» » در ديدار رييس مجلس شوراي اسلامي با اعضاي كميسيون تلفيق مجلس عنوان شد: شفافيت و واقعي بودن لايحه بودجه ۱۳۹۹ كل كشور براي كاهش چالش‌هاي دروني و افزايش اختيارات استان‌ها با لحاظ تحريم‌ها قابل‌توجه است

در ديدار رييس مجلس شوراي اسلامي با اعضاي كميسيون تلفيق مجلس عنوان شد: شفافيت و واقعي بودن لايحه بودجه ۱۳۹۹ كل كشور براي كاهش چالش‌هاي دروني و افزايش اختيارات استان‌ها با لحاظ تحريم‌ها قابل‌توجه است

 در ديدار رييس مجلس شوراي اسلامي با اعضاي كميسيون تلفيق مجلس عنوان شد: شفافيت و واقعي بودن لايحه بودجه ۱۳۹۹ كل كشور براي كاهش چالش‌هاي دروني و افزايش اختيارات استان‌ها با لحاظ تحريم‌ها قابل‌توجه است

 جلسه كميسيون تلفيق لايحه بودجه سال ۱۳۹۹ كل كشور ۱۳۹۸ با حضور دكتر علي لاريجاني رييس مجلس شوراي اسلامي برگزارشد.

به گزارش مركز اطلاع‌رساني، روابط‌عمومي و امور بين‌الملل سازمان برنامه و بودجه كشور در اين نشست دكتر لاريجاني مواردي را به عنوان نكات كليدي و قابل توجه اعضاي كميسيون تلفيق براي بررسي لايحه بودجه بيان كرد.
 وي بر شفافيت و واقعي كردن بودجه براي كاهش چالش‌هاي دروني و افزايش اختيارات استان‌ها بخصوص با در نظر گرفتن شرايط تحريم اشاره نمود.
دكتر لاريجاني همچنين بر بهبود فضاي كسب و كار و جلب سرمايه‌گذاري در اجراي ماده (۶۲) برنامه ششم توسعه و ماده (۷) قانون اجراي سياست‌هاي كلي اصل (۴۴) قانون اساسي و نيز
بر توليد كالاهاي اساسي و رسيدن به خودكفايي تأكيد كرد.
وي در ادامه اظهارات خود بر حمايت از دولت براي اجراي اصلاحات ساختاري پيش‌بيني شده در لايحه بودجه سال ۱۳۹۹ كل كشور بخصوص در مورد مولدسازي دارايي‌‌هاي دولت و پيش‌بيني درآمدهاي پايدار براي دولت تصريح كرد.
رييس مجلس در ادامه با امعان نظر به پيشنهادهاي طرح شده در گزارش ديوان محاسبات كشور در مورد بودجه شركت‌هاي دولتي بر افزايش صادرات غيرنفتي و پيش‌بيني مشوق‌هاي صادراتي تأكيد نمود. سامان‌دهي نحوه اختصاص ارز ۴۲۰۰ توماني به كالاهاي اساسي و دارو تجهيزات پزشكي در راستاي جلوگيري از آسيب‌هاي اتفاق افتاده، واگذاري يا استفاده از مشاركت بخش خصوصي در طرح‌هاي عمراني با در نظر گرفتن مشوق‌ها و تسهيلات لازم و با توجه به حجم زياد نقدينگي در جامعه نيز از ديگر بخش‌هاي سخنان رييس مجلس بود.
 وي در ادامه بر اعطاي تسهيلات قرض‌الحسنه براي توسعه اشتغال خرد و همكاري با دستگاه‌هاي اجرايي نظير كميته امداد امام خميني (ره)، سازمان بهزيستي كشور و بسيج تصريح كرد.
شايان ذكر است كه موارد يادشده بر خلاف مطالب منتشر شده در خبرگزاري‌ها و رسانه‌ها نظير خبرگزاري تسنيم، مصوبات كميسيون تلفيق نيست، بلكه توصيه‌هاي مؤكد رياست مجلس شوراي اسلامي براي نحوه بررسي و رسيدگي به لايحه بودجه سال ۱۳۹۹ كل كشور است.
 گزرارش مذكور حاكي است كه وي در مورد اصلاحات ساختاري بودجه عنوان نمود كه بخشي از اصلاحات ساختاري كه قابل اعمال در لايحه بودجه بوده، توسط دولت منظور شده است و ساير مواردي كه نياز به قانون دائمي دارد مانند موارد مالياتي در ارائه لايحه مجزا توسط دولت تسريع شود و اگر موارد ديگري از اصلاحات قابل اعمال است توجه نمايندگان مورد توجه قرار گيرد.

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت

آمار بازدید
بازدید امروز: 1224
بازدید دیروز: 1719
بازدید ماه:117621
بازدید سال:886189
بازدید کل:9976157

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

آخرین بروزرسانی

در تاریخ:  21 دی 1400

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس