» » جلسه بررسی اهمیت آموزش و نقش آن در ارتقاء سطح دانش فنی و اجرایی استان

جلسه بررسی اهمیت آموزش و نقش آن در ارتقاء سطح دانش فنی و اجرایی استان

11 آبان 1395
  | 
 • Like
 • 0

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان برنامه وبودجه استان گلستان اولین جلسه بررسی اهمیت آموزش و نقش آن در ارتقاء سطح دانش فنی و اجرایی راس ساعت 11 روز    سه شنبه مورخ 95/8/11 در محل سالن جلسات سازمان تشکیل شد.

جلسه بررسی اهمیت آموزش و نقش آن در ارتقاء سطح دانش فنی و اجرایی استان

 

جلسه با تلاوت قرآن مجید آغاز و مهندس پیش قدم با اشاره به اهمیت پیگیری ایده ها گفت: همیشه اینگونه بوده است که ایده هایی در ذهن پرورش داده می شود ولی چون حمایتی صورت نمی گیرد این ایده ها از بین خواهد رفت.

ایشان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع پژوهشگران گفت: باید از ایده های بازار پسند حمایت شود چون دنیا به سمت حمایت از ایده ها پیش می رود.

موضوع بهره وری ، انتقال دانش فنی به بخش خصوصی و جلوگیری از خام فروشی در بخش صنعت و کشاورزی یکی از دلایل مهم بالا بودن نرخ بیکاری در بین تحصیل کردگان استان می باشد.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان در این جلسه با اشاره به موضوع تشکیل کمیته مهارت فنی در برخی از استانهای کشور گفت: این کمیته با حضور دستگاههایی که در حوزه مهارت آموزی نقش دارند تشکیل   خواهد شد.

وی در همین راستا از بحث قزاق دوزی در استان و همچنین 700 نفر ساعت آموزش در بخش جهادکشاورزی خبر داد.

معاون اداره کل تعاون ، کارورفاه اجتماعی استان در این جلسه از دانشگاه نسل سوم و خلق مشاغل جدید در قالب تجاری سازی و بازاریابی یاد کرد.

همچنین طرح تاک (توانمند سازی اشتغال وکارآفرینی ) از طرح هایی است که میتواند باعث نزدیکی دانشگاه ها به بخش کارآفرینی شود که در همین راستا 6 جلسه با دانشگاهها برگزار شده است ولی بدلیل مقاومت دانشگاهها این طرح در استان اجرایی نشده است.

مدیر مرکز کارآفرینی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی استان در این جلسه از تدوین سند دانشگاه کارآفرین خبر داد و گفت : این دانشگاه به شکل تخصصی اولین دانشگاه در سطح کشور است که این موضوع را انجام داده است.در استان گلستان باید اکوسیستم کسب و کار تعریف شود تا بتوانیم بازار را ساماندهی کنیم.در آمایش آموزش عالی استان باید به سمت کیفی گرایی حرکت کنیم.هر دانشجو باید بعد از فارغ التحصیلی دوره های کارورزی را بگذراند.

دانشگاهها استان باید به سمت کارآفرینی حرکت کنند و رتبه بندی دانشگاهها در این خصوص مشخص شود. دانشجویان می توانند ایده های خود را در کلینیک های مادر تخصصی در زمینه کسب و کار در این دانشگاه پیگیری نمایند.

دانشگاه منابع طبیعی استان با تشکیل صندوق همیاری کارآفرینان و  طرح های فرشتگان کسب و کار با شناخت طرح و معرفی به بانک های عامل و دریافت تسهیلات مورد نیاز به اجرای این طرح ها کمک خواهد کرد.همچنین برگزاری جشنواره در جهت حمایت از تولیدات دانشجویان از دیگر اقدامات دانشگاه منابع طبیعی استان می باشد.

رئیس بنیاد نخبگان استان در این جلسه گفت: بنیاد نخبگان بنیاد راهبردی و ملی است . نخبه باید اثرگذار باشد. شاخص های جذب نخبگی در استان باید تقویت شود.

وی گفت : استانداردی برای محصول وجود ندارد تا بتوانیم آنرا ارتقاء دهیم. صنعت احساس نیازی به آموزش و دانشگاه نمی کند.

مدیر مرکز رشد جامع پارک علم و فن آوری استان هم در این جلسه از اثر پذیری آموزش های صورت گرفته   و ارتقاء آن گفت و اشاره کرد : دانش های فنی ایجاد شده است آیا دستگاهی ملزم به استفاده از آن می باشد.

در استان گلستان 100 شرکت وجود که دانش فنی دارند و در کشور هم می درخشند . اولویت های آموزشی و پژوهشی باید اعلام شود تا ببینیم چه تعداد از آن توسط این شرکت ها قابل حل است.

پارک علم و فن آوری استان با تشکیل خوشه های فن آوری برای اولین بار در کشور توانسته است تمام افرادی که به یک فن آوری خاص آشنا هستند را در کنار هم قرار دهد.

مهندس حسین پیش قدم رئیس سازمان برنامه و بودجه استان از دستگاههای اجرایی حاضر در جلسه خواست دو موضوع مهم را که بتوانیم با کمک دانشگاه و نخبگان حل نمائیم را به سازمان معرفی نمایند.

ایشان همچنین از دانشگاهها و نخبگان خواست عنوان برنامه ها و رئوس اقدامات را به سازمان منعکس کنند.

وی از تشکیل کمیته ای کارشناسی با حضور دانشگاه پارک علم و فن آوری  و تولید کنندگان در بخش دولتی و بازار در جهت بررسی کارشناسی موضوعات خبر داد.

همچنین با هماهنگی که با جناب آقای دکتر صدیقی رئیس مرکز علم و فن آوری تهران شده است هر اتفاقی که در زمینه دانش و فن آوری در آن دانشگاه صورت گیرد در استان گلستان هم صورت خواهد گرفت.

 • جلسه بررسی اهمیت آموزش و نقش آن در ارتقاء سطح دانش فنی و اجرایی استان

   

  جلسه بررسی اهمیت آموزش و نقش آن در ارتقاء سطح دانش فنی و اجرایی استان

   

  جلسه بررسی اهمیت آموزش و نقش آن در ارتقاء سطح دانش فنی و اجرایی استان

   

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت

آمار بازدید
بازدید امروز: 601
بازدید دیروز: 504
بازدید ماه:5665
بازدید سال:825354
بازدید کل:8879004

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

آخرین بروزرسانی

در تاریخ:  08 مهر 1399

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس