» » باید کارگروه ویژه ای برای نگهداری یک میلیون و 300 هزار تن محصول زراعی استان تشکیل شود
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در کارگروه استانی خرید تضمینی محصولات زراعی؛

باید کارگروه ویژه ای برای نگهداری یک میلیون و 300 هزار تن محصول زراعی استان تشکیل شود

06 خرداد 1397
  | 
  • Like
  • 0

باید کارگروه ویژه ای برای نگهداری یک میلیون و 300 هزار تن محصول زراعی استان تشکیل شود

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان با اشاره به اینکه میزان تولید محصولات زراعی استان در سال جاری یک میلیون و 720 هزار تن است، اظهار کرد: باید کارگروه ویژه ای برای نگهداری یک میلیون و 300 هزار تن محصول زراعی استان در انبارها تشکیل شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان، مهندس حسین پیشقدم 6 خرداد در جلسه کارگروه خرید تضمینی محصولات زراعی استان، تصریح کرد: باید مشکلات پیش روی نگهداری محصولات کشاورزی را مرتفع کنیم و در عین حال باید نسبت به شرایط فرآوری محصولات زراعی اقدام نماییم.

همچنین در این جلسه استاندار گلستان با بیان اینکه قیمت قطعی و مصوب سیب زمینی اعلام شده از سوی وزارت جهاد کشاوری مبلغ 412 تومان است، اظهار کرد: امسال با توجه به بارندگی های خوب و زهکشی زمین ها 20 درصد افزایش محصول نسبت به سال قبل خواهیم داشت.

دکتر سید مناف هاشمی با تأکید بر اهمیت مرغوبیت و کیفیت آرد، خاطرنشان کرد: موضوعات مرتبط با سلامت و امنیت غذایی مردم هیچ جای خطا و اشتباه ندارد و دستگاه های متولی این امر باید با دقت و جدیت، مرغوبیت گندم و آرد تولیدی را بررسی نمایند.

استاندار گلستان با اشاره به اینکه تا اکنون 60 هزار تن از محصولات در استان برداشت شده و الباقی تا15روز آینده برداشت خواهد شد افزود: در طول روز های قبل که سیب زمینی به مرز250 تومان رسیده بود ، با مصوب وزرات کشاورزی از فردا تعاون روستایی موظف به خرید با قیمت 412 تومان می باشد که این مبلغ به مراجع زیربط ابلاغ شده است.

دکتر هاشمی با بیان اینکه تا اکنون دو سوم از محصول جو استان خریداری شده ،متذکر شد: باید به سمتی حرکت کنیم که در محصولاتی نظیر گندم و جو که گلستان تولیدات خوبی دارد با تلاش بیشتر به رتبه اول در سطح کشور برسیم.

وی افزود: رشد تولید محصولات کشاورزی و کسب رتبه نخست در کشور موجب می شود که گلستان در سطح ملی برجسته شود و در چنین شرایط دولت نیز توجه جدی به استان خواهد داشت.

استاندار گلستان با اشاره به اینکه از 61 هزار و 330 هکتار امسال 141 هزار تن کلزا برداشت خواهد شد: خاطرنشان کرد:50 هزار تن تاکنون از کشاورزان خریداری شده است.

دکتر هاشمی اظهار کرد: گلستان به همراه استان های فارس و خوزستان ، 3 استان اول کشور در تولید گندم هستند و باید کشاورزان این استان ها در مسئله خرید تضمینی به صورت ویژه تری مورد توجه قرار گیرند و با افزایش قیمت خرید تضمینی و تسریع در پرداخت مطالبات این کشاورزان آنان را نسبت به فعالیت شان دلگرم تر ساخت.

وی با اشاره به میزان تولید گندم در استان و زهکشی اراضی در راستای افزایش تولید، خاطر نشان کرد: باید ظرفیت های جدیدی در سطح استان و شهرستان هایی که کمبود فضای انباری دارند شناسایی و برای سال آینده  برنامه ریزی اساسی شود.

استاندار گلستان افزود: در راستای اجرای خرید تضمینی محصولات زراعی ، سیب زمینی از فردا دوشنبه خریداری خواهد شد که کشاورزان با مراجعه به مراکز جهادکشاورزی نسبت به نوبت گیری برای بازدید کارشناسی اقدام نمایند.

دکتر هاشمی با بیان اینکه با سود جویان و سوء استفاده کنندگان در این حوزه برخورد جدی شود ،تصریح کرد:برای 1500 کامیون روزانه بارنامه صادر می شود که این آمار در روزهای آینده افزایش داشته و به 2 هزار بارنامه در استان خواهد رسید.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در پنج شهرآق قلا، بندر گز، کردکوی، بندر ترکمن و مراوه تپه دچار کمبود انبار بودند که ازطریق تعاون روستایی و غله کشور با دریافت ضمانت نامه معتبر به جمع دیگر مراکز استان اضافه خواهند شد.

لازم به ذکر است گلستان در سالجاری دارای 371 هزار هکتار سطح زیر کشت گندم با تولید یک میلیون و 400 تن ، 61 هزار و 330 تن سطح زیر کشت کلزا با تولید 141 هزار تن و همچنین 75 هزار هکتار سطح زیر کشت جو با تولید 170 هزار تن است.

باید کارگروه ویژه ای برای نگهداری یک میلیون و 300 هزار تن محصول زراعی استان تشکیل شود

 

باید کارگروه ویژه ای برای نگهداری یک میلیون و 300 هزار تن محصول زراعی استان تشکیل شود

 

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت

آمار بازدید
بازدید امروز: 1017
بازدید دیروز: 1149
بازدید ماه:34674
بازدید سال:258017
بازدید کل:9347985

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

آخرین بروزرسانی

در تاریخ:  27 خرداد 1400

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس