکمیلی با مراجعه به سامانه سرشماری اینترنتی به آدرس www.sarshomari94.ir و مراجعه حضوری مأموران سرشماری به درب منازل و ثبت اطلاعات خانوار با استفاده از اینترنت و تبلت برای نخستین‌بار در سرشماری نفوس و مسکن در کشور انجام می‎شود.
وی ادامه داد: سرشماری عمومی نفوس و مسکن یک طرح آمارگیری است که اقدام به جمع‎آوری اطلاعات همه واحدها یا افراد موردنظر جامعه آماری می‎پردازد و معمولاً به خاطر اینکه فرایند سرشماری‎ها در سطح کشور پرهزینه است، قبل از اجرای سرشماری اصلی، سرشماری دیگر در مقیاس کوچک‎تر به صورت آزمایشی در مناطق خاص برای ارزیابی برنامه‎های، شناسایی موانع و مشکلات احتمالی و پرهیز از هرگونه اشکال احتمالی اجرا می‎شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی گلستان ضمن تأکید بر محرمانه بودن اطلاعات جمع‎‎آوری شده خانوارها گفت: خانوارها هنگام مراجعه مأمور سرشماری کد پستی، کارت ملی یا مدارکی که نام و نام‌خانوادگی، شماره ملی و تاریخ تولد تمامی اعضای خانوار در آن درج‌ شده است را برای تکمیل فرم سرشماری در دسترس داشته باشند.
پیش‌قدم با اشاره به اینکه مأموران سرشماری، اطلاعات فردی اعضای خانوار و ویژگی‎های مسکن خانوار را سؤال خواهند کرد، یادآور شد: در بخش اطلاعات فردی اعضای خانوار، نام و نام‌خانوادگی، شماره ملی، بستگی با سرپرست خانوار، وضع اقامت در مکان مورد سرشماری، جنس، وضع زناشویی، تاریخ تولد، تابعیت، دین، وضع تحصیل و سواد، تعداد خانوار ساکن در مکان، آخرین مدرک تحصیلی و... را سؤال خواهند کرد.
پیش‌قدم ادامه داد: همچنین مأموران سرشماری در بخش ویژگی‌های مسکن خانوار، نوع محل سکونت خانوار، نحوه مصرف واحد مسکونی، مساحت زیربنا، تلفن ثابت، کد پستی و  ...را سؤال خواهند کرد.
وی تأکید کرد: از جمله مهم‌ترین اهداف انجام آزمایشی سرشماری عمومی نفوس و مسکن، پیدا کردن نقاط ضعف، کاهش خطا و شناخت مشکلات اجتماعی و فنی برای انجام سرشماری اصلی که در سال 1395 انجام می‎شود، صورت می‎گیرد.
پیش‌قدم اضافه کرد: جمع‌آوری اطلاعات و ویژگی‌های عمده افراد و برخی از اطلاعات واحدهای مسکونی کشور در سرشماری نفوس و مسکن با هدف تأمین اطلاعات پایه‌ای موردنیاز توسعه اجتماعی- اقتصادی کشور تهیه چارچوب‌های آماری مناسب در زمینه خانوار و مسکن است.
در کشور تاکنون هفت بار سرشماری نفوس و مسکن انجام‌شده که از سال 1335 تا 1385 به‌صورت 10 سال یک‌بار و از سال 1385 تا 1390 برای نخستین بار به‌صورت پنج‌ساله این سرشماری انجام شده است.
سرشماری نفوس و مسکن به صورت سراسری سال 1395 از سوی مرکز آمار ایران عملیاتی می‌شود.

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت

آمار بازدید
بازدید امروز: 8035
بازدید دیروز: 6453
بازدید ماه:111508
بازدید سال:731413
بازدید کل:10951994

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

آخرین بروزرسانی

در تاریخ:  19 مرداد 1401

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس