» » گلستان از استان های فعال در عرصه توجه به مزیت های پیشرو بوده است
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان؛

گلستان از استان های فعال در عرصه توجه به مزیت های پیشرو بوده است

11 اسفند 1396
  | 
  • Like
  • 0

گلستان از استان های فعال در عرصه توجه به مزیت های پیشرو بوده است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در جلسه تشکیل کمیته استانی مجمع استانداران کشور در استان گلستان حضور یافت و در گزارشی از فعالیت این سازمان اظهار کرد: گلستان با آگاهی نسبت به اهمیت مزیت های پیشرو در توسعه از استان های فعال در عرصه توجه به مزیت های پیشرو بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان برنامه و بودجه استان گلستان، مهندس حسین پیشقدم در این جلسه که 10 اسفند با حضور دکتر نجار معاون وزیر کشور و رئیس مجمع استانداران، دکتر طاهری دبیر این مجمع، دکتر هاشمی استاندار فعلی گلستان ، دکتر صالحی استاندار خراسان شمالی، مهندس درازگیسو اولین استاندار گلستان، تعدادی از استانداران سراسر کشور و مدیران ارشد دستگاه های اجرایی استان در گرگان برگزار شد ،تصریح کرد: پرورش زالو در اداره کل شیلات گلستان حاصل پیگیری های صورت گرفته در زمینه مزیت های پیشرو گلستان است و به دنبال گسترش مزیت های پیشرو در اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان نیز هستیم.

وی خاطر نشان کرد: استان گلستان به جهت تعیین اولویت ها و مزیت های سرزمینی و منطقه ای خود  در شورای برنامه ریزی و توسعه استان مزیت های پیشرو ۴ دستگاه اجرایی اثر گذار در افزایش سرانه تولید ناخالص داخلی استان را مورد مصوب قرار داده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ادامه داد: تا کنون اداره کل شیلات و اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری سند خود را مورد بررسی مطالعه و تدوین قرار داده و ۲  دستگاه اجرایی سازمان صنعت ومعدن و سازمان جهاد کشاورزی استان در حال مطالعه و استخراج آن می باشد.

وی افزود: امروز با همکاری مناسب دستگاه های اجرایی استان با سازمان مدیریت و برنامه ریزی دقیقاً می دانیم که باید چه حلقه هایی را گسترش دهیم و مانع گسترش چه حلقه هایی شویم .

پیشقدم یادآور شد: سامانه رصد توسعه روستایی در گلستان راه اندازی شده که می تواند نقش موثری در توسعه روستایی استان داشته باشد.

همچنین در این جلسه تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی استان گزارشی از فعالیت دستگاه متبوع خود ارائه کردند.

در جلسه تشکیل کمیته استانی مجمع استانداران کشور در استان گلستان ، معاون وزیر کشور و رئیس مجمع استانداران کشور با اشاره به ظرفیت های استان گلستان، اظهار کرد:گلستان قطب امنیت غذایی کشور و دروازه ورود به آسیای میانه و جایگاه این استان قابل ارتقا و رشد است.

دکتر اسماعیل نجار تصریح کرد: گلستان استانی با ظرفیت ها نظیر گندم با کیفیت و ماهیان خاویاری است و این نشست باید بتواند زمینه پیشرفت و توسعه را فراهم نماید.

وی افزود: هدف تشکیل این مجمع استفاده از ظرفیت بالای تجارب استانداران و سرپرستان استانداری ها در طول 40 سال پس از انقلاب اسلامی است و تا کنون در مرکز و استانها با 230 عضو دارد.

دکتر نجار یادآور شد: یکی از ارکان مجمع در استانها، تشکیل کمیته های استانی است که این کمیته در 25 استان کشور تشکیل شده است.

لازم به ذکر است در این جلسه استاندار گلستان اظهار کرد: تعهد ایجاد اشتغال استان امسال 19 هزار و 400 شغل بوده که تا کنون 19 هزار 200 شغل محقق گردیده و 17 هزار بیمه شده جدید در سال جاری ایجاد گردیده است.

وی یادآور شد: تعیین تکلیف بندر خشک اینچه برون، ناحیه اقتصادی هزار هکتاری اترک و منطقه آزاد اینچه برون صورت گرفته و تنها در 4 ماه گذشته 300 میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید در این بندرخشک انجام شده است.

استاندار گلستان آشوراده را یکی از آرزوهای مردم استان دانست و یادآور شد: مجوز طرح گردشگری آشوراده پس از 39 سال اخذ شد و این طرح در کنار تله کابین علی آباد موجب تحول در گلستان می شود.

وی با بیان اینکه در دهه فجر امسال قریب به 700 میلیارد تومان پروژه دولتی و 200 میلیارد تومان پروژه های بخش خصوصی در استان افتتاح شده است، تصریح کرد: تلاش داریم در سال آینده حجم افتتاحات استان در زمینه های عمرانی و اقتصادی را حداقل به 2 هزار میلیارد تومان برسانیم.

استاندار گلستان یادآور شد: تلاش ما حضور سرمایه گذاران در استان است و به دنبال آن هستیم که در سال آینده با تهیه 40 تا 50 بسته سرمایه گذاری ارزشمند در استان، همایش سرمایه گذاری بصورت کاملاً عملی و کاربردی برگزار کنیم.

دکتر هاشمی تاکید کرد: پیگیری ایجاد منطقه آزاد اینچه برون بزرگترین زیرساختی که تلاش داریم آن را عملیاتی نماییم که در دل آن بندرخشک و منطقه ویژه اقتصادی اترک نیز دیده شده است.

وی افزود: راه آهن گرگان به مشهد و برقی کردن راه آهن اینچه برون به گرمسار زیر ساخت دیگری است که به شدت آن را برای توسعه استان دنبال می کنیم.

گلستان از استان های فعال در عرصه توجه به مزیت های پیشرو بوده است

 

گلستان از استان های فعال در عرصه توجه به مزیت های پیشرو بوده است

 

گلستان از استان های فعال در عرصه توجه به مزیت های پیشرو بوده است

 

گلستان از استان های فعال در عرصه توجه به مزیت های پیشرو بوده است

 

گلستان از استان های فعال در عرصه توجه به مزیت های پیشرو بوده است

 

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت

آمار بازدید
بازدید امروز: 2538
بازدید دیروز: 7120
بازدید ماه:73505
بازدید سال:73505
بازدید کل:9163473

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

آخرین بروزرسانی

در تاریخ:  24 فروردین 1400

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس