» » رئیس سازمان برنامه وبودجه کشور:تخصيص ۲ برابري اعتبارات عمراني در سال ۹۷ در قياس با سال گذشته

رئیس سازمان برنامه وبودجه کشور:تخصيص ۲ برابري اعتبارات عمراني در سال ۹۷ در قياس با سال گذشته

رييس سازمان برنامه و بودجه با بيان اينكه تخصيص اعتبارات عمراني در نيمه نخست ۹۷ نسبت به سال گذشته ۲ برابر است، گفت: بيش از ۳ هزار و ۶۰۰ ميليارد تومان پاداش بازنشستگي فرهنگيان در سال جاري پرداخت شد.

 


به گزارش مركز اطلاع‌رساني، روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان برنامه و بودجه كشور، دكتر محمدباقر نوبخت، معاون رييس‌جمهور و رييس سازمان برنامه و بودجه كشور در حاشيه جلسه كميسيون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شوراي اسلامي، با اشاره به وضعيت تخصيص منابع و اعتبارات در  سال ۹۷  گفت: از آنجايي كه در هشتمين ماه سال جاري هستيم ارزيابي عملكرد بودجه پس از تصويب آن بيش از هر چيزي اهميت دارد. براساس گزارشات خزانه درباره نحوه تخصيص بودجه ۹۷، اگرچه منابع و مصارفي كه در بودجه پيش‌بيني شده بود، تا امروز تحقق پيدا نكرده اما تمامي اين منابع و مصارف نسبت به ۷ ماهه نخست سال گذشته رشد قابل توجهي داشته است.
دكتر نوبخت با بيان اينكه خوشبختانه در ۷ ماهه نخست سال عليرغم تحريم‌ها منابع بيش از ۲۰ درصد افزايش پيدا كرد، افزود: مصارف جاري نيز رشد داشته اما عمده رشد كشور در اعتبارات عمراني بوده است؛ تا ابتداي آبان ماه ۹۷ بالغ بر ۳۰ هزار ميليارد تومان براي اعتبارات عمراني پرداخت شده در حالي كه در ۷ ماه نخست سال ۹۶ پرداخت‌ها در اين حوزه حدود ۱۳ هزار ميليارد تومان بود يعني اعتبارات موردنياز طرح‌هاي عمراني در سال ۹۷ بيش از ۲ برابر سال ۹۶ پرداخت شد كه اثرات آن در رشد اقتصادي مشخص خواهد شد.
رييس سازمان برنامه و بودجه بيان كرد: تمامي تلاش ما اين است كه براي ماه‌هاي باقي مانده سال ۹۷ دقت لازم براي تحصيل منابع و تامين اعتبار موردنياز مصارف انجام شود. اگرچه با وجود نابساماني بازار ارز تلاش زيادي است اما به دنبال آن هستيم كه در بازار مالي به ويژه در منابع و مصارف، بودجه، سياست‌هاي مالي كنترل و ثبات اقتصادي لازم را به وجود آوريم و همه پرداخت‌ها از جمله حقوق كاركنان، يارانه و اعتبارات موردنياز طرح‌هاي عمراني انجام شود.
وي با بيان اينكه بيش از ۳ هزار و ۶۰۰ ميليارد تومان پاداش بازنشستگي فرهنگيان در نيمه نخست سال ۹۷ پرداخت شد، اظهار كرد: ۱۲ هزار و ۶۰۰ ميليارد تومان خريد تضميني گندم تا به امروز انجام شده در حاليكه در سال‌هاي گذشته نمي‌توانستيم پول گندمكاران را تا هشتمين ماه سال نيز تصويه كنيم؛ عليرغم تحريم‌ها پيش از پايان مهرماه تمام پول خريد تضميني گندم پرداخت شده است.
دكتر نوبخت خاطرنشان كرد: اميدوارم بخش ديگر اقتصاد كه به موضوعات ارز و سياست‌هاي پولي مربوط است به‌گونه‌اي تنظيم شود كه ما بتوانيم با افتخار تا پايان سال اعلام كنيم به‌رغم تحريم‌ها ثبات اقتصادي حفظ شده است.

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت

آمار بازدید
بازدید امروز: 55
بازدید دیروز: 689
بازدید ماه:744
بازدید سال:846291
بازدید کل:8899941

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

آخرین بروزرسانی

در تاریخ:  01 آبان 1399

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس