» » 95 درصد مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی گلستان در سال 96 اجرایی شد
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان؛

95 درصد مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی گلستان در سال 96 اجرایی شد

95 درصد مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی گلستان در سال 96 اجرایی شد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان اظهار کرد: در سال گذشته 95 درصد مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شکل اجرایی گرفته و از 427 مصوبه 406 کاملاً اجرایی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، مهندس حسین پیشقدم عصر امروز 7 تیر در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و کارگروه اشتغال استان که با حضور دکتر ربیعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، دکتر هاشمی استاندار گلستان و نمایندگان گلستان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد گزارشی از فعالیت های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ارائه و تصریح کرد: طبق گزارش در هر جلسه ستاد فرماندهی تقریبا 9 مصوبه داشتیم  و در جلسات امسال نیز  163 مصوبه داشتیم که بخشی از آن شکل اجرایی گرفته است.

وی افزود: سه محور اصلی برنامه های ستاد، تهیه و تدوین پروژه ها و برنامه های دستگاه های اجرایی، احصاء مشکلات و تنگناهای پروژه ها و تصمیم گیری برای رفع مشکلات است.

وی خاطر نشان کرد: سال گذشته 143 پروژه، برش استانی آن به استان ها ابلاغ شد که پیشرفت 121 درصدی آن را اعلام کردیم. 51 پروژه با تحقق بالای صد در صد ، 50 پروژه بین 50 تا 100 و بخش سوم زیر 50 درصد پیشرفت داشته است. قرار شد این پروژه ها باردیگر مورد بررسی قرار بگیرد و اگر امکان اجرایی نداشت در ستاد برای آن تصمیم گیری شود.

دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گفت: عملیاتی شدن پروژه زهکشی 22 هزارهکتاری از شرایط خوبی برخوردار است اما استان به دنبال اجرای 52 هزار هکتار است.

مهندس پیشقدم ادامه داد: در زمینه گردشگری بنا به ضرورتی که دارد، طرح های مختلفی را بررسی کردیم و طبیعت گردی آشوراده و طرح گردشگری آرمان طبیعت در ساحل بندرگز ،تله کابین علی آبادکتول از اهمیت بالایی برخوردار هستند و از ظرفیت درون استانی، پروژه هتل پارتیا، آسمانه خزر قابل پیگیری است.

وی بیان کرد: سال 95 و 96 از اعتبارات اسناد خزانه برای پروژه های محوری استان استفاده کردیم و اعتبارات آن هزینه شده و پیشرفت فیزیکی خوبی دارد.

وی افزود: افزایش ضریب خوداتکایی محصولات استراتژیک از جمله گندم، جو، گوشت مرغ، شیر و غیره برنامه هایی داشتیم که درصد تحقق برخی از آنها بالای 100 درصد بوده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی اظهار کرد: احداث و گسترش واحدهای تولیدی، استفاده از ابزار سنجش مصرف آب، مسلوب المنفعه کردن چاه های غیرمجاز، تولیدپنبه، راه اندازی موزه روستایی استان گلستان از دیگر پروژه ها در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان است.

وی بیان کرد: برخی از پروژه های مهم و محوری استان به شکل مداوم و رصد پیمایش هفتگی، ماهانه و فصلی و سالانه داریم، 5 مسئول استانی برای این پروژه ها انتخاب شدند.

وی گفت: در حال حاضر 62 عنوان پروژه به عنوان پروژه های مهم و محوری در دستور کار قرار گرفته و 28 پروژه دیگر هم به این تعداد اضافه شده است که امیدواریم با پیگیری هایی که می کنیم این پروژه ها به سرانجام مطلوب برسد.

پیشقدم خاطرنشان کرد: این پروژه ها در سطوح مختلف از استاندار، معاونین استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی و در سطح شهرستانی با حضور فرمانداران بررسی می شود. پروژه های مهم شرایط خاصی دارند، باید محرک توسعه باشند، باید دارای سرمایه گذاری و اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم بالا باشند ،باید دارای اثرات ملموس بر شرایط اقتصادی باشند، طبق ضوابط آمایش استان بوده و قابلیت اجرایی از نظر فنی و مالی داشته باشند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اظهار کرد: راه آهن گرگان مشهد با اینکه دستور رئیس جمهور بوده، امیدواریم شرکت چینی بتواند فاینانس آن را تأمین کند.

وی افزود: در ساختمان سد نرماب که تنها پروژه فاینانس داخلی است، متناسب با تزریق اعتبار پیشرفت فیزیکی دارد اما در پرداخت بدهی ها به پیمانکار شرایط خوبی ندارد. 124 میلیارد تومان حداقل اعتبار برای جابه جایی روستاها و ساخت ساختمان سد نیاز داریم.

وی ادامه داد: زهکشی 280 هزار هکتاری درصد پیشرفت فیزیکی خوب دارد اما قول داده بودیم اگر این اتفاق رخ دهد به اندازه 4 استان کشور تولید گندم داشته باشیم. امیدواریم تزریق اعتبار مناسب انجام شود تا زهکشی 52 هزار هکتار را بتوانیم انجام دهیم. همچنین 140میلیارد تومان در حوزه جهادکشاورزی می تواند گره گشای این طرح باشد.

 

95 درصد مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی گلستان در سال 96 اجرایی شد

 

95 درصد مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی گلستان در سال 96 اجرایی شد

 

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت

آمار بازدید
بازدید امروز: 33
بازدید دیروز: 1260
بازدید ماه:15084
بازدید سال:318716
بازدید کل:9408684

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

آخرین بروزرسانی

در تاریخ:  09 مرداد 1400

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس