» » ربیعی وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی :پیش قدم رئیس سازمان برنامه وبودجه از مدیران باهوش استان گلستان است

ربیعی وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی :پیش قدم رئیس سازمان برنامه وبودجه از مدیران باهوش استان گلستان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان برنامه و بودجه استان ، علی ربیعی وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی عصر امروز در  نوزدهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که در محل سالن جلسات مرکز جذب سرمایه گذاری استان تشکیل گردید گفت : مدیریت اقتصاد مقاومتی استان روند خوبی را داشته  و حضور جناب آقای پیش قدم رئیس سازمان برنامه و بودجه استان و دبیر این ستاد به عنوان یک مدیر باهوش وتوانمند که به صورت مستمر وجدی موضوعات مربوط به اقتصاد مقاومتی استان  را پیگیری می کند توانسته است در پیشبرد  این اهداف نقش مهمی داشته باشد.

ربیعی وزیر  تعاون ، کار و رفاه اجتماعی :پیش قدم رئیس سازمان برنامه وبودجه از مدیران باهوش استان گلستان است

 

 

 

قایم مقام ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان  ضمن تاکید بر همراهی استاندار محترم و نمایندگان مردم شریف استان  با دولت،تصریح کرد: افزایش نرخ رشد اقتصادی به سادگی بدست نمی‎آید و در استان هم نرخ رشد اقتصادی بالا است و خوشبختانه امسال در کشور رشد 7 درصد را تجربه می‎کنیم.

وی با بیان اینکه رشد مداوم زندگی در مردم را تاثیر می‎گذارد، افزود: دوره‎های اقتصادی اثرش را در 2 تا 3 سال بعد باقی می‎گذارد و با توجه به تحلیلی علمی امسال سال شکوفایی اقتصادی در کشور و سال آینده سال جهش اقتصادی خواهد بود.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی افزود: در زمینه اشتغال عملکرد مناسبی در استان و کشور داشتیم و 56 هزار شغل در 2 سال محدود در استان می‎توانست 2 درصد بیکاری ما را بهبود ببخشد اما دو اتفاق رخ داده که این امر محقق نشد.

دکتر ربیعی با بیان اینکه نرخ مشارکت در گلستان بیش از کشور افزایش پیدا کرده، گفت: شاهد حضور 4.5 میلیون داوطلب برای ورود به بازار کار هستیم و ما در دوره تاریخی قرار گرفتیم که بازار عرضه نیروی کار به صورت فشرده وارد کار می‎شود.

وی یادآور شد: در کل کشور وضعیت ما نسبت به اشتغال مطلوب است اما پاسخگو نیست و به عنوان یک عضو هیئت وزیران نکته‎ای عرض می کنم که در دولت نتوانستیم تبیین کنیم، چرا که در دوره طولانی عدم ارتباط با بانک‎ها را تجربه کردیم و وقتی مشکلات برطرف شد، بانک‎های دولتی ما آمادگی لازم نداشتند.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه برجام دستاورد است، افزود: دستاورد برجام در سایه مقام معظم رهبری بدست آمده و در سایه سخت‎کوشی ایرانی‎ها بوده و هیچ کشوری لطفی به ما نکرده است.

دکتر ربیعی به اتفاقاتی که در حوزه کنترل تورم اتفاق افتاده اشاره کرد و گفت: به دنبال کاهش نرخ سود بانکی هستیم.

وی به مباحث استان گلستان اشاره کرد و گفت: تبصره‎ای به نام اشتغال در بودجه در گذشته وجود نداشت و امسال تبصره‎ای یک‌هزار میلیارد تومانی را تحت عنوان اشتغال در بودجه پیش‎بینی کردیم و نمایندگان مجلس هم کمک خواهند کرد که با سهولت بهتری اتفاق بیفتد.

وزیر معین استان گلستان در مباحث اقتصاد مقاومتی خاطر نشان کرد: ما تصور نمی‎کنیم با پول پاشیدن مشکلات کشور حل می‎شود و طرح تجربه شده در مکزیک و هند که از نظر دانش و آینده‌نگری بی‎نظیر است را دنبال خواهیم کرد و اعتقاد داریم که باید پول به صورت قطره‎ای و بجا هزینه شود.

وی با بیان اینکه نمی‎خواهیم به سراغ خاطرات تلخ بنگاه‎های زودبازده برویم، گفت: در چند روز آینده برخی شرکت‎ها را برای سرمایه‎گذاری در استان گلستان، دعوت می‎کنیم.

علی ربیعی گفت: اتفاقات خوبی در مورد بحث تک نرخی کردن تورم در کشور اتفاق افتاده، اما هر فردی که تریبونی در اختیار دارد می‎گوید چنین اتفاقی نیفتاده اما دولت هم کم حرف و و بیشتر اهل عمل است.

وی با بیان اینکه سهم استان گلستان از اعتبارات ملی باید پیگیری شود، تصریح کرد: بحث راه‎آهن برای انتقال کود اوره، صندوق حمایت از توسعه صادرات، تسهیلات بانکی برای واحدهای نیمه‎ تمام در بخش کشاورزی و پروژه گردشگری آشوراده را در استان گلستان پیگیری می‌کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: اجرای اعتبار فروش محصولات کشاورزی با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد تومان با مشارکت برخی از بانک‎ها در توسعه روستایی از هفته آینده آغاز می‌شود.

دکتر ربیعی اظهار کرد: افزایش سهم بانک توسعه تعاون برای استان گلستان را دنبال خواهیم کرد و به دنبال این هستیم که موضوع آی.سی. تی با 15 پروژه در استان گلستان با سرمایه گذاری حداقل یک‌هزار میلیارد تومان اجرایی شود.

 

ربیعی وزیر  تعاون ، کار و رفاه اجتماعی :پیش قدم رئیس سازمان برنامه وبودجه از مدیران باهوش استان گلستان است

 

ربیعی وزیر  تعاون ، کار و رفاه اجتماعی :پیش قدم رئیس سازمان برنامه وبودجه از مدیران باهوش استان گلستان است

 

 

 

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت

آمار بازدید
بازدید امروز: 2457
بازدید دیروز: 4817
بازدید ماه:45929
بازدید سال:294562
بازدید کل:12258663

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

آخرین بروزرسانی

در تاریخ:  13 خرداد 1402

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس