صفحه اصلی > اخبار / اخبار تصویری / اسلایدر > تقویت اشتغال و پیش بینی 10 هزار میلیاردی در بودجه

تقویت اشتغال و پیش بینی 10 هزار میلیاردی در بودجه


12-05-1399, 09:03. نویسنده: dehnavi

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان،معاون رئیس جمهوری دکتر نوبخت تصریح کرد:در تبصره 14 قانون بودجه امسال ظرفیتی برای تقویت اشتغال و تولید به ارزش 10 هزار و 100 میلیارد تومان وجود دارد که می توانیم در جهت جهشی که در سال جهش تولید مورد انتظار است از آن استفاده کنیم.

تقویت اشتغال و پیش بینی 10 هزار میلیاردی در بودجه

 رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به هدف گذاری رشد سالانه هشت درصد در سند چشم انداز سال 1404 گفت:برای اینکه در سال 1404 در جایگاه نخست اقتصادی و علم و فناوری منطقه مستقر بشویم نمی توانیم با رشد کمتر از هشت درصد چنین رقابتی را آغاز کنیم.به همین دلیل بحث این بود که در شرایط تحریم ما باید رویه مان را برای رشد اقتصادی تغییر دهیم.

وی با بیان اینکه در برنامه ششم برای تامین رشد اقتصادی دو محل تعریف شده است، اضافه کرد: یک روش، جذب سرمایه گذاری جدید است که قرار بود ۵.۵ واحد از هشت درصد مورد نظر را تامین کند، همچنین قرار بود ۲.۵ درصد از محل افزایش بهره‌وری در نظر گرفته شده بود. به عبارتی ۵.۵ درصد از رشد هشت درصدی را باید از محل سرمایه‌گذاری جدید ۶۶۰ هزار میلیارد تومانی تامین می‌کردیم که با توجه به شرایط تحریم، امکان پذیر نیست و ما باید به سمت افزایش بهره‌وری حرکت کنیم.

 


بازگشت