صفحه اصلی > اخبار / اخبار تصویری / اسلایدر > در بودجه سال ۱۳۹۹ كل كشور ارقام يارانه‌هاي آشكار و پنهان از بودجه منفك مي‌شود

در بودجه سال ۱۳۹۹ كل كشور ارقام يارانه‌هاي آشكار و پنهان از بودجه منفك مي‌شود


30-07-1398, 13:09. نویسنده: dehnavi

سيزدهمين جلسه ستاد تهيه و تدوين لايحه بودجه سال ۱۳۹۹ كل كشور، به رياست دكتر محمدباقر نوبخت معاون رييس‌جمهور و رييس سازمان برنامه و بودجه كشور و با حضور معاونان و مديران و نيز روساي برخي از سازمان‌هاي مديريت و برنامه‌ريزي استان‌ها در محل سازمان مذكور برگزار شد.
به گزارش مركز اطلاع‌رساني، روابط‌عمومي و امور بين‌الملل سازمان برنامه و بودجه كشور، دكترمحمدباقر نوبخت معاون رييس‌جمهور و رييس اين سازمان در جلسه مذكور اظهار داشت: برنامه عمراني پيش بيني‌شده در لايحه بودجه سال ۱۳۹۹ كل كشور، مبتني بر منابع حاصل از فروش نفت خواهد بود و اين منابع به صورت اهرمي عمل خواهد كرد و ريالي از فروش نفت در بودجه سال آينده لحاظ نخواهد شد.
وي افزود: تغييري كه در بودجه سال آتي دنبال مي‌شود، جدا كردن يارانه‌ها از بودجه خواهد بود و در كنار آن، رقم ريز يارانه‌هاي پنهان را هم محاسبه خواهيم كرد تا ارقام بودجه شفاف و روشن باشد تا هم مردم و هم نمايندگان مجلس شوراي اسلامي بر شفافيت نظارت داشته باشند.
دكتر نوبخت در ادامه سخنان خود تصريح كرد كه بودجه سال ۱۳۹۹ كل كشور با در نظر گرفتن اصلاحات ساختاري تدوين و تنظيم شده و بودجه شركت‌هاي دولتي، بانك‌ها و موسسه‌هاي انتفاعي  را هم اوايل هفته آينده به دولت تقديم مي‌كنيم تا تقديم مجلس شوراي اسلامي شود.
رييس سازمان برنامه و بودجه كشور در ادامه سخنان خود اظهار داشت: در كنار بودجه دوسالانه، يك برنامه عمراني دوسالانه و نيز برنامه اشتغال دوسالانه هم پيش‌بيني شده است كه به مبادي ذي‌ربط تقديم خواهد شد.
وي در خاتمه سخنان خود از احساس مسووليت  همكاران سازمان برنامه و بودجه كشور در تدوين بودجه و به‌دوش كشيدن دغدغه‌هاي دولت قدرداني كرد.
بر پايه اين گزارش، در جلسه مذكور، افشين برمكي رييس امور اقتصاد مقاومتي و شوراي اقتصاد سازمان برنامه و بودجه كشور، گزارش برنامه دوسالانه توليد و اشتغال كشور را ارايه كرد. 
همچنين در جلسه مذكور علي‌حيدر نوري رييس امور هماهنگي و تلفيق بودجه سازمان برنامه و بودجه كشور هم گزارشي از ارقام منابع و مصارف بودجه سال آينده كشور ارايه نمود. 
اين گزارش مي‌افزايد كه در جلسه فوق دكتر علي‌رضا نعمتي رييس امور استان‌ها و مناطق سازمان برنامه و بودجه كشور هم گزارش مربوط به اعتبارات استاني را ارايه كرد.
گزارش مذكور حاكي است كه در اين جلسه، تعدادي از معاونان و مديران سازمان، ديدگاه‌هاي كارشناسي خود را ارايه كردند.

در بودجه سال ۱۳۹۹ كل كشور ارقام يارانه‌هاي آشكار و پنهان از بودجه منفك مي‌شود

 


بازگشت