» » واعظی :دولت تدبیر وامید در سالهای اخیر خدمات ماندگار وارزشمندی داشته است

واعظی :دولت تدبیر وامید در سالهای اخیر خدمات ماندگار وارزشمندی داشته است

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان برنامه وبودجه استان  دکتر واعظی وزیر ارتباطات وفن آوری کشور دراولین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گفت: دولت تدبیر و امید با همه محدودیت ها به خصوص در یک و نیم سال اخیر، خدمات ماندگار و ارزشمندی انجام داد و بخش زیادی از مشکلات اقتصادی را یکی پس از دیگری برطرف کرد.

واعظی :دولت تدبیر وامید در سالهای اخیر خدمات ماندگار وارزشمندی داشته است

 

واعظی :دولت تدبیر وامید در سالهای اخیر خدمات ماندگار وارزشمندی داشته است

 

واعظی :دولت تدبیر وامید در سالهای اخیر خدمات ماندگار وارزشمندی داشته است

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: پیش از این، بخش زیادی از درآمدهای دولت صرف بودجه جاری کشور می شد اما با وجود این مشکل بزرگ و مانع اساسی، آمارها در بخش های گوناگون روبه رشد و فراتر از انتظار است.
واعظی ادامه داد: به عنوان مثال، ایجاد 56 هزار شغل در گلستان نشانه بارزی از پیشرفت ساختاری در این استان و نتیجه سیاست های درست در پیش گرفته شده دولت در سطح منطقه است.
وی گفت: یکی از سیاست های اصلی دولت اعتماد به بخش خصوصی برای کمک به توسعه صنعت و افزایش اشتغال است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: دولت با چابک سازی و کوچک کردن خود و نیز واگذاری تصدی امور به بخش خصوصی زمینه رقابت را فراهم کرده است که این سیاست اگر چه با تاخیر اما در نهایت به نتیجه رسید.
واعظی افزود: پیش از این بانک ها در رقابتی نابرابر به دنبال سرمایه گذاری در صنایع بودند اما پس از فشار دولت در کاهش تصدی گری؛ آنها به بخش خصوصی اعتماد کردند و با پرداخت 15 هزار میلیارد تومان تسهیلات زمینه راه اندازی صنایع راکد و نیمه فعال فراهم شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: با تسهیلات پرداخت شده بیش از ٢٣ هزار واحد صنعتی نیمه فعال و در آستانه ورشکستگی از رکود نجات و به چرخه تولید بازگشتند.
واعظی ادامه داد: با این شرایط مطلوب مسابقه ای برای خدمت صادقانه در استان ها به وجود آمده است که انتظار می رود برآیند آن پیشرفت سریع تر و مطلوب تر بخش های گوناگون باشد.
وی ادامه داد: یکی از راه هایی که می توان در آینده کشور به آن اتکا کرد اجرای طرح های مرتبط با اقتصاد مقاومتی است که سیاست ثابت و اصلی دولت تدبیر و امید می باشد.
واعظی گفت: نگاه دولت دکتر روحانی توجه به آینده و بی توجهی به مشکلات گذشته است که یقینا با اجرای کامل طرح های در دست اقدام ، تغییرات فراوانی در معیشت مردم به وجود خواهد آمد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: شکوفایی اقتصادی کشور نیازمند زیرساخت هایی مانند تعامل و مراوده با کشورهای دیگر است که این شرایط در گذشته وجود نداشت.
واعظی افزود: اگر در تحریم باشیم بازار صادرات به روی ما بسته مانده و مجبوریم همانند گذشته نیازهای خود را با قیمت گران خریداری کنیم.
وی با طرح این پرسش که مگر می شود ایران بزرگ فقط با چند کشور معدود در ارتباط بوده و از همه پیشرفت های به دست آمده روز دنیا و مراکز علمی و بازارهای صادراتی محروم باشد؟ ؛ گفت: دولت یازدهم این فضا را باز کرد و با توافق مهم و تاثیرگذار برجام جان تازه ای در روح اقتصاد کشور دمید هر چند عده ای به دنبال بهره برداری انتخاباتی از این توافق و زیر سوال بردن آن بوده و هستند.
وی ابراز داشت: کنترل تورم 40 درصدی یکی ازدستاوردهای بزرگ برجام بود و دولت تلاش خواهد کرد مهار قیمت ها ادامه یابد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: ایجاد 700 هزار شغل، بهبود فراوان رشد اقتصادی و افزایش صادرات از دیگر خدمات دولت تدبیر و امید است که این توفیقات بی شک متعلق به نظام و مردم است.
واعظی ادامه داد: مطابق برنامه ریزی دولت سال 96 و 97 زمان بهره برداری از تلاش های انجام شده و شکوفایی است تا در نتیجه این سیاست ها مردم به آنچه لایقش هستند؛ برسند.

اضافه می کنم:محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عصر روز شنبه وارد استان گلستان شدند. واز اهداف این سفرشرکت در نشست ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی و انعقاد تفاهم نامه طرح تکاپو و بهره برداری از چند طرح مخابراتی، از برنامه های سفر یکروزه این دو وزیر به استان گلستان بود.

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت

آمار بازدید
بازدید امروز: 2577
بازدید دیروز: 4817
بازدید ماه:46049
بازدید سال:294682
بازدید کل:12258783

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

آخرین بروزرسانی

در تاریخ:  13 خرداد 1402

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس