صفحه اصلی > اخبار / اخبار تصویری / اسلایدر > استاندار گلستان در دیدار با فعالان پویش مردمی خلیج گرگان؛ نجات خلیج گرگان اقدامی محیط زیستی و در راستای بقای استان است.

استاندار گلستان در دیدار با فعالان پویش مردمی خلیج گرگان؛ نجات خلیج گرگان اقدامی محیط زیستی و در راستای بقای استان است.


11-05-1398, 16:07. نویسنده: karimi
استاندار گلستان در دیدار با فعالان پویش مردمی خلیج گرگان؛

نجات خلیج گرگان اقدامی محیط زیستی و در راستای بقای استان است.

نجات خلیج گرگان اقدامی محیط زیستی و در راستای بقای استان است

استاندار گلستان علاج بخشی و نجات خلیج گرگان را یکی از اولویت های اقدامات خود دانست و اظهار کرد: علاج بخشی این خلیج از طریق لایروبی و رساندن آب در راستای حفاظت از محیط زیست و بقای استان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی گلستان و به نقل از استانداری گلستان دکتر هادی حق شناس ظهر روز پنج شنبه ۱۰ مرداد در دیدار با فعالان پویش مردمی خلیج گرگان, تصریح کرد : طی چند روز گذشته با ارسال نامه ای به معاون اول رییس جمهوری میزان اهمیت آبرسانی به خلیج را اعلام کردم و دکتر جهانگیری نیز طی دستور به رییس سازمان حفاظت محیط زیست از دکتر کلانتری خواستند که این مشکل هرچه سریعتر حل شود.
وی با بیان اطلاع از سابقه خلیج گرگان , خاطر نشان کرد : سالانه ۶ میلیون متر مکعب لایروبی در سواحل کشور صورت می گیرد اما ساحل بندرترکمن قریب به ۱۰۰ سال است که لایروبی نشده است.
وی با اشاره به اهمیت لایروبی در بنادر کشور گفت :  بنادر همچون امیرآباد و انزلی اگر چنانچه یک سال لایروبی نشوند با مشکلات جدی مواجه می شوند .
استاندار گلستان خاطر نشان کرد خلیج گرگان طبیعی ترین زیستگاه آبزیان خزر است و باید آب های شور و شیرین را به آن وارد نماییم.
دکتر حق شناس با تاکید بر اینکه با ادامه روند فعلی ظرف ۴ سال آینده خلیج گرگان خشک خواهد شد , یادآور شد : تا کنون ۸ تا ۱۰ هزار هکتار معادل قریب به ۲۵ درصد این خلیج خشک شده که این موضوع بقا و آینده استان را تهدید می کند.
وی تاکید کرد : سازمان های مردم نهاد و فعالان این پویش باید بطور مدام این مشکل و اهمیت علاج بخشی را به مردم و مسوولین یادآور شوند و بنده نیز به عنوان استاندار هر اقدامی را در این راستا انجام خواهم داد.
لازم به ذکر است در این دیدار فعالان پویش مردمی خلیج گرگان دغدغه های خود را با دکتر حق شناس استاندار گلستان در میان گذاشتند.

بازگشت