» » هفتمین جلسه شورای فنی استان:

هفتمین جلسه شورای فنی استان:

26 دی 1395
  | 
  • Like
  • 0

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان برنامه و بودجه استان هفتمین جلسه شورای فنی استان با دستور جلسه ارائه گزارش استاندارد سازی واحدهای تولیدی مصالح ساختمانی استان و گزارش واحدهای تولید مصالح ساختمانی فعال و غیر فعال با حضور آقایان مروتی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ، پیش قدم رئیس سازمان برنامه و بودجه استان و مدیران و کارشناسان عضو راس ساعت 9 صبح روز شنبه مورخ 95/10/25 در محل سالن جلسات اداره کل استاندارد استان تشکیل گردید.

هفتمین جلسه شورای فنی استان:

 

جناب آقای مهندس پیش قدم رئیس سازمان برنامه و بودجه استان ضمن خیرمقدم به حاضرین و تسلیت رحلت آیت الله رفسنجانی اعلام نمود: با استفاده از فضای رسانه و تبلیغات بتوانیم فرهنگ استفاده از کالاهای با مهر استاندارد را در جامعه گسترش دهیم.

پیش قدم ادامه داد در کشور هر ساله 137 میلیون متر مربع ساختمان تولید می شود و صنعت ساختمان با گردش مالی 138 هزار میلیارد تومانی سهمی مهمی در اقتصاد دارد ، در کشور ما عمر مفید یک ساختمان 30 سال است ولی در کشورهای اروپایی بعد از 90 سال تنها در وضعیت دکوراسیون داخلی ساختمان  تغییر ایجاد می کنند .

ایشان ادامه داد با توجه به قوانین موجود ، جامع ترین قوانین در حوزه ساختمان و نظارت وجود دارد و کارفرمایان و پیمانکاران باید نسبت به استفاده از مصالح استاندارد اهتمام جدی تری داشته باشند.

در ادامه جلسه مدیر کل استاندارد استان گزارش مبسوطی از وضعیت تولید کنندگان مصالح ساختمانی دارای پروانه استاندارد در استان ارائه نمود.

وی ادامه داد در استان گلستان 14 واحد تولید بتن آماده با پروانه استاندارد و 3 واحد فاقد پروانه ، 37 سنگ شکن دارای پروانه استانداردو 31 واحد فاقد پروانه ، 21 واحد تولید آجر دارای پروانه استاندار و 3 واحد فاقد پروانه ، 7 واحد تولید بلوک پلی استایرن دارای پروانه استاندارد و 12 واحد فاقد پروانه به فعالیت مشغول هستند.

ایشان مشکلات استاندارد سازی در بخش تولید مصالح ساختمانی در استان را نیز برشمرد و ادامه داد: چون تولید مصالح ساختمانی نیاز به ماشین آلات پیچیده ندارد و با توجه به سهولت تولید نظارت بر این واحدها بسیار مشکل خواهد بود.

واحدهای فاقد مجوز تولید که تعداد آنها شاید چند برابر واحدهای دارای پروانه استاندارد باشند ، بدون هرگونه نظارت قانونی در مکان های نامشخص در حال تولید و فروش هستند.

فرمانی از همکاری سازمان نظام مهندسی و بر اساس مقررات و آیین نامه های سازمان مبنی بر نظارت بر استفاده از محصولات استاندارد در ساختمان ها توسط مجریان ذیصلاح و مهندسین ناظر را خواستار شد.

همچنین در خصوص شرکت های طراحی و اجرای آسانسور در استان 30 شرکت دارای پروانه استاندارد و 150 شرکت فاقد پروانه مشغول فعالیت هستند .

مروتی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ضمن تشکر از اقدامات اداره کل استاندارد استان در خصوص پلمپ آسانسورهای غیر مجاز افزود: این اداره کل با جدیت نسبت به پیگیری مابقی آسانسورهای فاقد استاندارد هم  اقدام و با نصب بنر در ورودی ساختمان ها به هموطنان هم اطلاع رسانی نمایند.

همچنین شهرداری های استان تا پایان بهمن ماه فرصت دارند نسبت به گرفتن گواهی استاندارد در خصوص واحدهای تولید شن و ماسه خود اقدام نمایند.

هفتمین جلسه شورای فنی استان:

 

هفتمین جلسه شورای فنی استان:

 

هفتمین جلسه شورای فنی استان:

 

هفتمین جلسه شورای فنی استان:

 

هفتمین جلسه شورای فنی استان:

 

 

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت

آمار بازدید
بازدید امروز: 227
بازدید دیروز: 1260
بازدید ماه:15278
بازدید سال:318910
بازدید کل:9408878

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

آخرین بروزرسانی

در تاریخ:  09 مرداد 1400

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس