» » چهارمین جلسه شورای فنی استان

چهارمین جلسه شورای فنی استان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان گلستان چهارمین جلسه شورای فنی استان در سال 1396با عنوان همایش عوامل نظام فنی و اجرایی در ساعت 9 صبح مورخ 7/8/1396 با حضور جناب آقای مهندس پیش قدم رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، جناب آقای مهندس مروتی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، برخی از مدیران و معاونین دستگاههای اجرایی، اعضای انجمن صنفی پیمانکاران استان و جمع کثیری از پیمانکاران استان، با هدف بیان دیدگاهها و مشکلات صنفی جامعه پیمانکاری استان و ارائه و پیگیری راهکارهای عملی در زمینه رفع آنها در محل سالن اجتماعات استانداری برگزار گردید.

چهارمین جلسه شورای فنی استان

 

در ابتدا آقای مهندس کلانتری رئیس گروه نظارت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، ضمن عرض خیر مقدم به مدیران و کارشناسان دستگاههای اجرایی و همچنین مدیران و اعضای هیات مدیره شرکتهای پیمانکاری حاضر در جلسه، به ترسیم رشد اقتصادی 8 درصد در کشور در سالهای پیش رو و امید به رونق صنعت ساخت و بهبود شرایط عوامل نظام فنی و اجرایی اشاره و سپس توضیحاتی در خصوص دستور کارهای جلسه ارائه نمود.

سپس آقای مهندس بهرامعلی نژاد دبیر محترم انجمن صنفی پیمانکاران استان، به ارائه برخی موارد و مشکلات مبتلابه جامعه پیمانکاران استان پرداختند که از جمله آنها می توان به صورت خلاصه به موضوع پرداخت مطالبات پیمانکاران از دستگاههای اجرایی – مشکلات پذیرش لیست بیمه کارگاهی پروژه ها و صدور مفاصا حساب توسط سازمان تامین اجتماعی و همچنین مشکلات مالیات بر عملکرد و مالیات بر ارزش افزوده شرکتها، با توجه به تامین اعتبار جدید پروژه ها از محل اسناد خزانه – لزوم توجه بیشتر به استفاده از ظرفیت پیمانکاران بومی و کمک به ارتقاء رتبه شرکتهای استان – رعایت ماده 20 قانون برگزاری مناقصات مبنی بر اعلام برنده بر اساس مناسب ترین قیمت و نه لزوماً کمترین قیمت پیشنهادی – مشکلات پیمانکاران با بانکها در خصوص معوقات وامها و صدور ضمانتنامه های بانکی – توجه ویژه به موضوع صادرات خدمات فنی و مهندسی – لزوم برگزاری مستمر جلسات تخصصی دستگاههای اجرایی با انجمن صنفی پیمانکاران استان و پیمانکاران طرف قرارداد و ... اشاره نمود.

در ادامه تعدادی از پیمانکاران حاضر در جلسه نیز به بیان مشکلات و موضوعات مدنظر خود پرداختند.

سپس برخی از مدیران دستگاههای اجرایی استان شامل آقایان هزارجریبی مدیرکل امور مالیاتی-پاکزاد معاون اداره کل تامین اجتماعی- کاویانی معاون سازمان جهاد کشاورزی-محبوبی سرپرست اداره کل راه و شهرسازی-رحمتی مدیرعامل شرکت آبفا-شکیبافر مدیرعامل شرکت آبفار- کمال غریبی مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی-گیلک معاون شرکت آب منطقه ای-قزلسفلو مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری-مشرفی مدیر آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک و سرکار خانم امامی معاون اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان نیز به بیان مطالب و همچنین پاسخ به تعدادی از مشکلات و موضوعات مطرح شده در جلسه در حوزه های مرتبط با دستگاه خود پرداختند.

سپس جناب آقای مهندس پیش قدم رئیس محترم سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و دبیر شورا به ارائه موضوعات و مسائل مرتبط با حوزه نظام فنی و اجرایی استان پرداختند. ایشان عنوان نمودند با توجه به برنامه ریزی کشور در جهت افزایش درآمد از حوزه مالیات، 88% از میزان درآمد استان گلستان نیز از این بخش تامین می گردد که این نظام درآمد-هزینه، یک سیستم پویاست و در این سیستم ،تعالی یا ضعف جامعه پیمانکاران، تعالی و ضعف استان را در بر خواهد داشت. همچنین ایشان به تغییر نظام اجرای پروژه ها در کشور از حالت کارفرما-پیمانکار به سرمایه پذیر-سرمایه گذار در آینده نزدیک خبر داد که لازم است جامعه پیمانکاران استان نیز در جهت تطبیق وضعیت خود با شرایط ترسیم شده در سالهای آتی، تلاش نمایند.

پیش قدم عنوان نمود با توجه به افزایش بسیار خوب اعتبارات استان در سال گذشته که با همت و تلاش همه عوامل استان شامل سازمان مدیریت و برنامه ریزی، استانداری، دستگاههای اجرایی، پیمانکاران و مشاوران، به خوبی و با برنامه ریزی مناسب جذب گردید، اعتبار استان در سال 96 نیز رشد قابل توجهی داشته که جهت استفاده بهینه از این منابع که عمده آن هم از محل اسناد خزانه می باشد، پیمانکاران استان باید همت مضاعف نموده و همچنین وضعیت مالی خود را با شرایط پرداخت اسناد تطبیق دهند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان همچنین با اشاره به تغییرات آتی در سیستم بودجه کشور مبنی بر استانی شدن اعتبار تعدادی از دستگاههای ملی و بزرگ کشور و به تبع آن برنامه ریزی اعتبار فوق در استان و همچنین نگاه ویژه برنامه ششم توسعه به موضوعات آب، محیط زیست، حمل و نقل ریلی و فن آوریهای نو، توجه به ارتقاء وضعیت و توان پیمانکاران استانی در این زمینه ها بیش از پیش ضرورت خواهد داشت.

در ادامه جناب آقای مهندس مروتی معاون محترم هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز با اشاره به برخی موضوعات مبتلابه جامعه پیمانکاران استان عنوان نمودند در دولت تدبیر و امید، در استان گلستان تلاش بر این بود تا با پیگیری مشکلات پروژه های موجود در حوزه های مختلف، پروژه های نیمه تمام استان که تعداد آنها نیز زیاد بوده به سرانجام رسیده و حتی الامکان از شروع پروژه های جدید بدون هدف و مطالعه پرهیز گردد.

 ایشان همچنین به ضرورت بهره مندی بیشتر از توان پیمانکاران بومی استان که شناخت بهتر آنها از وضعیت استان، قطعاً منفعتهای زیادی را در بر خواهد داشت، در ارجاع پروژه های عمرانی اشاره و از دستگاههای اجرایی استان خواستند تا از ساز و کارهای قانونی تعریف شده در اینخصوص حداکثر استفاده را نمایند. همچنین ایشان به لزوم برگزاری دوره های آموزشی مرتبط برای کلیه عوامل حوزه نظام فنی و اجرایی تاکید نمودند.

چهارمین جلسه شورای فنی استان

 

چهارمین جلسه شورای فنی استان

 

چهارمین جلسه شورای فنی استان

 

چهارمین جلسه شورای فنی استان

 

چهارمین جلسه شورای فنی استان

 

چهارمین جلسه شورای فنی استان

 

چهارمین جلسه شورای فنی استان

 

چهارمین جلسه شورای فنی استان

 

چهارمین جلسه شورای فنی استان

 

چهارمین جلسه شورای فنی استان

 

چهارمین جلسه شورای فنی استان

 

چهارمین جلسه شورای فنی استان

 

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

معاونت ها و مدیریت ها

سامانه ها

آمار سایت

آمار بازدید
بازدید امروز: 7667
بازدید دیروز: 6453
بازدید ماه:111140
بازدید سال:731045
بازدید کل:10951626

نظرسنجی

نظرشما در مورد محتوای سایت ؟

آخرین بروزرسانی

در تاریخ:  19 مرداد 1401

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت
دستگاههای اجرایی, سازمان, سرشماری, عوامل اجرایی, مسکن, نفوس